چرا استفاده از خدمات ما؟

کیفیت و زیبایی

همکاران ما پس از اتمام کار فضا را تمیز می‌کنند و نیازی به نگرانی در مورد نظافت منزل یا محل کار خود بعد از برطرف شدن مشکل تاسیساتی ندارید.

سرعت عمل بالا

با توجه به استقرار همکاران ما در سراسر تهران در کمترین زمان ممکن در کنار شما هستیم و مشکلتان بر طرف خواهد شد.

دسترسی در 24 ساعت شبانه روز

همکاران ما در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل 24 ساعته در دسترس هستند.

چگونه مشکل شما را حل می‌کنیم؟

مراحل حل کردن مشکلات تاسیساتی شما

ثبت سفارش آنلاین یا تماس

پس از ثبت سفارش شما، نزدیکترین متخصص تاسیساتی با توجه به زمان موردنظر شما انتخاب می‌شود.

انجام پروژه

مشکل تاسیسات در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط همکاران ما بر طرف می‌شود.

پرداخت در محل

شما پس از انجام کار توسط مجری و حل شدن مشکل و کسب رضایت، تسویه حساب می‌کنید.

نظرات برخی از مشتریان

چنانچه شما نیز به دنبال رفع مشکل صدای پمپ آب خود هستید، با ما همراه باشید. زیرا در ادامه قصد داریم تا در این خصوص بیشتر صحبت کنیم

 

یکی از نکات مهمی که در انتخاب و خرید پمپ آب خانگی قابل استفاده در فضای داخلی واحدهای آپارتمانی باید مد نظر قرار بگیرد، کم صدا بودن و یا بی صدا بودن این پمپ ها و عدم ایجاد مزاحمت صدای آن ها برای ساکنین است.

البته همانطور که می دانید پمپ بی صدا عملاً وجود ندارد، اما می توان با انتخاب پمپ خانگی کم صدا امیدوار بود که میزان صدای پمپ آنقدر زیاد نیز که آسایش افراد را مختل کند.

با این حال ممکن است صدای پمپ آب بنابر دلایلی آنقدر بلند و غیر معمول شود که نیاز باشد تا راهکارهایی را برای رفع این مشکل اتخاذ کرد.

به همین دلیل ما در ادامه قصد داریم تا با بررسی انواع صداهای پمپ آب، دلایل ایجاد آن ها و در نهایت با بیان روش هایی برای رفع این مشکل این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم.

 رفع مشکل صدای پمپ آب8

 

انواع صدای پمپ آب

در این قسمت می خواهیم انواع صدای خروجی از پمپ آب خانگی را بررسی کنیم، در این میان برخی از این صداها طبیعی بوده و نیاز به بر طرف کردن ندارند.

ولی دسته دیگر از صداها کاملاً غیر طبیعی بوده و در واقع نشانه هایی از وجود مشکل در سیستم پمپ آب هستند که باید سریعاً برای رفع آن اقدام کرد:

 • صدای کوبش پمپ آب

صدای کوبش پمپ آب حاصل ضربات قوچی آب در درون سیستم پمپ است و در واقع جزو صداهای طبیعی پمپ به شمار می آید که علت اصلی آن تغییر ناگهانی فشار آب و آزاد سازی ناگهانی مقدار زیادی انرژی در پمپ است.

بنابراین می توان از طریق تنظیم فشار پمپ آب خانگی مقداری از ضربات قوچی و صدای کوبش پمپ آب را خنثی کرد.

 • صدای کلیک دادن پمپ آب

صدای کلیک پمپ آب در واقع صدایی است که از کلید اتومات در هنگام روشن و خاموش شدن پمپ شنیده می شود.

این صدا در رده صداهای طبیعی پمپ است، اما اگر به جای آن صدای وزوز کردن از کلید اتومات پمپ شنیده شود، علامت وجود مشکل در این قسمت است که نیاز به بررسی های بیشتر دارد.

 رفع مشکل صدای پمپ آب7

 

 • صدای تپ تپ دادن پمپ آب

وقتی پمپ آب و یا سیستم لوله کشی پمپ صدای توخالی مانند تپ تپ کردن می دهد، می تواند به علت خرابی شیر یکطرفه و یا به دلیل سست شدن اتصالات سیستم لوله کشی آب به دلیل فشار ناگهانی حاصل از حرکت آب باشد.

 • صدای زوزه کشیدن موتور پمپ آب

گاهی مواقع موتور پمپ آب وارد چرخه کار می شود ولی هرچه به خود فشار می آورد، نمی تواند روشن شود، در این حالت صدای زوزه کشیدن از پمپ آب خارج می شود.

در این شرایط موتور پمپ نیاز به تعویض دارد و یا ممکن است مشکل از سوختن خازن استارتر یا دائم کار پمپ آب باشد که در هر صورت باید بررسی شده و برای تعویض خازن پمپ آب اقدام شود.

 • صدای ساییدگی در پمپ آب

چنانچه از داخل پمپ آب خانگی صدایی همچون ساییدگی فلز به گوش برسد، به این معنی است که پره های پروانه پمپ آب دچار مشکل شده و یا اجسام خارجی وارد شده به این قسمت سبب می شود پروانه پمپ این صدا را تولید کند.

 • صدای جیغ کشیدن پمپ آب

صدای جیغ خروجی از پمپ آب خانگی می تواند به دلیل وجود نقص در بلبرینگ پروانه پمپ و موتور پمپ باشد. در این حالت اگر مشکل پمپ رفع نشود، صدای جیغ مانند در دستگاه افزایش پیدا می کند.

 • صدای ویبره پمپ آب

چنانچه پایه اتصال دهنده پمپ آب سست شده باشد، صدای ویبره یا لرزش از پمپ آب مخصوصاً در ابتدای روشن شدن دستگاه شنیده می شود.

در این حالت اگر این مشکل رفع نشود، احتمال بروز نشتی از اتصالات سیستم لوله کشی پمپ آب خانگی به دلیل لرزش های شدید وجود دارد.

 

 

دلایل ایجاد صدا در پمپ آب

تا این قسمت از متن انواع صدای خروجی از پمپ آب را بررسی کردیم و همانطور که ملاحظه کردید برخی از صداهای پمپ طبیعی بوده و نیاز به نگرانی ندارند.

اما در این میان صداهای غیر طبیعی نیز وجود دارند که دلایل بروز آن ها را در این قسمت توضیح می دهیم تا راحت تر بتوانید برای رفع آن ها اقدام کنید:

 1. اتصال نامناسب پمپ و موتور پمپ
 2. تراز نبودن پمپ آب
 3. عدم نصب پایه نگه دارنده نرم و مناسب
 4. شل شدن پیچ، مهره ها و واشرها
 5. سفت بودن بیش از حد پیچ و مهره ها
 6. سفت بودن بیش از حد بلبرینگ های توپی و بلبرینگ های رولی در بدنه پمپ آب
 7. بالانس نبودن بدنه پمپ و پایه پروانه
 8. خشک کار کردن پمپ آب
 9. بروز پدیده کاواک زایی و ایجاد فرورفتگی بر روی سطح فلز پروانه و بدنه پمپ آب
 10. جذب رسوبات و زنگ زدن بدنه و پروانه پمپ آب
 11. ضربات قوچی پمپ آب

رفع مشکل صدای پمپ آب9

 

راهکارهایی به منظور رفع مشکل صدای پمپ آب

همانطور که ملاحظه کردید، صدای پمپ آب به دلایلی مختلفی رخ می دهد که اگر علت آن به دلیل وجود مشکل در سیستم پمپ آب و لوله کشی آن باشد باید هر چه زودتر برای رفع آن اقدام کرد.

اما در برخی از موارد با اینکه کل سیستم پمپ آب خانگی هیچ مشکلی ندارد، باز هم صداهای بلند پمپ آسایش همگان را مختل می کند.

برای رفع مشکل صدای پمپ آب می توانید بر اساس یکی از راهکارهای زیر اقدام کنید:

 • شناسایی نوع صدای پمپ آب

به منظور رفع صدای زیاد و نابهنجار پمپ آب باید ابتدا نوع صدای پمپ آب را شناسایی کرد. صدای پمپ آب می تواند به صورت های متفاوت به دلایل مختلف رخ دهد که آشنایی با آن ها می تواند در رفع صدا کمک کننده باشد.

به عنوان مثال یکی از صداهایی که از پمپ آب شنیده می شود، صدای ویبره یا لرزه است. در این حالت راه حل رفع این مشکل بسیار ساده است.

برای این منظور باید پمپ آب را از محل نصب آن باز کرده و دوباره آن را با کمک پوششی از نوارهای عایقی نصب کرد. با استفاده از این روش صدای ویبره پمپ آب خنثی خواهد شد.

 • ساخت محفظه ضد صدا برای پمپ آب خانگی

یکی از راهکارهای رفع صدای پمپ آب ساخت محفظه ای برای پمپ است که تمام دیوارهای آن از لایه های عایق ضد صدا پوشیده شده اند.

برای این منظور باید ابتدا سایز پمپ آب خانگی را اندازه گرفت تا فضای داخلی محفظه برای جای دادن پمپ آب کافی باشد. سپس با استفاده از تخته چند لایه یا پنل های چوبی می توانید برای ساخت آن اقدام کنید.

با استفاده از این محفظه می توان در حدود 50 تا 90 درصد صدای تولیدی پمپ آب را کاهش داد. البته جنس مواد عایقی به کار رفته شده بر روی دیوارهای محفظه و همچنین ضخامت دیواره های آن بسیار مهم است.

رفع مشکل صدای پمپ آب10

 

 • کسب اطمینان از محل نصب پمپ آب خانگی

محل نصب مناسب پمپ آب خانگی تاثیر بسزایی در خنثی کردن صدای پمپ دارد. از طرفی نصب نامناسب پمپ آب خانگی زمینه ساز ایجاد صداهای بلند و غیر معمول در دستگاه است.

به منظور دفع صدای پمپ آب مطمئن شوید که این دستگاه مستقیماً بر روی زمین قرار نگرفته و بر روی لایه عایقی نصب شود. حتی می توانید آن را در محلی نصب کنید که دارای دیوارهای قوی و زخیم باشد.

قرار دادن پمپ آب خانگی در پشت سازه های بلند نیز می تواند در کاهش صدای پمپ تاثیر داشته باشد، به خصوص اگر سطوح دیوار به طور کامل عایق بندی شده باشد.

 • انتخاب پمپ آب مناسب

پمپ های آب خانگی در مدل ها و ظرفیت های متفاوت وارد بازار می شوند که هر کدام دارای سطح تولید صدای مختلف هستند.

انتخاب پمپ آب با صدای کمتر شاید به مراتب گران تر از مدل های دیگر باشد، اما توجه دشته باشید که صرف هزینه های آتی برای عایق بندی و رفع مشکل صدای پمپ آب و همچنین دردسرهای انجام این کار نیز بسیار بالا است.

لذا بهتر است در هنگام انتخاب و خرید پمپ آب کمی بیشتر سرمایه گذاری کرد تا از مشکلات مربوط به صدای پمپ آب در امان بود.

 • اقدام به سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی

اقدامات متنوعی در هنگام استفاده از خدمات سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی ارائه می شود که رفع صدای پمپ آب نیز یکی از آن موارد است.

در بیشتر موارد قطعات آسیب دیده در پمپ سبب بروز صدای بلند در پمپ می شوند، مانند خراب شدن پروانه پمپ آب، بلبرینگ و موتور پمپ که تمام این قطعات را می توان در هنگام سرویس و یا تعمیر پمپ آب به راحتی تعویض کرد.

زیرا این قطعات به مرور زمان فرسوده شده و راهی جز تعویض آن ها وجود ندارد. علاوه بر این روغن کاری کردن موتور پمپ آب خانگی نیز راهکار دیگری است که در طی سرویس پمپ انجام می شود.

تمام این اقدامات در طی سرویس پمپ آب شناسایی شده و قبل از تبدیل شدن به یک معضل بزرگتر رفع خواهند شد.

 • اقدام همزمان به روش های ذکر شده

یکی از موثرترین روش ها برای رفع مشکل صدای پمپ آب خانگی این است که به طور همزمان به راهکارهای بیان شده عمل شود.

به عنوان مثال اقدام به سرویس پمپ آب، تعویض قطعات معیوب پمپ، روغن کاری قطعات و ساخت محفظه ضد صدا می تواند صدای پمپ آب را به صفر برساند.

هرچند گاهی ممکن است در حین اقدام به بررسی پمپ آب ملاحظه شود که پمپ دیگر کارایی گذشته را ندارد و باید به کلی تعویض شود.

البته اگر قصد خرید دوباره پمپ آب را داشتید بهتر است که از نظرات مجریان نصاب و تعمیرکار پمپ آب بهره مند شده و حتماً با ایشان مشورت شود.

از طرفی اجازه دهید تا ایشان برای نصب و راه اندازی پمپ آب خانگی و منبع آن اقدام کنند تا مشکلاتی که ذکر شد از جمله نصب نامناسب پمپ آب رخ ندهد.


در این قسمت از مطلب می خواهیم تجربه استفاده از پمپ آب پر سر و صدا در داخل واحد آپارتمانی که توسط یکی از کاربران سایت تجربه شده است را همراه با رفع مشکل آن برای شما بازگو کنیم:

 

پمپی که در عکس ارسالی توسط یکی از کاربران سایت مشاهده می کنید در ابتدای نصب، بسیار کم صدا بوده اما با گذشت زمان این پمپ سروصدای زیادی از خود تولید کرده و باعث سلب آسایش ساکنین منزل و همچنین دیگر ساکنان واحدهای دیگر ساختمان شده است.

pomp7

 

بررسی مشکل:

پمپ باز شده و مشاهده شد که متأسفانه به علت استفاده از آلیاژ نامرغوب، پوسته ی پمپ زنگ زده و باد کرده است. همین امر در زمان روشن شدن پمپ باعث برخورد پروانه به پوسته پمپ  و ایجاد سروصدای زیادی می شود.

 

راه حل:

پوسته پمپ توسط دریل و سمباده مخصوص، رسوب زدایی کامل شده و زنگ زدگی ها به صورت کامل برداشته شده است.  در قدم بعدی برای پیشگیری از زنگ زدگی دوباره، ضدزنگ و رنگ خورده است.  در نهایت با واشر و چسب آهن، درب پمپ بسته و آب بندی شده است.

نکته

متأسفانه بعلت عدم استفاده از آلیاژ مناسب در زمان ساخت و تولید پوسته این نوع پمپ ، رنگ ها پس از مدتی از بین رفته و دوباره با همین مشکل روبرو می شوید و نیاز به تعویض و نصب پمپ آب خانگی دارید.

 

همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و نوع دیگری از این مشکل که برای یکی دیگر از کاربران سایت پیش آمده به همراه راه حل آن بر روی مطلب صدای پمپ آب خانگی کلیک نمایید.

 

برای آشنایی با دیگر راه های رفع مشکل صدای پمپ خواندن مقاله ی راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی را از دست ندهید .

 

پی نوشت:
1.  عکس ارسالی از طرف آقای سروش کاربر گرامی سایت می باشد
2.  شما نیز میتوانید مشکلات تاسیسات واحد مسکونی خود را از طریق فرم تماس با ما یا به آیدی تلگرامpiping24_ir@ ارسال نمایید.

 

جهت دیدن یکی از نمونه کارهای انجام شده در خصوص کاهش صدای پمپ آب خانگی در غرب تهران توسط تیم فنی ما به همراه تصاویر و توضیحات کلیک کنید.

 

برخی از سوابق کاری مرتبط با نصب ، سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع

 

 

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

 

اگر پمپ آب منزل شما صدای زیاد دارد و نیاز به تعمیر، سرویس و یا تعویض آن را دارید، همین الان با ما تماس بگیرید تا ضمن برخورداری از مشاوره رایگان، در زودترین زمان ممکن، مشکل پمپ شما برطرف شود.

 

 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # قنبری 1395-11-25 14:08
سلام
یک پمپ ساعر ایتالیا دارم که زیر ایستگاه پله نصب کردم برای طبقه چهارم. ولی همسایه طبقه همکف از صداش شاکیه پمپش هم منبعی هستش. چه پمپی پیشنهاد میدین ؟ایا جتی به جای منبع وصل کنم صداش کمتر میشود؟در این صورت جتی طبقه چهارم را جواب میدهد؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1395-11-25 22:59
سلام جناب قنبری
همین پمپ ساعر را که دارید اگر صدایش بدلیل خرابی بلبرینگ نباشد با نصب ارتعاش گیر در زیر بدنه و مسیر لوله ها و حتی نصب داخل یک محفظه ( البته با تهویه مناسب) میتوانید تا حدزیادی صداگیری کنید. از یک یخدان یونولیتی هم میتوانید استفاده کنید
روش پیشنهادی کارشناس ما نیز استفاده از شلنگ فشار قوی در خروجی پمپ بجای اتصال مستقیم به لوله می باشد که تا حد بسیار زیادی از ارتعاش جلوگیری می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # علی 1395-11-25 16:59
سلام. پمپ آپارتمان ما خیلی پر سر و صداست. با بررسی خودم متوجه شدم که بیشتر صدا ناشی از انتقال لرزش پمپ به لوله ها می باشد. آیا امکان نصب لرزه گیر سر راه اتصال پمپ به لوله های ساختمان وجود دارد تا بدین وسیله لرزش پمپ به لوله و ساختمان منتقل نشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1395-11-25 23:06
سلام دوست عزیز. بله امکان این کار وجود دارد.
شما نیز می توانید روشهای پیشنهاد شده به آقای قنبری (پرسشگر قبلی) را برای پمپ خود بررسی کرده و اجرا نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # حبیب نیا 1396-01-11 18:55
سلام همسایه ما یمک اپارتمان چهار طبقه است که پمپ جتی دارندو با فاصله یک متر از دیوار در انبار پارککینک قرار دارد. صدای پمپ آن ها در اطاق های طبقه اول و طبقه دوم مجاور این دیوار در خانه ما ازار دهنده است . خود پمب اب سالم هست چه راه حلی برای عدم انتقال صدای مزمن این پمب و حل مشکل ما پیشنهاد می کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-01-17 00:32
با عرض سلام جناب حبیب نیا.
راحت ترین و در دسترس ترین راه حل استفاده از یونولیت جهت عایق بندی صدا می باشد.
یا می توان پمپ را دخل محفظه چوبی (مثل کمد) قرار داد تا از انتقال صدای آن جلوگیری شود.
پیشرفته ترین راه حل نیز استفاده از عایق های صدا که در دستگاه های صنعتی استفاده می شود.
برای پایه های پمپ نیز می توان از لاستیک های ضربه گیر استفاده کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-26 00:49
باسلام وقت بخیر کاربر گرامی عایق جواب میده چون هر یک از متخصصین یک عیده وراه حل برای خود دارند عایق صدا خودش بسیار عالی بوده وجواب میدهد نظر مهندس وکار ایشان بسیار خوب وعالی میباشد چون درهنگانم رنگ به خاطرپوسیدگی کاور پمپ آب مدت زمان کمی صدارو کم میکنه عایق صدا درقفسه ونصب لاستیک به پایه های قفسه کار عالیست ومدت زمان طولانی جواب میده شما اگر سیرچ کنین درمقاله های ماوسایت عکس نمونه کارها گذاشته شده. موفق باشین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # داود دلیر 1396-01-08 23:14
با سلام،
پمپ ما،با صدای متفاوت از صدای قبل یعنی کم صداتر که منجر به این شده که آب را تقویت نکنه
پمپ از این اتوماتیک ها می‌باشد که سه چراغ دارد
مشکل چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-01-17 00:20
با عرض سلام.
بدنه پمپ باید باز شود، احتمالا خرابی پروانه وجود دارد یا اینکه پروانه در شفت جابجا شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # پژمان 1396-01-19 21:35
با سلام و تشکر سوالی داشتم در مورد پمپ برای یک ساختمان دو صبقه که پنج واحد و هر واحد هم 100 متر مربع خانه شمالیه و باید پمپ را در حیاط نزدیک کنتور آب بگذاریم اصفهان هستیم و واقعا تابستونا به طبفه دو هیچی آب نمیرسه لطفا از نظر کیفیت و قیمت معقول چه مدل و سری پمپی چه تانکری چه اتوماتیکی و چه منبع تحت فشاری بگیریم؟ لطفا مشخصات کامل و برامون بنویسید و ما را راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-01-23 08:41
سلام جناب پژمان
شما می توانید پمپ 2.5 اسب، 2 پروانه داب ایتالیا با منبع تحت فشار 60 یا 80 لیتری
کلید اتومات مارک المنت ترکیه یا دانفوس تهیه کنید که از نظر فشار آب و کیفیت کارکرد پمپ مطمئن باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ابوالفضل 1396-02-08 10:42
با سلام و تشكر سوالي دارم از خدمت استاد بزرگوار
اينكه طبقه ٥ هستم و فشار آب در روز نداريم و شب هم به جهت اينكه از ساعت ٢٣ مطابق پيگيري اداره آبفا فشار آب را كم ميكند تا تركيدگي لوله هايش كمتر شود اصلا آب نيست، با همه اينها اقدام به نصب پمپ ايتاليايي ٢ اسب نمودم با مشاوره نصاب ليكن چند روز قبل كه آب قطع شد و پشت پمپ آب شهري نبود پمپ يكسره شده كه بعد از يكساعت خود نصاب اومد و خاموش كرد، و عنوان كرد كه به جهت ارتفاع از كليد اتومات نميشه استفاده كرد ولي ميشود كنتاكتوري براي پمپ گذاشت كه در مواقعي كه آب پشتش نبود اگر روشن هم شد بعد از داغ كردن و رسيدن به درجه تنظيمي خودش پمپ را خاموش كند، در پايان ضمن تشكر از اينكه وقت گذاشته و حقير و سايرين را راهنمايي ميفرماييد كمال تشكر را دارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-08 20:06
با سلام و تشکر بابت نظر لطف جنابعالی به گروه تاسیسات 24 ساعته.

اگر امکان دارد به دو سوال پاسخ دهید:
1- مگر پمپ شما دارای منبع آب ذخیره نمی باشد که با قطع و کم شدن آب شهری، پمپ بدون آب کار نکند؟؟
2- و سوال بعدی اینکه آیا سیستم آبرسانی شما به مخزن باد تحت فشار مجهز می باشد؟
در مکان های مشابه شما و همچنین تعداد طبقات حتی دو برابر شما از سیستم پمپ، مخزن تحت فشار و کلید مکانیکی استفاده می شود و سیستم نیز به خوبی پاسخگو می باشد.
اما مسئله اصلی اینکه پمپ آب باید قبل از خود دارای منبع آب ذخیره باشد که در تمام اوقات حجم زیادی از آب پشت سر آن باشد که حتی در زمان کم شدن آب شهری نیز به پمپ صدمه وارد نشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ابوالفضل 1396-02-09 12:00
عرض سلام مجدد و تشکر از اینکه در اسرع وقت پاسخگو هستید و به نوعی خدمت فی سبیل الله ارائه مینمایید ،
جواب سوال اول : خیر پمپ دارای منبع آب ذخیره نیست ودر سقف کاذب پارکینک جاسازی شده (دو پارکینگ داریم یکی رمپ ویک همکف)
جواب سوال دوم: بله به مخزن تحت فشار مجهز است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-02-09 20:54
سلام مجدد به شما.
نصب پمپ آب بدون مخزن ذخیره آب اصولی نمی باشد و در مواقع کم آبی و قطعی مشکلاتی مشابه مسئله شما بوجود می آید. برای رفع مشکل شما فقط استفاده از سنسوری مانند کنتاکتور پیشنهادی می باشد که در زمان قطعی آب پمپ بصورت اتوماتیک خاموش شود.
پیشنهاد ما به شما در صورت امکان تعبیه مخزن ذخیره آب می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابوالفضل 1396-02-10 08:58
ضمن عرض سلام وخسته نباشيد ،
مخرن از چه ورقي درست كنم ليتر است، حداقل مخزن چند ليتر؟
و دومين سوال:
كليد كنتاكتوري منظورتون هموني است كه بعد داغ كردن خاموش ميكنه ؟ آيا با نصب اين كليد كلا روشن نخواهد شد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-19 11:09
سلام. روزتون بخیر.
شما می توانید ار مخزن های ساخته شده پلاستیکی در اشکال مختلف استفاده کنید. حجم مخزن با توجه به تعداد واحد مسکونی مشخص می شود. هر واحد حدود 150 لیتر.
و جواب سوال دوم. بله. یا خیلی پیشرفته تر از فلومتر می توانید استفاده کنید که در زمان نبود جریان آب در لوله فرمان به قطع پمپ می دهد. البته توجیه اقتصادی را نیز در نظر بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1396-02-12 10:24
ما در طبقه اول یک ساختمان 5 طبقه ساکنیم. وجود پمپ باعث شده است که دمای آب پکیج ما ثابت نباشد و موقع حمام کردن آب مدام گرم و سرد می شود. آیا راه حلی برای این مشکل هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن افتخاری 1398-06-17 14:40
سلام وقت بخیر
مشکل از سیستم لوله کشی نیست
یا پمپ آب یا پکیج شما ایراد داره
که باید توسط متخصص بازدید و تشخیص داده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیمردانی 1396-02-18 23:43
با سلام و خسته نباشید
آپارتمان ما در طبقه چهارمه و اغلب اوقات مشکل فشار آب را داریم و برای نصب پمپ نیز در پارکینگ فضای اختصاصی نزدیک به کنتور آب نداریم. یکی از همسایه ها اجازه داده که در فضای پارکینگش البته در ارتفاع و بطوریکه سر کسی به اون نخوره بتونیم پمپ نصب کنیم.
سوال بنده اینه که آیا در چنین محلی میشه پمپ نصب کرد؟ اگه میشه چجور پمپی باید نصب بشه تا حداقل سروصدا و اذیت برای همسایه ها رو داشته باشه؟ اگه هم نمیشه ما باید چکار کنیم؟
ممنون از اینکه وقت میذارین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-02-19 09:38
سلام جناب علیمردانی.
روزتون بخیر.
در اجرای محل پمپ لزومی به نزدیک بودن به کنتور نیست.
باید فضایی در دسترس باشد ک بتوان مخزن آب ذخیره و پمپ را جای داد.
شما اگر پمپ را در ارتفاع نصب کنید بدلیل اختلاف ارتفاعی که با مخزن ذخیره دارد پمپ دارای آب تغذیه نیست، اصطلاحا پشت پمپ آب موجود نیست و پمپ ها قابلیت مکش ندارند.
شما جستجو کنید و فضایی دو متر مربع را پیدا کنید حتی در دورترین گوشه، امکان لوله کشی همیشه وجود دارد.
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علیمردانی 1396-02-23 08:12
با سلام مجدد
ضمن تشکر از توجه و پاسخ شما یه سوال دیگه دارم:
آیا برای واحد ما که فشار آب پایین داره میشه پمپ و مخزن رو در پشت بام قرار داد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-02-23 08:29
سلام جناب علیمردانی
آیا آب با فشار شهری در تمام روز به پشت بام می رسد که منبع ذخیره همیشه پر باشد و پمپ بطور صحیح کار کند؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیمردانی 1396-03-02 08:37
با سلام و عذرخواهی بدلیل تاخیر در ارسال پاسخ.
در بعضی روزها در ساعات خاصی فشار آب بقدری پایین است که تقریبا قطع میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-02 08:39
سلامی دوباره جناب علیمردانی.
همانطور که در پاسخ های قبلی گفته شد، منبع ذخیره پمپ آب در تمام روز باید پر باشد که در زمان مصرف زیاد ساکنین پمپ خشک کار نکند.
در پشت بام توصیه نمی شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1396-03-08 11:45
با سلام
آپارتمان ۴ واحده و ۵ طبقه هستیم.پمپ آب مدل (ای کار )داریم متاسفانه بعد از ۳ سال از کارکرد ،پمپ ایجاد صدای خیلی زیادی میکنه.
در صورت خرید پمپ شما چه پمپ آبی رو معرفی میکنید؟آیا منبع انبساط بهتره یا اتومات؟
ضمنا پمپ قدیمی قابل فروش هست؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-03-10 09:53
سلام دوست عزیز.
شما پمپ بشقابی 2پروانه برنجی تهیه کنید.
منبع تحت فشار نسبت به اتومات خیلی بهتر است.
هم عمر پمپ رو بیشتر میکنه هم اصطلاک پمپ و تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ پایین میاد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمد 1396-03-09 14:03
با سلام و احترام
قبل از هرچیز از مطالب آموزنده شما سپاسگزارم. مطالب وبگاه را خواندم و وبگاه های دیگر را نیز؛ لیکن سوالی دارم؛ آیا پمپ تأمین فشار آب ساختمان بی صدا هم وجود دارد ؟ (فرض بگیرید بهترین نوع پمپ بازار را بخریم و بهترین شرایط نصب را رعایت کنیم، آیا ضمانتی وجود دارد که بعد از مدتی ساکن طبقه همکف یا یکم کلافه نشود؟)
با تشکر مجدد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-10 09:56
سلام دوست عزیز.
هدف گروه ما ارائه مطالب کاربردی به زبان ساده می باشد. از حسن نظر جنابعالی متشکرم.
در رابطه با سوال شما باید ذکر کنم، پمپ ها ذاتا دارای صدا می باشند، حتی برندهای درجه یک موجود در بازار ایران.
برای مرتفع شدن این مشکل راه حل هایی وجود دارد:
1- شاسی کشی اصولی و استفاده از لاستیک های ضربه گیر زیر پمپ.
2- محفوط کردن فضای پمپ - سایلنت کردن محیط
3- راهکار بهتر و اصولی تر که با صرفه جویی انرژی نیز همراه می باشد، تجهیز پمپ آبرسانی به سیستم اینورتر که با کارکرد کمتر پمپ در مواقع کاهش مصرف و در نتیجه کاهش صدای سیستم همراه می باشد.
4- ایده ال ترین روش بکارگیری تمامی موارد فوق می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # هومن 1396-03-16 02:39
سلام
سیستم سرمایش ساختمان ما چیلر جذبی است، و متأسفانه لوله های برج خنک کننده از رایزری در داخل آپارتمان نزدیک اطاق خواب عبور میکند، با اینکه از پمپهای گرانفس بدون صدا در موتور خانه استفاده شده و در ورودی و خروجی پمپ ها از لرزه گیر استفاده شده ارتعاش و صدای پمپ در راستای لوله های برج در آپارتمان‌ها شنیده میشود، البته این مسئله برای پمپهای فن کوئلها هم وجود دارد ، لطفا جهت دفع مشکل راهنمایی فرمایید.
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-16 09:02
سلام آقای هومن.
صدای ارتعاش پمپ در اتاق به گوش می رسد یا صدای حرکت آب؟؟
مسیر ورودی برج و آب پخش کن را چک کنید گرفتگی نداشته باشد که به پمپ فشار بیاورد و باعث صدا شود.
البته اگر امکان داشته باشد کارشناس حضوری بازدید کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # هومن 1396-03-17 09:41
سلام جناب اسماعیلی
سیستم برای دومین سال است که کار میکنه و مشکلی تو این ضمینه نداره، بنظر صدای سیستم محرکه پمپ که شنیده میشه، نه صدای حرکت آب چون گاهی صدای طلق طلق شیر یکطرفه هم بگوش میرسه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-17 10:16
سلامی دوباره.
امکان دارد که شیر یکطرفه بالعکس نصب شده باشد که صدا طلق طلق می دهد.
لطفا چک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # هومن 1396-03-17 13:38
سلام جناب اسماعیلی
خوشبختانه شیرهای یکطرفه درست نصب شده و موتورخانه به طرز حرفه ای نصب و تجهیز شده، فقط مسئله پیچیدن صدای پمپ در لوله هاست که با وجود نصب لرزه گیر در ابتدا و انتهای پمپها و زیر پمپها که بصورت هوایی نصب شده این امر اتفاق میافتد ، آیا میتوان با نسب اکسپنژن و یا شیلنگ فشار قوی ورودی پمپها از این مسئله جلوگیری کرد.
متشکرم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-21 08:23
سلام.
اگر امکان دارد کارشناسان ما بصورت حضوری از تاسیسات شما بازدید بعمل آورند.
با توجه به توضیحات شما در رابطه با اجرای صحیح موتورخانه مسئله بسیار گنگ می باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جعفری 1396-03-18 12:07
عرض خسته نباشید.پمپ لوارا یک اسب دارم برای 3 طبقه .دو روزه شبها یکسره کار میکنه .احتمال دادم اتومات دیجیتالش خرابه .عوض کردم فرقی نکرد .ولی الان که روزه درست کار میکنه.لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-20 08:40
سلام جناب جعفری.
با توضیحاتی که می فرمایید احتمال دارد در این دو روز در واحدی از همسایه ها نشتی آب بوجود آمده باشد.
لطفا کنترل بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عباس 1396-03-24 15:50
سلام دوست عزیز ایا میتوان کلید اتومات دیجیتال را همراه با مخزن تحت فشار به کار گرفت تا بتوان برای ساختمان های بیش از 4طبقه استفاده کرد وهمچنین بعد از تموم شدن آب مخزن برق پمپ را قطع کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-27 01:29
سلام و درود
مخزن تحت فشار همراه با کلید مکانیکی تنظیم فشار بکار می رود که سیستم بصورت مکانیکی تنظیم شود و کار کند.
به اتومات دیجیتال یا ست کنترل دیگر نیازی نمی باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # ghafar 1396-03-27 20:54
سلام پمب اب من سي ثانيه به سي ثانيه روشن ميشه نشتي نداريم مدلشم پنتاكس ميخواستم راهنماييم كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-03-30 22:17
سلام دوست گرامی
اگر سیستم شما مجهز به منبع تحت فشار می باشد، احتمال دارد سوراخ شده باشد یا فشار آن کم شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فرزاد 1396-04-09 11:36
سلام آیا گذاشتن یک طرفه در ورودی پمپ خانگی الزامی است اگر نباشد چه اتفاقی می افتد؟ زیرا در منزل ما وجود یک طرفه باعث میشود که آب منبع به قسمتی از ساختمان نرسد چون پمپ ما کنار کنتور نیست وسط ساختمان است.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-04-10 07:55
سلام دوست عزیز. بله الزامی می باشد.
در صورتیکه شیر یکطرفه قرار ندهید پس از خاموش شدن پمپ جریان معکوس آب به وجود می آید و آب به داخل مخزن تخلیه می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرزاد 1396-04-11 08:39
جناب اسماعیلی ممنون از پاسخ دهی اما پمپ منزل ما به فاصله ده متر از کنتور قرار گرفته و منبع در این فاصله نیست منظور از سوال این بود که آیا پس ازپر شدن منبع پشت بام و قطع شدن پمپ در صورت برداشتن یک طرفه جریان معکوس آب خللی در کار اتومات پمپ دارد یا نه یعنی سبب عدم کارکرد صحیح اتومات خواهد شد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-11 08:42
همانطور که فرمودید در صورت نبود شیر یکطرفه فضار معکوس برابر میزان ارتفاع ستون آب تا پشت بام به پمپ وارد می شود و در عملکرد اتومات خلل ایجاد می شود.
شیر یکطرفه از بروز این فشار جلوگیری می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # امين 1396-04-17 09:06
با سلام و خسته نباشيد
پمپ اتوماتيك چند روز پيش بدليل پاره شدن نافي به تعميرگاه بردم بعد از تعمير توان پمپ مقداري كم شده و در زمان مصرف آب پمپ خود به خود قطع و وصل مكرر مي كند و پيچ تنظيم و نيز تنظيم كرده ام ولي فرق ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-04-18 22:25
با سلام و درود خدمت شما دوست گرامی
عمده دلیل قطع و وصل مکرر پمپ به تیوپ منبع دیافراگم مربوط میشود که یا باد منبع تنظیم نیست یا تیوپ منبع پاره است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # زمانی 1396-04-18 22:53
سلام خسته نباشید. ببخشید آپارتمان ۴طبقه تکواحدی هست. طبقه چهارم در منزلش پمپ زده و فشار آب ما که در طبقه دوم هستیم خیلی کم شده. به نظر شما چه پمپی برای طبقه دوم مناسب است؟ میخواهم صدا ندهد. زیرا سرو صدای پمپ طبقه چهارم شبها در منزل ما شنیده میشود.
و سوال بعدی اینکه آیا میشود ما پمپ را در منزل نصب نکنیم؟ در چه مکانهایی میشود پمپ شخصی گذاشت که به طبقه دوم آب برسد؟ آیا انباری جای مناسبی است؟ لوله های آب در انباری بصورت روکار هستند. ترجیح میدهم در منزل نصب نشود ک صدایی نشنویم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-04-19 21:45
سلام جناب زمانی.
با مراجعه به قسمت سوابق کاری و فیلم های آموزشی می توانید با پمپی آشنا شوید که در منزل نصب می شود و صدای بسیار کمی دارد، مجموعه تاسیسات 24 ساعته تجربه نصب این پمپ را در داخل های واحدهای مسکونی داراست، این پمپ حتی در آشپزخانه نصب شده است و ساکنین رضایت خود را اعلام کرده اند.
در صورتی امکان نصب پمپ در خارج از منزل مانند انباری وجود دارد که از آن مکان ورودی اصلی واحد شما عبور کرده باشد. اگر آب ورودی واحد شما از انباری عبور کرده باشد امکان نصب وجود دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین اینانلو 1396-04-31 20:11
با عرض سلام و خسته نباشید .
حدود یک ماه پیش برای ساختمان 3 طبقه ، 6 واحدیمون ، یک پمپ آلمانی و یک مخزن 1000 لیتری گرفتیم.اما الان همسایه طبقه اولمون از صدای پمپ خیلی ناراحته .میخواستم ببینم چه راه حلی وجود داره تا از صدای پمپ کم کنیم .در ضمن پمپ داخل پارکینگ و زیر پله قرار گرفته .
ممنون از راهنماییتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-05-03 09:16
با سلام
تمامی پمپهای موجود در بازار صدا دارند ولی یه تعدادی از برندها هستند که صدای کمتری نسبت به بقیه برندها دارد.
به دلیل اینکه قسمت انتهایی پمپ که فن در آن قسمت قرار دارد حتما باید باز باشد تا پمپ در حالت خفگی نباشد تا داغ نکند راهی برای جلوگیری از صدای پمپ نیست مگر اینکه زیر پله را را از خارج شدن سر و صدا عایق کنید و درب 2 جداره نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # پارسا 1396-05-07 14:29
با سلام
در مجاورت خانه ما، آپارتمانی ساخته شده که پمپ آب آن دقیقا پشت یکی از اتاق های ماست و صدای آن شب ها مایه سلب آسایش ما شده و آنها هم نمیدانند چه کنند .حالا ما خود حاضر شدیم با هزینه خود این مشکل را حل کنیم. اگر ممکن است به ما بگویید چه ابزار و وسایلی تهیه کنیم و چکار کنیم تا صدای پمپ کمتر شود. با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-14 05:39
سلام یا باید جای پمپ را تغییر بدید و یا از دیوار و یا اتاقک با مصالح صداگیر استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تیپو سلطان 1396-05-15 12:30
با سلام یه مدتی زیادی است ههمسایه دیوار به دیوار ما پمپشو عوض کرده شب که می شه صدای پمپش از طریق دیوار که شیر آشپزخونه را باز م یکنند به اطاق خواب ما میداد و یه جوری آدمو دیوانه م یکنه ممنون م شم منو راهنمائی کنید با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-10-10 14:13
سلام دوست عزیز.
عوامل زیادی میتونه باشه که پمپ صدای زیادی داشته باشد: مثل تراز نبودن پمپ، انتخاب پمپ نامناسب، قرار گرفتن پمپ بر روی سطح نامناسب و ....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1396-05-16 14:28
جناب آقاي اسماعيلي
با سلام وتشكر از بيان نكات فني توسط جنابعالي
مطالب ارايه شده در مورد صداي پمپ ها داراي تناقض هاي مي باشد 1- پيشنهاد استفاده از پمپ بشقابي 2- استفاده از صندوق يونوليتي و...3- صدا دار بودن تمامي پمپ هاي موجود در بازارولزوم استفاده از درب هاي دوجداره به عنوان پيشنهاد نهايي
به هرحال براي كاهش صدا استفاده از پمپ بشقابي بهتر از پمپ هاي جتي مي باشد يا خير با تشكر مجدد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-05-18 06:28
سلام دوست گرامی.
ممنون از اینکه مطالب را با دقت پیگیری می کنید.
روشهایی که بیان شده است، مواردی می باشد که رعایت هر کدام از این موارد در کاهش صدای پمپ آب تاثیر دارد.
پمپهای بشقابی در مقایسه با پمپهای جتی دارای صدای بسیار کمتری می باشند.
اگر برای خرید پمپ می خواهید اقدام کنید پمپهای مدل DUB را به شما پیشنهاد می کنم هم از نظر صدا و هم از نظر کیفیت نسبت به برندهای موجود در بازار بسیار با کیفیت تر می باشند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1396-05-18 14:57
با سلام مجدد و تشكر از همكاري آيا براي رفع مشكل صدا استفاده از پمپ بشقابي است واگر هست اينگونه پمپ ها تا چه ميزان ارتفاع و چه تعداد واحد مسكوني در حد 100 متري را مي تواند پشتيباني وتامين نمايد
2- لطفا بفرماييد مزايا ومعايب پمپ جتي نسبت به پمپ بشقابي چيست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-05-24 00:23
سلام ممنون از شما آقای احمد
پمپهای بشقابی نسبت به پمپهای جتی صدای کمتری دارند.
پمپهای بشقابی تا ۳اسب و بالاتر در بازار موجود می باشد. برای انتخاب پمپ برای ساختمانتان باید تعداد واحد و طبقات و یک سری فاکتورها بررسی شود و نوع پمپ انتخاب شود.
پمپهای جتی قدرت پرتاب اب بیشتری را نسبت به پمپهای بشقابی دارند ولی صدای بیشتری نیز نسبت به پمپهای بشقابی دارا می باشند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حامد 1396-06-11 21:41
سلام و با تشکر از پاسخگویی شما
بنده قصد دارم داخل واحد یک منبع و پمپ وصل کنم آیا پمپی هست که صدای بسیار کمی داشته باشد همچنین با توجه به اینکه پمپ داخل واحد است و ارتفاع پمپاژ کم است نیاز به چه قدرتی است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-06-12 08:38
سلام دوست عزیز
وظیفه ما پاسخگویی می باشد و امیدواریم مفید باشیم
لطفا به قسمت فیلم های آموزشی مراجعه کنید و فیلم آموزش نصب پمپ مد نظر خود را مشاهده کنید.
پمپ موجود در فیلم یکی از انواع پمپ های مد نظر شما است که داخل واحد نصب شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1396-06-14 08:44
سلام مجدد
منظور بنده معرفی برند خاصی از پمپ بود و سوال دیگر اینکه آیا میشه قبل از پمپ پیش تصفیه آب نصب کرد محل ما در تابستان ها آب بسیار شوری دارد و به تاسیسات آسیب میرساند
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-06-15 08:49
سلام آقای حامد عزیز
پمپ برند اسپیکو پمپ های با صدای کم می باشند (البته تا زمان نگارش این نظر، چون کیفیت اقلام دائم در حال تغییر است) که قابلیت نصب زیر سینک ظرفشویی را دارند. این پمپ در پروژه های زیادی توسط گروه ما نصب شده است.
لطفا به قسمت سوابق کاری بروید و تصاویر این پمپ رو ببینید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علي 1396-06-25 23:04
با عرض سلام و خسته نباشيد
منزل ما يك ساختمان ٨ طبقه ٤٥ واحدي مي باشد واحد ما طبقه همكف مي باشد و در زماني كه پمپ هاي شوفاژ در فصل سرما روشن مي شود لرزش زيادي كف واحد ما ميگيره تا جايي كه صداي لرزش رو تو لوله ها تا طبقات بالا هم حس ميكنن پيشنهاد و مشاوره حضوري جهت رفع عيب
با سپاس از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-14 06:26
سلام به احتمال زیاد تیوپی که استفاده میکنید جنس خوب نیست سعی کنید تیوپ اصلی ایتالیای پیداکنید و فشار آب را ازحد مجاز بیشتر بالا نبرید و امکان این هم هست که منبع باد کوچکتراز قدرت پمپ باشد تمام این موارد باعث ترکیدگی تیوپ میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسینیان 1396-06-27 13:11
سلام
تشکر میکنم از سایت خوبتون
من یه پمپ pm80 پنتاکس با یه اتومات پنتاکس در یه خونه تک واحدی دارم که پمپ توی پارکینگ نصب شده سر و صدای پمپ خیلی زیاده چطور میشه صدای پمپ را کم کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-06-28 14:22
سلام ممنون بابت نظر لطفتون
تمام پمپهای موجود در بازار دارای صدا می باشد. پمپ های dub دارای صدای کمتری می باشد.
پمپها به دلیل اینکه باید تهویه مناسبی داشته باشد را نمیتوان به طور کامل پوشش داد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1396-07-03 01:29
باسلام به استاد. بنده در ملک تجاریم ازآهن آلات به کارواش تغییر شغل دادم .دیوار انبار مجاورم پمپ واترجت ۲۰۰بار نصب کردم وهمسایه جفتی ازم امشب شاکی شده میگه صدا از زمین انبارم به اتاق پشت دیوار ختم میشه وسلب آسایش شده...۱.آیا همسایه میتونه باعث پلمپ کردن بشه ۲..کم هزینه ترین عایق برا موتورپمپ.بنظرتون اگر۴حلق لاستیک خودرو درسته زیر پم با چرخاش بزارم حل میشه. باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود -1 # اسماعیلی 1396-08-06 09:01
سلام وقت شما بخیر
پمپ ایتالیایی اصل بخرید . توجه داشته باشید که حتما این پمپ باید جتی باشد و بشقابی نباشد. عایق کردن با فیبر یا در و پنجره دوجداره ساز بگید، برایتان بسازند. که صدایش را داخل آن دفن کنند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امین 1396-07-09 19:58
من برای خونه پدرم پمپ زرد رنگ خردیم که واقعا عالیه اما هفته پیش برای خونه خودم پمپ ویکتور خریدم اما خیلی صدا میده نمیدونم چرا اینجوریه هنوز یک هفته نیست ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-07-11 06:16
سلام
پمپهای زیادی در بازار وجود دارد که بیشتر آین پمپها دارای کیفیت پایینی می باشد که یکی از مشکلات این نوع پمپها صدای بالای این نوع پمپها می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1396-07-17 16:50
سلام
تشکر از در اختیار قرار دادن تجربیاتتون
بنده یک پکیج دیواری آریستون دارم که حدود 10 سال هست کار کرده و با توجه به این که فرسوده شده و رسوب گرفته دیگر قابل استفاده نیست باید تعویض بشه اما پمپ اون سالمه میخواستم ببینم امکان نصب پمپ این پکیج برای افزایش فشار آب گرم یک واحد هست یا خیر؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-08-06 08:45
سلام وقت شما بخیر
خیر.
این پمپ، آب را سیکیرال میکند و پمپ فشار اب نیست. تنها یک جریان به آب میدهد. اما پمپ قوی تر در همان اندازه وجود دارد. پمپ پکیج شما که برای موتور خانه استفاده میشود، میتواند برای واحد نیز استفاده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجیدیان 1396-08-07 10:57
باسلام برای ۵ طبقه ۸واحد پمپ یک اسب جتی چینی و تحت فشار ۶۰لیتر منبع آب ۸۰۰ لیتر داریم حدودا دوسال کار میکند اتوماتیک روی ۲و۴ وصل و روی ۴و۲ قطع میشود فشار طبقه پنجم کم است پمپ بالاتراز منبع آب است میتوانیم پمپ را تا کمر منبع آب پایین بیاوریم آیا فشار پنجم بهتر میشود آیا موتور قویتر مثلا دو اسب درهمان نقطه نصب شود تاثیر بر فشار دارد موتور از ۴ به بالا زور زیاد میزند تا به ۴و۲ برسد و قطع کند یک مسیر شهری هم به مدار بافلکه برای مواقع ضروری داریم ولی وقتی از آن حدودا ۱۰درصد هم استفاده میکنیم برای بهتر شدن فشار پنجم مسیر منبع آب قط میشود و سرریز میگردد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-08-20 09:31
سلام وقت شما بخیر
باید توان پمپ را بیشتر کنید و یک پمپ ۲ اسب ببندید. کفایت میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1396-08-19 23:10
با سلام خدمت دوستان گرامی
برای حل مشکل آلودگی صوتی ناشی از پمپ های آب محصولی با عنوان پرده های آکوستیک طراحی شده است که می تواند صدای پمپ آب را حدود 15 تا 20 دسی بل کاهش دهد . پرده های آکوستیک در صنایع متعددی نصب شده و همچنین برروی پمپ های آب منازل مسکونی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1397-09-26 15:20
سلام وقتتون بخیر
خوشحالیم که مطالب مورد کاربرد شما بازدیدکنندگان عزیز قرار گرفته است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مظفری 1396-08-29 17:47
با سلام.
مشکلی که ما داریم با پمپ سیستم گرمایش از کف هست. سال گذشته هیچ صدایی شنیده نمیشد، اما امسال صدای لرزش در ورودی لوله های واحد بسیار آزاردهنده شده. اگر ممکنه راه حلی برای این مورد ارائه بدید. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-09-02 10:11
سلام وقت شما بخیر
پمپ را سرویس کنید. احتمال دارد صدای آن کمتر بشود یا اینکه عایق کاری بکنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود -1 # علي 1396-09-03 19:19
سلام وقت بخير ، موتور خانه خونه ما سه تا بمب فن كويل داره كه اكه 3 تاش روشن باشه صدا نداره اما يكي يا دو تاش روشن باشه صدا داري، صدأ از خود بمب ميباشد نه از لوله ها .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-09-04 19:16
سلام وقت شما بخیر
پمپ باید باز شود تا مشخص کند مشکل از چه چیزی است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهنام 1396-10-12 23:25
سلام,وقت بخیر جناب اسماعیلی ما یدونه ست کنترل داریم الان چند وقتیه اتومات نمیکنه هر وقت به برق متصل میشه مدام کار میکنه تا اتصال برق قطع بشه...آیا این تعمیر باید بشه یا تعویض.ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-10-13 11:20
سلام جناب بهنام.
متاسفانه ست کنترل ها بعد از تعداد دفعات زیاد خاموش و روشن شدن به خوبی کار نمی کنند.
توصیه من به شما استفاده از منبع تحت فشار می باشد که به عمر مفید پمپ نیز افزایش یابد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مظفری 1396-11-10 14:09
با سلام، سیستم گرمایشی ما گرمایش از کف هست، امسال با روشن شدن پمپ ها، صدای پمپ ها در دیواری که کلکتورها نصب هست، شنیده میشه و بسیار آزاردهنده ست. ضمنا ما طبق اول هستیم و دو واحد دیگری که تو این طبق هستن، اینمشکل رو ندارن. البته واحد ما مستقیماً بالای موتورخونه نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-11-26 11:57
سلام وقت شما بخیر
باید بررسی شود که ایراد از عایق ها هست یا موقعیت قرار گیری پمپ؟
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1396-11-18 02:41
با سلام همسایه دیوار به دیوار ماپمپش خیلی صدا میده چن بار هم گفتیم بهشون گفتن اومدن نگاه کردن 200 تومن هم پول دادیم حالا نمیدونیم دروغ میگه یا نه.
دو تا سوال داشتم ازتون
1.الان ما ساکن منزلیم بنابراین امکان عایق کردن دیوارمون وجود نداره ما چه پبشنهادی میتونیم به همسایه بدیم که صداش تا طبقه اول نیاد ؟ البته قبلا صدا زیاد می اومد کمتر شده صدا ولی بازم میاد چه راهکاری هست که صدا نیاد با توجه به اینکه ما طبقه اول هستیم؟
2.مگه پمپ ها با باز کردن اب شروع به کار کردن نمیکنه؟ اگه اینجوریه پس چرا نصف شب ها که همه خوابن صدا می اد؟ یعنی تند تند صدا میاد میخام بگم یعنی تمام شب می اد نمیدونم چرا در این مورد توضیح بفرمایید ممنون میشم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-11-25 11:51
سلام وقت شما بخیر
فشار پمپ را برای مثال روی 3 بار اتومات تنظیم کنید که به بالاترین طبقه هم آب برسد به همین دلیل سریع کار میکند.
دلیل دیگر این است که اتومات ضعیف دارند. فنر ، آن مقاومت قبل را ندارد.
شاید منبع فاقد باد است یا سوراخ شده.
موفق باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شکوهی 1396-11-21 02:55
سلام وقت بخیر من تازه ساکن واحد آپارتمانی نو ساز در طبقه اول شدم که به دلیل قرار گرفتن اتاق خواب روی محل قرار گیری پمپ ها که برای سه واحد است و با ایجاد صدای مزاحم آنها در موقع برداشت آب دچار مشکل شدم و تحمل ندارم خواهش میکنم راه حلی برای کاهش صدای پمپ ها بدهید . ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-11-25 11:00
سلام وقت شما بخیر ممنونیم از همراهی تان
احتمالا تنها راه ، ساخت اتاق عایق است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرهاد 1396-11-27 18:38
سلام و سپاس
لوله های آب گرم شوفاژ ( داخل داکت لوله بعبارتی رایزر طبقات) در زمان روشن شدن پمپ آب گردشی صدای تق تق ( با فرکانس متغیر) دارند. صدا فقط در رایزر است و در خود موتورخانه صدا نداریم. بنظرتان مشکل از چیست و راه حلی دارد؟
باسپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-12-07 15:29
سلام وقت شما بخیر
دلایل باید بررسی بشود.
اما احتمال وجود هوا و خرابی پمپ هم هست.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کریمی 1397-01-14 13:10
سلام
وقت بخیر
من یک واحد آپارتمان در طبقه اول تو ساختمان 6 طبقه خریدم که سه تا پمپ خانگی برای طبقات 4، 5 و 6 تو پارکینگ گذاشته اند تا الان یکی از پمپ ها که از اون زردها هست اصلا صدایی نداشت و نداره و اذیتی هم نداره ولی چند روزی هست که پمپ طبقه شش - آبی رنگ هست و ساخت ایتالیا - خیلی پر سر و صدا کار میکنه 10 ثانیه استوپ و مجددا شروع .... صداش خیلی آزار دهنده بود گفتیم بیان تعمیر کنند گفتند تعمیر کردیم ولی باز هم هر 3 تا 4 دقیقه شروع به کار میکنه مخصوصا شب ها خیلی صداش آزار دهنده هست . صاحب آپارتمان هم این روزها خونه نیست صداش اذیت می کنه چی کار کنیم اصلا شبها خواب ندارم این چند روزه
میخواستم بدونم شیرات آلان این واحد نشتی نداره مثلا فلاش تانک یا دستشویی فرنگی ... ؟ یا راهی هست که خود من شخصا عایق کاری کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-06 11:20
سلام وقت شما بخیر
۵۰ درصد مورد های صدای پمپ برای درب عقب پروانه خنک کننده میباشد که با جا زدن درست رفع میشود اگه رفع نشد مشکل میتواند از سیر پمپ و بربرینگ باشد و باید حتما رفع شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رهبری 1397-01-16 08:06
سلام وقتتون بخیر
مدتی از موتور خانه صداهای عجیبی بیرون میاد مثل ضربه زدن به لوله ها و تا حدی صداش قابل توصیف نیست بار اول من فکر کردم کسی توی موتور خونه داره به لوله ها ضربه میزن ولی الان صدا بیشتر و متفاوت شده .کمی دقت کردم ظاهرا همرا با روشن یا خاموش شدن پمپ این صدا تولید میشه البته هم پمپ و هم مشعل ما قدیمی هست اما صدای اصلی مشعل و پمپ نیست . دلیل این صداها رو میخواستم بدونم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-06 11:18
سلام وقت شما بخیر
معمولا ۴۰ درصد ساختمان های قدیمی این مشکل برایشان وجود دارد زیرا در قسمت هایی به علت تنظیم نبودن پمپ آب مصرفی و منبع تحت فشار این صدا ها شنیده میشود که فقط در حین روشن شدن پمپ شنیده میشود در مورد هایی دیگر نیز مشاهده شده مشعل هم تنظیم نبوده و به دلیل خام سوختن گاز مشعل و روشن شدن گاز خام مشعل در حین اولین استارت های متعدد مشعل شنیده میشود که این مورد ها با تنظیم و سرویس به موقع حل میشود‌ .
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسلم 1397-03-22 20:44
با سلام فشار آب خونه ما دو هفته ای است کم شده.هنگامی که شیرها ی اب باز میشن صدای پمپ ضعیف میشه مثل قبل نیست وقتی شیر اب بسته میشه صدای پمپ برای چند ثانیه نرمال میشه و قطع میشه.قبلا هر چه شیر های بیشتری باز میشد صدای بیشتری از پمپ میومد.پمپ خونه ما از نوع پمپ به همراه اتوماتیک میباشد خواستم بدونم مشکل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-03-31 10:46
سلام وقت شما بخیر
یا باید کلید مکانیکی تنظیم شود یا اینکه منبع تحت فشارتان مشکل دارد. آن را بررسی کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی قهرمانی 1397-04-03 12:21
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. پمپ خونه یه واحدی من یک اسبه . به غیر از تابستون فشار آب دارم. میشه موقع کمفشاری آب از پمپ استفاده کرد و در سایر اوقات خاموشش کرد. و اینکه روشن شدن های مکرر پمپ تو مصرف برق هم تاثیر میزاره دیگه درسته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-10 07:54
سلام وقت شما بخیر ممنونیم از همراهی تان
بله این کار شدنی است بهترینش هم این است که بایپس داشته باشید و قطعا در مصرف برق و حتی آب هم صرفه جویی میشود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Firooz 1397-04-15 03:24
با عرض سلام و خسته نباشيد
ماه قبل پمپ و مخزن ذخيره را نصب نموديم ، ساختمان ده واحد دارد و داراي ١٠ عدد كنتور براي واحدها و يك عدد كنتور عمومي ميباشد ، ميزان مصرف آب درج شده در قبض آب براي كنتور آب عمومي و يكي از واحدها كه در ماه اخير خالي از سكنه بود به ميزان چندين برابر افزايش يافته و مبلغ آن حدود ١٠٠ برابر ماههاي قبل شده ، با توجه به تجربه شما آيا اين افزايش ربطي به عمليات نصب پمپ دارد ؟ اگر مربوط به نصب پمپ است آيا باز هم امكان تكرار افزايش عدد كنتورها وجود دارد؟ در ضمن نصاب ضمن اينكه گفت ربطي به كار او نبود گفت كه به اداره آب چيزي در مورد نصب پمپ نگوييد در صورتيكه هنگام كار گفت اين كار مجاز است و مشكلي ندارد.
با تشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-19 11:40
با سلام وقت بخیر.
اگر شما پمپ آبتان از قبل منبع آب داشته باشید کاملا قانونی میباشد ولی اگر منبع نداشته باشید. طبق قانون با جریمه ۶۰ میلیون تومانی برخورد میکنید زیرا مستقیم از کنتور آب میگیرید. و در مورد اینکه افزایش قیمت آب ربطی به پمپ دارد یا نه بله میتواند داشته باشد زیرا اگر در منزل شناور یا هر چیز دیگری خراب شود پمپ با فشار خود مدام آب را در جریان میاندازد. بازهم در این مورد با همکاران ما در تاسیسات ۲۴ ساعته مشورت و برای بازدید قدم بردارید که بتوانیم مشکلتان را حل کنیم. با تشکر.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Firooz 1397-04-20 00:01
با سلام ، ضمن تشكر از پاسخگويي و اطلاعات مفيدتان ، آيا همكاران شما در كرج هم امكان بازديد و حل مشكل را دارند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-24 07:41
سلام دوست عزیز. نه متاسفانه فعلا فقط در شهر تهران خدمات فنی ارائه میدهیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1397-04-24 12:59
باسلام و عرض ادب
میخواستم برای خونم یه پمپ بزارم یه پمپ خوب بهم معرفی کنین ممنون میشم در ضمن طبقه چهارم ساختمان 16 واحدی هستم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-14 07:12
سلام من متوجه نشدم که داخل واحد میخواهید پمپ بزارید یا برای کل مجتمع ودرهرصورت پمپهای ایتالیایی برای اینکار مناسب هست و قدرتش هم نسبت به ارتفاع ومتراژمحاسبه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی رضا 1397-04-27 01:47
با سلام بعد از بستن شیر اب و خاموش شدن پمپ ، پمپ بک صدای اضافه مند چند لحظه ای دارد راهنمائی بفرمائید متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-21 10:02
سلام وقت شما بخیر
به احتمال زیاد کلید پرشر تنظیم نیست. پیچ کوچک را کمی سفت کنید. بلکه مشکلتان حل شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-05-02 20:47
سلام.یه شیر آب گوشه حیاط دارم میشه پمپ و منبع آب را به آن وصل کرد؟ یعنی ورودی خروجی یکی باشه و مسیر ورودی یا خروجی دستی قطع و وصل شه.شیر یکطرفه کنتور هم مانع خروج آب بشه و آب مخزن فقط به ساختمان برسه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-17 11:06
سلام وقت شما بخیر
برای مصرف روزانه نمی توان از این روش استفاده کرد.
هر بار که منبع تخلیه می شود باید بصورت دستی منبع را پر کنید و زمانی که آب از کنتور وارد ساختمان می شود و پمپ کار می کند فشار معکوس به پمپ وارد می شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # MEHRAN 1397-05-28 22:13
سلام
خونه ما دو طبقه هست و طبقه دوم فشار آب خیلی پایین هست. چه نوع پمپ آبی رو پیشنهاد میدین که کم صدا باشه؟ چون باید داخل خونه در طبقه اول کار گذاشته بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-03-04 15:07
سلام دوست عزیز
ساختمان دو طبقه نباید فشار آب مشکل داشته باشید. قبل از نصب پمپ فشار کنتور خود را از طریق مامور اداره آب چک کنید.
پمپ مناسب داخل واحد پمپ نیم اسب بشقابی می باشد که در برندهای مختلف موجود می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرضیه بست چی 1397-05-31 10:24
با عرض سلام ازاین که راهنمایی میفرمایید یک دنیا ممنون ما تو یه اپارتمان سه واحد سه طبقه دو ساله ساخته شده ساکن هستیم یک پمپ از این گردا ابی وصل شده ربر راه پله که صدای بسیار بلندی داره که تا طبقه سوم هم میره که ارامش همه رو گرفته تازه هم هست اگه بخام پمپ عوص کنیم چه پمپ بی صدای پیشنهاد میکنید با چه عابقی استفاده کنیم که دیگه صداش بیرون نزنه خیلی ممنون تازه گی هم کسی رو اوردیم میگه مشکل نداره فقط صداش پدر ما رو در اورده ممنون از لطفتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-06 11:20
شما یدونه از این کولد من کائو چویی ها بخر
و بذارش رو پمپ اوک قسمت ها که گیر میکنه ببر تا راحت بره داخلش صدا تقریبا نصف کم میشه
میتونید یه اتاق هم برا پمپ درست کنید با اجر و
۰۰۰ که صدا کمتر شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1397-08-23 12:20
سلام اگر بخواهیم محفظه ای جهت محصور کردن پمپ های اب ایجاد کنیم(جلوگیری از صدای پمپ ) با چه فومی (ذکر مشخصات ) می توان دیواره های این محفظه را پوشاند ( از داخل محفظه) ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-23 13:06
سلام وقتتون بخیر
در مطلب "راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی" کامل توضیح داده شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1397-11-04 14:18
سلام خدمت شما دوستا این پمپ رو به پیشنهاد دادن
http://barghabsanat.net/product/%D9%BE%D9%85%D9%BE-%D8%A8%D8%B4%D9%82%D8%A7%D8%A8%DB%8C-pentax_cm100-00/
ولی صدای عجیبی میده وقتی کار میکنه مشکل از پمپه یا طبیعیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-05 02:42
سلام صدای عجیب منظورتون دقیقا چیه ؟
تق توخ ی چی افتاده لای پره ها

زوزه عادی
زوزه کم بود اب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیرعلی 1397-12-13 04:02
سلام ممنون میشم اگر راهنمایی کنید،اگه از یخدان یونولیتی برای پمپ استفاده کنیم باید چقدر بزرگتر از پمپ باشد،یعنی اگه هواکش نداشته باشه پمپ داغ نمیکنه؟یا باید براش هواکش بزاریم؟و اگر باید هواکش داشته باشه باید چطور براش تهویه بزاریم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-12-14 03:36
سلام دقیقا پشت پروانه پمپ رو شما باید باز بذارید و با سلیقه خودتون درستش کنید
هر چقدر درز کمتر بهتر
اندازشم زیاد مهم نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی قدم 1398-02-05 01:35
با سلام،حدود ۵ماهه یه پمپ برای ما صاحبخونه خریده ۴واحد هر واحد یه پمپ،موقع کار کردن مشکلی نداره،ولی چندوقته تا ابو میبندم پمپ یهو یه صدایی میده تا میخواد خواموش شه.من طبقه دوم هستم،برای طبقه سوم هم داره مثل من میشه ولی شدت و صداش موقع خواموش شدن کمتر از پمپ منه.مشکل از چی میتونه باشه.با تشکر از وقت گذاشتن شما استادان عزیز.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-02-06 18:36
سلام
وقتتون بخیر
پاسخ درست به مشکل بوجود آمده مستلزم اطلاعات بیشتر از سمت شما میباشد
نوع پمپ،آیا صدا از ابتدا وجود داشته،سیستم اتومات پمپ ست کنترول یا منبع تحت فشار،مکش پمپ از مخزن یا لوله مستقیم آب شهری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی قدم 1398-02-06 18:32
به نقل از مهدی:
سلام
وقتتون بخیر
پاسخ درست به مشکل بوجود آمده مستلزم اطلاعات بیشتر از سمت شما میباشد
نوع پمپ،آیا صدا از ابتدا وجود داشته،سیستم اتومات پمپ ست کنترول یا منبع تحت فشار،مکش پمپ از مخزن یا لوله مستقیم آب شهری
به نقل از مهدی:
سلام
پاسخ درست به مشکل بوجود آمده مستلزم اطلاعات بیشتر از سمت شما میباشد
نوع پمپ،آیا صدا از ابتدا وجود داشته،سیستم اتومات پمپ ست کنترول یا منبع تحت فشار،مکش پمپ از مخزن یا لوله مستقیم آب شهری

پمپ آب رو پنج ماهه بستن اولش صدا نداشت یا اگر هم داشته صداش مشخص نبوده.
پمپ مستقیم به ورودی وصله و منبع نداره،تو فاکتورش زده شرکت نوید موتور گروه پمپیران،تیپ دستگاه. nm-cm100
برای هر طبقه یه پمپ و اتوماتیک مجزا گذاشتن برای من حدود یک ماهه صدا می‌دهد مال همسایم حدود یه هفتست داره شبیه مال من میشه،یه بنده خدایی میگفت پیچ تنظیم داره اونو سفت کنی درست میشه گفتم از شما که مطمئنا تجربه‌شو دارید بپرسم متشکرم پیشاپیش بابت کمک هاتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-07 01:49
سلام پمپ رو بببرید بلبرینگشو واسطه و ۰۰۰ شو عوض کنن درست میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاهین 1398-05-31 11:36
با سلام و احترام
بنده ساکن طبقه سوم یک آپارتمان هستم، از یک پمپ متصل به مخزن استفاده میکنم که مشابه باقی پمپ های ساکنین است ولی دو ماهی است که پمپ بسیار صدا میدهد و باعث اعتراض ساکنین شده. دیروز پمپ رو کامل باز کردم که ببرم برا تعویض بلبورینگ اما وقتی به برق وصل کردم دیدم اصلا صدا نمیده، ولی وقتی دوباره روی اتصالات نصبش کردم بازهم مثل قبل صدا میده،.

لطفاً راهنمایی کنید، بنظر شما مشکل از کجاست آیا پمپ نیاز به تعمیر یا تعویض بلبورینگ داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید امین 1398-06-01 10:13
با سلام و وقت بخیر اگر به یک چنین مشکلی خوردید میتوانید پیچ های جلوی پمپ که پروانه داخل آن است را باز کنید و مطمئن باشید که مشکل از پروانه می باشد زیرا آن روزهایی که از پمپ استفاده می کنید هم صدای وحشتناکی می دهد که ما خیلی مورد داشتیم پروانه پمپ را تعویض کردیم مشکلشان حل شده مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد همان خرابی بلبرینگ ها می باشد زیرا زمانی که بربرین خراب می باشد هیچ فشاری در حالت بدون آب به آن می آید ولی زمانی که آب داخل پروانه می افتد و می چرخد بلبرینگهای یک فشاری می آید که باعث می شود پمپ صدا بدهد به نظر بنده شما می توانید برای راحت کردن خیال خود دو عدد بلبرینگ جلو و عقب پمپ را تعویض نموده و پروانه آن هم تعویض کنید مشکلات حل خواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-05-31 12:41
با سلام
پمپ مشابه پمپ سایر ساکنین آپارتمان است اما صدای بسیار زیادی ایجاد کرده که باعث رنجش ساکنین شده، بنده ساکن طبقه سه هستم، پمپ نیز وصل به مخزن است.
پمپ رو که از اتصالات خارج میکنم و به برق وصل میکنم هیچ صدایی نداره اما وقتی به اتصالات وصل میکنم و تحت فشار قرار میگیره باز همون صدای قبلی رو میده.
لطفاً برای حل این مشکل بنده رو راهنمایی کنید که مشکل پمپ چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ارشیا 1398-05-31 15:02
سلام با توجه به اینکه پمپ در زمان وصل بودن و در مدار بودن تحت فشار قرار میگیره اگر مشکل داشته باشه بیشتر خودشو نشون میدهد و اینکه صدای پمپتون زیاده دلایل زیادی می تونه داشته باشه مثل نا مرغوب بودن خود پمپ صدای محرک پمپ که شامل تجهیزات انتقال نیرو می باشد ارتعاشات حاصل از پمپ و موتور مشکلات اجزا هیدرولیکی داخل پمپ میزان نبودن و صاف نبودن محل استققرار پمپ و.....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدی 1398-06-06 13:23
سلام
با تشکر از وب سایت عالی شما
یک پمپ دو اسب پنتاکس در آپارتمان داریم با یک منبع انبساط 100 لیتری و سوییچ دانفوس با کنتاکتور
وقتی پمپ روشن و خاموش می شود صدای پمپ در دو طبقه بالاتر داخل واحد شنیده می شود صدا هوابردی نیست و از طریق لوله های منتقل میشود البته صدای ضربه برای روشن و خاموش شدن پمپ هم داریم که ابتدا تصور میکردم صدای کنتاکتور هست صدای کنتاکتور را دمپ کردم باز هم صدا می آید.
ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-06-06 19:14
با عرض سلام و عرض ادب
در رابطه با صدای خاموش و روشن شدن پمپ احتمال دارد صدا از شیر یکطرفه شما باشد که به صورت ضربه ای عمل می کند و باعث تولید صدا می شود.
اگر اتصال منبع تحت فشار ۱۰۰ لیتری شما به پمپ آب با لوله صورت گرفته باشد می توان از شلنگ های رابط فشار قوی استفاده کرد که تا حدود زیادی لرزش و ضربه را خنثی می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # روح اله 1398-07-11 21:28
سلام وقت بخیر،کاسه نمد پمپ ما خراب شده بود، دادیم درستش کردند ولی بعد از تعمیر، در لحظه اول که شروع به روشن شدن می کند، صدای زیادی ایجاد می کند.لطفا راهنمایی بفرمایید.اسم پمپ ما سایر هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-30 01:18
سلام وقت بخیر احتمالا پروانه پمپ به دیواره پوسته برخورد میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-07-16 05:40
سلام ساختمان ما۷واحدی وچهار طبقه است پمپ قبلی ساختمان یک پمپ جتی یک اسب بود که جوابگوی کار بود تا حدودی لکن برای کم شدن صدا اهالی گفتند پمپ را عوض کنیم عوض کردیم و این بار یک پمپ یک ونیم اسب دو پروانه گرفتیم مارک الین چندروز اول صدای نسبتا کمتری داشت ولی الان دوباره مثل پمپ قبلی پرسروصدا شده نمیدونم صدا از چیه شب های صدای تیک تیک اتومات هم رو مخه لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-21 15:38
سلام وقت بخیر
صدای بیش از حد پمپ می تواند از کیفیت پایین پمپ باشد.
در غیر اینصورت پمپ های بشقابی صدای خیلی کمتری نسبت به پمپ های جتی دارند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی حیدر پیری 1398-12-23 15:28
با سلام
علت تق تق کردن کلید اتوماتیک تنظیمی پمپ آب خانگی چیه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-23 19:02
سلام کاربر گرامی اگر منظور از تق تق کردن امان قطع و وصل پشت سرهم اتومات میباشد احتمالا مشکل از تنظیم نبودن اتومات و یا شارژ باد مخزن تحت فشار میباشد لطفا سوزن باد مخزن را فشار دهید اگر باد خارج نشود باید شارژ باد شود و اگر آب خارج شود مشکل از خرابی یا در آمدن تیوپ میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی حیدر 1398-12-24 22:23
سلام علت تق تق کردن کلید اتوماتیک تنظیمی پمپ آب خانگی چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-25 12:16
سلام کاربر گرامی اتومات پمپ از کدام مدل میباشد برای پمپ پرشر سوئیچ گذاشته اید یعنی پمپ همراه با مخزن تحت فشار بسته شده است یا اینکه از ست کنترل استفاده کرده اید یعنی پمپ فقط با یک اتومات که بر سر پمپ بسته میشود کار میکند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # زارع 1399-01-29 17:58
سلام علیکم
تقریبا یک ماهه پمپ یک اسب مارک ویکتوری نصب کردیم با کلید اتوماتیک، منبع نداره و آب مستقیم وارد پمپ میشه، از اول به همین شکل بوده و به خاطر کمبود فشار آب و خراب شدن پمپ قبلی، مجبور به تعویض پمپ شدم. مشکل اینه الان بعد از گذشت یکماه زمانی که پمپ خاموش میشه یه صدایی ازش میاد مثل صدای ترمز ماشین ولی خیلی ضعیف، یعنی پمپ آب خاموش میشه و یکی دو ثانیه این صدا شنیده میشه. این صدا اوایل نبود و امروز متوجهش شدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-01-30 15:55
دوست عزیز علت خرابی پمپ شما بعلت روشن ماندن یکسره ونداشتن مخرن واتومات میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خانلری 1399-03-17 18:38
سلام
من یه چاه اب دارم که تقریبا در دو متری عمق, اب داره, میتونم پمپ بشقابی براش نصب کنم که اب رو بالا بکشه و پمپاژ کنه ؟
حتی لازم باشه پمپ اب رو داخل چاه بفرستم!؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-17 21:53
سلام جهت مکش آب باید از پمپ جتی استفاده کنید چون پمپ بشقابی مکش زیادی نداره پمپ بشقابی پرتاب بیشتر پمپ جتی مکش بیشتر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-03-19 22:43
سلام پمپ آب خانه ما صدای خفه می دهد و پمپ داغ میکند البته اول فشار خوب است بعد کم میشود لطفا علت را بگویید .ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-20 10:56
سلام علت از ضعیف بودن پمپ میتونه باشه وباید پمپ از لحاظ قدرت وهد پمپ بررسی بشه و در صورت لزوم تعویض معمولاً در بعضی پمپ های ایرانی از این دست مشکلات زیاد بوجود میاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدجواد صابری 1399-05-15 16:42
سلام اتومات پمپ اب بدون مخزن منزل ما مرتب اتومات نمیکنه اکثرا خاموش نمیشه که اگر ضربه ای به قسمت زرد رنگ اتومات پمپ ز ه شود خاموش میشه و مجددا حدود ۲۰ ثانیه بعد روشن میشه یکی دو بار خودش روشن و خاموش میشه و مجددا به حالت روشن باقی میماند البته شیر خودکار در محل مکش آب وجود دارد و ضمن کا کردن پمپ اگر شیر کنتر بسته شود پمپ خاموش میشه در ضمن اون لاستیک گرد سیاه داخل اتومات هم عوض شده با تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-15 23:42
سلام شیر یکطرفه بعد از خروجی پمپ ضرورت داره چون احتمال خرابی شیر یکطرفه کنترل هست وهمینطور بررسی تنظیمات کنترل.در ضمن شما میفرمایید بعد از بستن شیر ورودی به پمپ کنترل قطع میکنه حتماً مدار رو از نظر نشتی وخرابی شیر های ورودی سیفون ها توالت نیز بررسی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعیدی 1399-12-02 13:57
سلام آیا استفاده از شلنگ های فشار قوی (مانند آنهایی که برای اتصال به مخزن تحت فشار استفاده میشود) بجای لوله در ورودی و خروجی یک پمپ آب سه اسب با هدف کاهش لرزش و صدا مشکلی ایجاد نمیکند ؟ آنها استحکام لازم را دارند ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-12-02 19:10
سلام
وقتتون بخیر
در ورودی نیازی به این کار نیست. اگر لرزش زیاد است در خروجی مشکلی ایجاد نمی کند. البته شلنگ فشار به مخزن نیز کار لرزه گیر را انجام می دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعیدی 1399-12-03 10:25
ورودی و خروجی ما با شیر بایپس به هم متصل هستند . آیا اگر با هدف هر چه کمتر کردن لرزش و صدا در ورودی هم از این نوع شلنگ بکار بریم اشکالی دارد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-03 10:52
سلام،بله میتونید استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پرویزمسلم 1400-01-07 17:07
باسلام وتشکرلطفن بفرماییدپس ازقطع شدن پمپ آب صداای که از داخل مخزن بگوش می‌رسد علت چیست متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-08 20:19
سلام،اگر منظورتون مخزن تحت فشار میباشد احتمالاً مخزن باد ندارد وباید بررسی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1400-03-12 14:04
باعرض سلام و خسته نباشید.ببخشید در رابطه با عایق نمودن پمپ جهت جلوگیری از صدای پمپ ،آیا به پمپ آسیبی نمی رسد؟به علت صدای مداوم پمپ مخصوصا هنگام استفاده از کولر، ما قصد عایق نمودن پمپ را داشتیم که با مخالفت یکی از ساکنین روبرو شدیم و دلیلشون هم اینه که پمپ در محیط بسته داغ میشه و میسوزه.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-16 01:30
سلام،استفاده لاستیک ضربه گیر وفن تهویه هوا توصیه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1400-03-14 20:17
سلام وقت بخیر
پمپ اب بروی سقف منزل ما طبقه پنجم بوده و صدای زیادی داشت وما پمپ را به پایین اتاق اب انتقال دادیم فشار اب برای همه طبقات بهتر شده ولی صدای پمپ تا پایان کارش باز در طبقه پنجم ما می اید با این که پایین است ؟ لوله ها از روی پشت بام رفتن ولی یک بار که پمپ تنظیم شد برای ساعاتی صدای خیلی کم داشتیم ولی الان فوق العاده صدا داریم
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-03-16 01:02
سلام،از عایقهای صدا گیر استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # طاهرپوری 1400-04-05 18:31
سلام وقت بخیر..ببخشید زمانی که ما از آب ساختمان استفاده نمیکنیم و شیر آب بسته هست پمپ ما کار میکند و صدا میدهد مثل زمانی که اب را باز میکنیم..میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟؟ باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-06 10:27
سلام،اگر مقطعی باشد نشتی در مدار مثل خراب بودن شناور مخزن فلاش تانک توالت فرنگی یا ایرانی ولی اکر مداوم باشد احتمال خرابی شیر یکطرفه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تایماز 1400-04-30 13:35
سلام خسته نباشین خازن پمپ ساختمان ما اب شده یعنی پمپ داره یه صدایی میده داره فشار میاد به پمپ ولی کار میکنه الان باز کردم پمپ ایقدر داغ شده وحشتناک بعد خازن پمپ اب شده مشکل از کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-31 12:44
سلام،دوست عزیز علت میتونه از گیرپاژ پمپ باشد وهر چه سریعتر برق را قطع کرده وپمپ را به تعمیرکار بسپارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1400-06-17 17:58
سلام خسته نباشید ببخشید خواستم ببینم چیک چیک صدای دیجیتال آب واسه چی هستش الانم قطع کرده ديگه دیجیتال روشن نمیشه ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-06-18 12:39
سلام،احتمال مشکل در کنترل هست وباید از یک سرویسکار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر اوریات 1400-07-06 00:47
سلام و عرض ادب ، واحد ما در یک ساختمان ده واحدی در طبقه اول قرار گرفته که پمپ اب در طبقه منفی یک زیر واحد ما قرار داره ، پمپ اب هنگام قطع شده یه صدای خیلی زیاد مثل ضربه قوچ میده که اسایشو از ما گرفته ، در ضمن پمپ به همراه اتومات و منبع تحت فشار ۷۵ لیتر می باشد در ضمن لوله های اب از پمپ ظاهرا از زیر سقف تقسیم شدن برای رفع این مشگل راهنمایی کنید خیلی ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-06 21:37
سلام،این صدا مربوط به ضربه شیر یکطرفه تبلکی مییاشد وجهت رفع صدا از شیر یکطرفه(( یورک ))استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

دعوت به همکاری

اگر تاسیساتی حرفه‌ای هستید، جهت همکاری با ما کلیک کنید.