چرا استفاده از خدمات ما؟

کیفیت و زیبایی

همکاران ما پس از اتمام کار فضا را تمیز می‌کنند و نیازی به نگرانی در مورد نظافت منزل یا محل کار خود بعد از برطرف شدن مشکل تاسیساتی ندارید.

سرعت عمل بالا

با توجه به استقرار همکاران ما در سراسر تهران در کمترین زمان ممکن در کنار شما هستیم و مشکلتان بر طرف خواهد شد.

دسترسی در 24 ساعت شبانه روز

همکاران ما در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل 24 ساعته در دسترس هستند.

چگونه مشکل شما را حل می‌کنیم؟

مراحل حل کردن مشکلات تاسیساتی شما

ثبت سفارش آنلاین یا تماس

پس از ثبت سفارش شما، نزدیکترین متخصص تاسیساتی با توجه به زمان موردنظر شما انتخاب می‌شود.

انجام پروژه

مشکل تاسیسات در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط همکاران ما بر طرف می‌شود.

پرداخت در محل

شما پس از انجام کار توسط مجری و حل شدن مشکل و کسب رضایت، تسویه حساب می‌کنید.

نظرات برخی از مشتریان

در مطلب نحوه لوله کشی پکیج دیواری به جزئیات روش لوله کشی این وسیله اشاره کردیم و در این مقاله می خواهیم بهترین روش لوله کشی پکیج را متناسب با شرایط ساختمان برای شما بیان کنیم.

 

بهترین روش لوله کشی پکیج 1

 

لازم به ذکر است که قبل از انجام لوله کشی پکیج و شوفاژ باید یک نقشه دقیق از ساختمان و مکان هایی که قرار است شوفاژها در آن مکان ها نصب شوند نیاز داریم.

اگر وقت کافی برای خواندن این مطلب را ندارید، پیشنهاد میکنم فایل صوتی آن را گوش دهید.

 

قبل از این که نحوه لوله کشی را توضیح دهیم ابتدا در مورد انتخاب پکیج و شوفاژ و همچنین مکان قرار گیری آن چند نکته را متذکر می شویم:

 1. ابتدا از پکیجی برای ساختمان خود استفاده کنید که توانایی گرم کردن محیط را بر اساس متراژ ساختمان داشته باشد. یعنی نه آنقدر کوچک باشد که دمای محیط کمتر از حد دلخواه شما باشد و نه آنقدر بزرگ باشد که هزینه های اضافی و غیر ضروری در حوزه مصرف انرژی برای شما ایجاد کند.

در مقاله بهترین پکیج ایرانی خصوصیات پکیج مناسب را بررسی کرده ایم.

همچنین اگر قصد تهیه پکیج دیواری دارید با زدن بر روی لینک پکیج دیواری در سایت دیجیکالا میتوانید انواع آن را به همراه مشخصات فنی و قیمت ببینید.

بهترین روش لوله کشی پکیج 2

 1. محل نصب پکیج را در مکانی از ساختمان خود در نظر بگیرید که برای انجام لوله کشی راحت و نزدیک به انشعاب گاز باشد و حدالمقدور از نصب کردن پکیج در بالکن خودداری کنید.
 2. انتخاب رادیاتور شوفاژ را بر اساس پارامترهایی از قبیل متراژ ساختمان، منطقه آب و هوایی، تعداد افراد ساکن در ساختمان، میزان هدر رفت ساختمان از قبیل جنس پنجره ها، ارتفاع ساختمان و حتی نوع مصالح به کار رفته در ساخت و ساز ساختمان انجام دهید.
 3. همانطور که می دانید رادیاتور ها از دو طریق گرما ایجاد می کنند، یکی با استفاده از جریانات آب گرم داخل لوله های رادیاتور و دیگری با گرفتن هوای سرد محیط و تبدیل آب به هوای گرم.

پس به خاطر داشته باشید که به منظور افزایش راندمان رادیاتور شوفاژ، بهتر است تا این وسیله در زیر پنجره نصب شود تا بتواند با تبادلات بهتر هوای سرد، گرمای بیشتری را به محیط انتقال دهد.

اگر پنجره های شما در ساختمان تا کف ساختمان بود، می توانید مکان قرارگیری رادیاتورها را در نزدیک ترین نقطه به پنجره ها در نظر بگیرید.

بهترین روش لوله کشی پکیج 3

 1. رادیاتور های شوفاژ باید به منظور اتصال راحت شیر رادیاتور و همچنین امکان تمیز کردن قسمت زیرین آن در فاصله 10 تا 15 سانتی متری از کف اتاق نصب شوند.
 2. برای دسترسی بهتر به گرمای مطلوب در ساختمان، رادیاتور هایی که در انتهای چرخه لوله کشی شوفاژ قرار گرفته اند باید از رادیاتورهای ابتدایی بزرگتر باشند.

نکته بسیار مهم دیگر در لوله کشی شوفاژ این است که لوله های نصب شده در این کار باید از هوا تخلیه شده باشند و این موضوع در مورد تمامی لوله ها صدق می کند.

به منظور یافتن بهترین روش لوله کشی پکیج و همچنین بهترین روش لوله کشی شوفاژ ابتدا روش های لوله کشی هر دو وسیله را بیان کرده و سپس به بررسی معایب و مزایای هر کدام خواهم پرداخت.

 

انواع روش های لوله کشی پکیج:

نحوه لوله کشی پکیج در ساختمان با نحوه لوله کشی آب ساختمان رابطه مستقیم دارد.

به منظور توضیحات بیشتر می توان اینطور گفت که لوله کشی آب ساختمان اگر به صورت انشعابی صورت گرفته باشد در ادامه کار نیز برای لوله کشی شوفاژ هم می توان از شیوه انشعابی استفاده کرد.

لوله کشی انشعابی خود به دو صورت لوله کشی روکار و لوله کشی توکار  در داخل ساختمان اجرا می شود.

همانطور که از نام لوله کشی روکار مشخص است در این نوع لوله کشی لوله آب سرد گرفته شده از رایزر اصلی در ساختمان تا پکیج به صورت روکار انجام می شود.

اما در لوله کشی پکیج به شیوه توکار ابتدا از رایزر اصلی آب سرد یک انشعاب گرفته و این لوله را از زیر کار به پکیج می رسانیم.

مطالعه مقاله لوله کشی روکار بهتر است یا لوله کشی توکاربه شما برای آشنایی بیشتر با این دوروش لوله کشی آب در ساختمان کمک خواهد کرد.

پس کاملا واضح است که اگر بخواهیم از لوله کشی انشعابی به شیوه توکار برای لوله کشی پکیج استفاده کنیم، برای جلوگیری از ایجاد هزینه های بیشتر باید این نوع لوله کشی را در ساختمان در حال ساخت و یا در حال بازسازی انجام داد.

لوله قابل استفاده در این شیوه می تواند از نوع فلزی، پلیمری و یا پنج لایه باشد. برای آشنایی با سایز لوله کشی پکیج بر روی لینک مقاله بزنید.

مدل های ذکر شده همگی مختص لوله کشی پکیج به شیوه انشعابی بودند. حال اگر لوله کشی آب در ساختمان به صورت کلکتوری بود لوله پکیج به چه صورت است؟

اولا که لوله کشی پکیج به روش کلکتوری فقط در ساختمان های در حال ساخت یا در حال بازسازی قابل اجراست و از طرفی قبل از اجرای لوله کشی باید یک کلکتور مجزا برای پکیج در نظر گرفته شود.

سپس یک انشعاب از رایزر اصلی را به کلکتور مخصوص پکیج رسانده و لوله برگشتی از کلکتور را به پکیج متصل می کنیم. در این شیوه می توان فقط از لوله های پلیمری و یا لوله های پنج لایه استفاده کرد.

 به شما توصیه می کنیم، برای تکمیل این مبحث فیلم نحوه اتصال لوله پنج لایه به کلکتور را مشاهده کنید.

 

انواع روش های لوله کشی شوفاژ:

اگر بخواهیم انواع روش های لوله کشی شوفاژ از گذشته تا به امروز را بررسی کنیم می توانیم به این شکل دسته بندی کنیم : لوله کشی سنتی با لوله های فلزی، سنتی با لوله های پلیمری و لوله کشی کلکتوری و لوله کشی کلکتوری با لوله های پنج لایه.

بهترین شکل استفاده از لوله ها در لوله کشی سیستم گرمایشی استفاده از لوله ها با کمترین میزان زانو و همچنین استفاده از نقشه لوله کشی است که در آن کمترین طول لوله به کار رفته باشد.

یعنی نقشه ای که بر اساس آن لوله ها در نزدیک ترین شکل ممکن از پکیج یا موتورخانه به سمت رادیاتور های شوفاژ منتقل شده باشند.

 

لوله کشی شوفاژ به روش سنتی با لوله های فلزی:

در این شیوه لوله ها در کف ساختمان به صورت رفت و برگشت خوابانده می شوند.

به این شکل که یک لوله از دستگاه حرارت مرکزی مانند پکیج به سمت هر شوفاژ کشیده می شود و یک لوله دیگر آب برگشتی از هر کدام از شوفاژها را به پکیج انتقال می دهد.

 

لوله کشی کلکتوری و روش سنتی با لوله های پلیمری :

لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمری به دو شکل ترکیبی با لوله های پنج لایه و به صورت سنتی صورت می گیرد.

در روش سنتی لوله اصلی در سایزهای 20، 25 یا 32 بر اساس متراژ ساختمان و تعداد رادیاتورها، به شکل موازی و در مسیرهای رفت و برگشت از پکیج یا موتورخانه مرکزی گرفته می شوند.

برای لوله انشعابی برای هر رادیاتور باید از لوله ای با سایز متفاوت از لوله اصلی استفاده کنیم که معمولا از لوله 20 سانتی متری استفاده می شود.

لوله کشی شوفاژ با لوله پلیمری را نیز می توان مانند لوله کشی پکیج به دو صورت لوله کشی روکار و لوله کشی توکار انجام داد.

 ابزار مورد نیاز برای اجرای لوله کشی پکیج با لوله های پلیمری، دستگاه پرس لوله است. جهت تهیه این وسیله مطلب راهنمای خرید بهترین دستگاه پرس لوله را مطالعه کنید.

 

 لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمر با استفاده از شیوه سنتی و به روش روکار:

در این حالت لوله های رفت و برگشت در پایین ترین سطح دیوار و از روی دیوار کشیده می شوند.

برای این شیوه بهتر است که لوله های سفید را با بست های متوالی مهار کنیم چرا که همانگونه که گفتیم این لوله ها برای انتقال آب گرم بعد از مدتی دچار نوسانات طولی وعرضی شده پس باید با بست زنی این نوسانات را کنترل کرد.

بهترین روش لوله کشی پکیج 4

نمونه ای از لوله کشی شوفاژ به صورت انشعابی روکار با لوله های پلیمری توسط همکاران ما

در لوله کشی روکار شوفاژ با استفاده از لوله های پلیمری این مزیت وجود دارد که شما می توانید از لوله های سبز و یا سفید آن بسته به ترکیب رنگ بندی ساختمان خود استفاده کنید.

 

لوله کشی شوفاژ با لوله پلیمری با استفاده از شیوه سنتی و به روش توکار:

برای انجام لوله کشی روکار شوفاژ نیاز به کنده کاری در کف ساختمان داریم. به همین دلیل است که مانند لوله کشی توکار برای پکیج ما این روش را برای زمان هایی پیشنهاد می کنیم که ساختمان در حال ساخت و یا باز سازی باشد.

چون از لوله های پلیمری در این روش استفاده می شود نباید از پوشاندن لوله ها با ملات سیمان غافل شد چرا که این کار تا حدی جلوی تغییر حالت لوله را می گیرد و راندمان استفاده از آن افزایش می یابد.

با کمک این روش طبق شیوه سنتی لوله ها را به شکل موازی و در مسیر رفت به سمت شوفاژها و برگشت به طرف منبع آب گرم قرار می دهیم.

لوله کشی شوفاژ با استفاده از ترکیب لوله های پلیمری و لوله های پنج لایه در حالتی صورت می گیرد که بخواهیم از کلکتور در لوله کشی شوفاژ استفاده کنیم.    

بهترین روش لوله کشی پکیج 5

پس با این اوصاف دریافتیم که تنها لوله ای که می توان در لوله کشی با کلکتور استفاده کرد، لوله پنج لایه است چرا که این لوله دارای انعطاف است و قابلیت استفاده در متراژ بالا رادارد.

در لوله کشی شوفاژ به شکل ترکیبی با لوله پنج لایه، بعد از انتقال لوله های پنج لایه توسط کلکتور با استفاده از لوله های پلیمری لوله کشی به دستگاه شوفاژ منتقل می شود.

در واقع در این روش لوله های پلیمری در سرتاسر ساختمان به عنوان لوله های انتقال آب تا شوفاژها منتقل می شوند.

بهترین روش لوله کشی پکیج 6

کلکتور شوفاژ با لوله های پلیمری اجرا شده توسط همکاران ما

لوله کشی شوفاژ با استفاده از لوله های پنج لایه :

در این شیوه، پس از نصب جعبه کلکتور در مکانی تاریک انشعابی از لوله اصلی آب سرد را به داخل کلکتور رسانده و سپس این لوله را به منبع حرارتی منتقل می کنیم تا پس از گرم شدن آب به کلکتور بازگشته و در طول ساختمان به سمت هر دستگاه شوفاژ با استفاده از لوله های پنج لایه انشعاب گیری می کنیم.

در این قسمت همانطور که گفتیم به بررسی جداگانه معایب و مزایای لوله کشی شوفاژ و پکیج در روش های انشعابی یا سنتی، کلکتوری و با لوله های فلزی، پلیمری و پنج لایه می پردازیم.

اگر از لوله کشی کلکتوری به همراه لوله های پنج لایه برای لوله کشی شوفاژ استفاده کنیم می توانیم لوله های شوفاژ را به صورت زیر سقفی نیز به رادیاتورها برسانیم.

 

معایب لوله کشی شوفاژ و پکیج با استفاده از لوله های فلزی :

از آنجا که لوله های شوفاژ و پکیج مسئولیت هدایت آب گرم و سرد را به سمت رادیاتورها در مسیر رفت از پکیج و برگشت آب سرد به پکیج را بر عهده دارند، پس طبیعی است که بعد از مدتی لوله ها دچار زنگ زدگی و اکسیداسیون شده و در انتقالات جرایانات وقفه ایجاد شود.

برخی مواقع میزان اکسیداسیون لوله های فلزی به قدی بالاست که مسیر حرکت مایع در داخل لوله مسدود می شودو این دقیقا بزرگترین نقص استفاده از لوله های فلزی در لوله کشی شوفاژ و پکیج است.

از طرفی نمی توان از وزن بالا و نحوه نصب مشکل لوله های فلزی در لوله کشی شوفاژ و پکیج به راحتی چشم پوشی کرد.

 

مزایای استفاده از لوله کشی شوفاژ و پکیج با استفاده از لوله های پلیمری:

لوله های پلیمری مشکل وزن بالا در لوله های فلزی را رفع می کنند و احتمال زنگ زدگی و جذب رسوبات در این لوله ها تقریبا صد درصد است از این رو بعد از لوله های فلزی استفاده از لوله های پلیمری ارجحیت بالایی دارد.

 

معایب لوله کشی شوفاژ و پکیج با استفاده از لوله های پلیمری:

تنها نقص لوله های پلیمری در کنار مزیت های فراوان آن قابلیت انتقال آب گرم حداکثر تا دمای 60 درجه سانتی گراید است.

این ویژ گی سبب شده که بعد از مدتی و در صورت بالا بودن دمای آب سیستم حرارتی لوله ها کیفیت خود را از دست داده و حتی دچار نشتی شوند.

 

مزیت های لوله کشی شوفاژ و پکیج به شیوه روکار:

 • امکان تشخیص به موقع نشتی لوله
 • امکان دسترسی راحت به لوله ها در زمان تعمیر یا تعویض
 • امکان انشعاب گیری از لوله اصلی
 • کاهش هزینه های مربوط به نصب
 • سرعت بالای نصب

 

معایب لوله کشی روکار شوفاژ و پکیج:

 • تنها نقص لوله کشی شوفاژ و پکیج به شیوه روکار این است که لوله ها در این روش در معرض دید هستند که می توان برای حل این مشکل لوله ها را داخل داکت پنهان کرد.

بهترین روش لوله کشی پکیج 7

فواید استفاده از لوله پنج لایه در لوله کشی شوفاژ و پکیج:

 • انتقال حرارت به شکل یکسان در لوله به دلیل نحوه قرار گیری لوله ها در یک مسیر مستقیم و بدون پیچ و خم
 • امکان قطع و وصل آب هر رادیاتور شوفاژ به طور جداگانه به دلیل استفاده از کلکتور
 • انبساطات طولی بسیار کم در لوله پنج لایه به دلیل داشتن لایه ای از ورق آلومنیوم در این لوله که در برابر تغیر حالت در دمای بالا مقاومت نشان می دهد.
 • فشار وارده بسیار پایین بر روی لوله به دلیل قرار گیری لوله ها در دیوار
 • کاهش احتمال نشتی و یا ترک خوردگی به خاطر نحوه نصب مطمئن لوله های پنج لایه به شیوه پرس هیدرولیک و یا دستی
 • امکان هواگیری اتوماتیک لوله به دلیل استفاه از شیر هواگیری اتوماتیک بر روی هرکلکتور
 • کاهش هدر رفت دما در طول لوله به دلیل جنس خاص لوله های پنج لایه که جلوی تبادلات حرارتی لوله با محیط را می گیرد.

به منظور توضیح در مورد نحوه اجرای لوله کشی رادیاتور می توان گفت بعد از انتقال لوله از پکیج به هر رادیاتور شوفاژ، لوله رفت یا آب گرم را به شیر بالای رادیاتور نصب کرده و به منظور چرخه آب لوله برگشت یا آب سرد را از زیر رادیاتور شوفاژ گرفته و تا پکیج هدایت می کنیم.

 

برای آشنایی بیشتر شما با نحوه لوله کشی شوفاژ چند نمونه از لوله کشی شوفاژ صورت گرفته در گروه تاسیسات 24 ساعته را به شکل خلاصه ذکر می کنیم:

نمونه اول پروژه خیابان پاسداران:

در پروژه ای که در خیابان پاسداران توسط همکار ما جناب مهندس سهراب نژاد صورت گرفته بود، همکاران ما بعد از بررسی شرایط ساختمان چند طبقه اقدام به لوله کشی آب سرد در ساختمان و همچنین لوله کشی آب گرم از موتورخانه به شوفاژ ها به صورت زیر سقفی کردند.

لوله های آب گرم برای لوله کشی رادیاتور نیز به صورت رفت و برگشت برای هر واحد به شکل مجزا صورت گرفت. برای مطالعه کامل متن کلیک کنید.

بهترین روش لوله کشی پکیج 8

نمایی از لوله های آب سرد و گرم به صورت زیر سقفی در ساختمان در حال ساخت توسط همکاران ما

نمونه دوم پروژه خیابان گرگان:

در این پروژه که توسط همکاران ما صورت گرفته لوله کشی شوفاژ به صورت انشعابی و با استفاده از لوله های پلیمری به صورت توکار صورت گرفته و برای هر اتاق خواب و داخل پذیرایی یک عدد انشعاب لوله آب از پکیج تا رادیاتورها در نظر گرفته شده است.

 

نمونه سوم پروژه خیابان 17 شهریور:

در این پروژه که توسط همکاران ما صورت گرفته لوله کشی شوفاژ به صورت توکار و با استفاده از لوله های پلیمری در سایز های 25 و 20 در ساختمان صورت گرفته است. علاوه بر نصب رادیاتور در پذیرایی و اتاق ها، برای حمام نیز یک عدد حرله خشک کن در نظر گرفته شده است.

بهترین روش لوله کشی پکیج 9

نمونه رادیاتور نصب شده در اتاق خواب توسط همکاران ما

جمع بندی:

حال که با تمام روش های لوله کشی پکیج و شوفاژ در ساختمان آشنا شدید می توان به صورت جمع بندی و برای انتخاب بهترین روش لوله کشی پکیج و لوله کشی شوفاژ به صورت زیر نتیجه گیری کرد.

اصولا بهترین روش لوله کشی در داخل ساختمان زمانی معنا پیدا می کند که شما شرایطی همچون نقشه ساختمان، نوع مصالح و جنس لوله را در نظر گرفته باشید.

در صورتی که ساختمان شما در حال ساخت یا باز سازی است با توجه به مزایا و معایب مطرح شده بهترین نوع لوله کشی شوفاژ و پکیج در ساختمان از نوع کلکتوری با لوله های پنج لایه است. که همانطور که گفتیم می توانیم در این حالت لوله های منتهی به شوفاژها را به صورت زیرسقفی نیز طراحی کنیم.

اما در صورتی که ساختمان شما در حال سکونت است بهترین روش برای لوله کشی شوفاژ و پکیج لوله کشی انشعابی با کمک لوله های پلیمری یا پنج لایه (که باز هم توصیه ما به شما لوله های پنج لایه هستند) به صورت لوله کشی روکار است.

اجرای لوله کشی شوفاژ و پکیج امری بسیار مهم در ساختمان به شمار می رود چرا که می توان گفت کل آسایش خانواده و ساکنین به میزان گرمای مطلوب محیط در فصول سرد سال رابطه مستقیم دارد.

چه بسا اگر لوله کشی شوفاژ و پکیج به شکل اصولی در ساختمان اجرا نشده باشند، می توانند در میزان راندمان رادیاتورهای شوفاژ در ساختمان تاثیر بگذارند.

به همین علت ما برای اینکه شما هم از نتیجه کار لوله کشی شوفاژ و پکیج منزل خود مطمئن باشید گروه تاسیسات 24 ساعته را به شما توصیه می کنیم تا در تمام روزهای هفته  با همکاران ما تماس بگیرید و کار اجرای لوله کشی شوفاژ و پکیج خود را به متخصصان ما بسپارید.

 

در زیر فیلم یکی از نمونه لوله کشی های پکیج انجام شده توسط همکاران ما را میبینید. در منزل آقای ترابیان قبل از بازسازی از آبگرمکن استفاده میکردند که با پکیج جایگزین شده است.

البته لازم به ذکر است که کل لوله کشی آب و فاضلاب و پکیج منزل ایشان انجام شده است.

فیلم یکی دیگر از نمونه لوله کشی پکیج و رادیاتور انجام شده توسط همکاران ما در شرق تهران - کارفرما جناب آقای ساداتی

 

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین الان درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

نظر جناب آقای ترابیان (که بالاتر فیلم بازسازی سیستم لوله کشی آب و فاضلاب و پکیج منزل ایشان را دیدیم) در مورد استفاده از خدمات مجموعه ی ما

نظر سرکار خانم جلالی در مورد استفاده از خدمات تاسیسات 24 ساعته

منبع انگلیسی

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # فرجاد 1398-08-18 03:07
با سلام
آيا در زمستان زماني كه پكيج در تنظيم روي رادياتورها هست،ميبايست تمام رادياتورها باز باشند؟اگر جواب مثبت هست به چه دليل،ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1398-09-14 22:18
سلام کاربر عزیز و گرامی وقتی که پکیج در حالت زمستانی میباشد نیازی نیست که کل رادیاتور ها باز باشد اگه تمامی رادیاتور ها هم بسته باشه هیچ مشکلی نداره چون پکیج سنسور دما داره و وقتی آب در رادیاتور ها چرخش نکنه دما ثابت میمونه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # داود 1398-12-21 08:35
با این عمل شما ممکنه در زمستون و تو فصل سرما قبل از عمل کردن سنسور حرارت و ترموستات حد پمپ دچار خرابی بشه زیرا مسیر گردش آب برای پمپ همیشه باید آزاد باشه

به نقل از اکبر:
سلام لوله کشی من لوله سفید توکارهستش.آیامیتونم بازهم انشعاب بگیرم ورادیاتوراضافه کنم.ممنون

سلام بله هرچه رادیاتورها بیشتر باشه فشار رو پکیج کمتره زیرا با درجه حرارت کمتر آب که استحلاگ کمتری میاره میشه محیط رو گرمتر کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد رضا حسین زاده 1398-10-10 08:59
سلام تا چه متراژ طولی لوله پنج لایه ۱۶ برای رادیاتور در روش کلکتوری مناسب است

اگر لوله کشی آب انشعابی باشد میتوان شوفاژ را کلکتوری بست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مجید 1398-10-10 09:20
دوست عزیز سلام بالاترین طولی که پمپ پکیج جوابگوست 30 متر است در مورد سوال دوم هم مشکلی نیست میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مهدی 1398-10-11 00:24
منزل ما نو سازه ولی از زمانی که ما اومدیم تواین ۴ ماه سرامیک ها جاهایی که لوله پکیج واب گرم رد شده تغییر رنگ داده وبهتر که نشده هیچ که بدترم شده اما سقف پایین هیچ مشکلی نداره در بعضی جاها هم داخل کلید پریز رطوبت دیده میشه که به سازنده میگیم میگه مال رطوبت پکیج ومشکلی نداره من میخواستم بدونم که این حرف واقعبت داره وبعد چند سال درست میسه یا نه ایشون برای دست به سر کردن ما این حرف رو میزنه ناگفته نماند که کل ۴ واحد همینطوریه اما واقعا اذیت کننده است چون هم نمای بدی داره هم بعضی مواقع که پکیج رو زیاد میکنین بوی نم زیاد میا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-11 07:29
دوست عزیز سلام اطلاعاتی که شما میدید ناقصه احتمالا در کف از لوله استاندارد همراه با عایق استفاده نشده و همچنیم ممکن سرامیک ها بی کیفیت باشند وجود رطوبت در پریز به پکیج مربوط نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # امیر 1398-10-17 16:52
سلام
من یه سال میشه پکیج آلزان خریدم دومبدل هم هستش توحالت رادیات زیادکارمیکنه مثلا10دیقه کارمیکنه نیم دقیقه اتوماتیک میکنه متراژخونه هم 65متره سه تا رادیات 140نصبه با حوله خشک کن.طبقه پایین مادمیردوکوم داره 5 دقیقه کارمیکنه نیم ساعت اوتومات
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1398-10-18 07:32
دوست عزیز سلام پکیج باید سرویس کامل شود تنظیم شعله شود و سنسورها تست شود تا در صورت نیاز تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اکبر 1398-11-25 19:28
سلام لوله کشی من لوله سفید توکارهستش.آیامیتونم بازهم انشعاب بگیرم ورادیاتوراضافه کنم.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-25 19:33
سلام کاربر گرامی بله میتونید اینکار رو انجام دهید ولی نیاز به سرویسکار به صورت حضوری دارید از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1398-12-11 22:30
سلام من یه آپار تمان سه واحدی ساختم
لوله کش جای لوله های آب گرم سرد اشتباه بسته
از جعبه زیر پکیج همهی واحد ها کف و سرامیک شده دیوار آشپز خواه هم کاشی شده اما هنوز ام دی اف نشده می خواستم بدونم راهی هست که بشه ای مشکل رو درست کرد یانه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # mohamad javad 1398-12-12 20:00
سلام کاربر گرامی منظورتون از اینکه اشتباه و جابجا بسته چیه؟ اگر فقط جابجا بسته یعنی طرز لوله کشی درست میباشد فقط جابجا میباشد مشکلی نداره و میتونید لوله ها رو به پکیج وصل کنید باید 4تا لوله برای زیر پکیج اومده باشه 2تا برای رادیاتور 1لوله برای آبگرم مصرفی هستش و یک لوله دیگه هم آب اصلی یعنی آب ورودی به پکیج میباشد اگر اینکار رو کرده باشد و لوله های رفت و برگشت برای رادیاتور اومده باشد مشکلی ندارید که لوله ها چپ یا راست باشد لطفا از سرویسکاران شرکت برای کارشناسی به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # طاهره شكرالهي 1398-12-14 18:32
با درود
ببخشيد من وقت شما را ميگيرم يك سوال دارم اينكه من تازه لوله كشي تو كار شوفا ژ انجام دادم لوله گاز از كف با لوله پنج لايه انجام شده ولي نمايندگي تاييد نكرد وگفت لوله گاز بايد فلزي باشه
خواستم بپرسم ايا واقعا اين لوله كشي خطر داره يانه ممنون ميشم جواب بديد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-12-15 09:53
دوست عزیز سلام لوله کشی گاز طبق استاندارد نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان باید فولادی سیاه باشد پنج لایه مخصوص گاز نیست و میتونه خطرناک باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اهنوخوش 1399-01-01 20:21
سلام استاندارد سایز لوله کشی سردوگرم تاپنج لایه 16 خوبه یا1_2
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-02 20:43
دوست عزیز سلام اگر فاصله کلکتور تا رادیاتور کمتر از 10 متره 16 و اگر بیشتره سعی کن سایز 20
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # افشین 1399-01-02 05:14
سلام از مطالب بسیار کاربردی که ارائه فرمودید ممنونم. من یک ویلای 80 متری در حال ساخت دارم که در زمستان هفته ای یکبار به آنجا خواهم رفت. مشکل ویلاهای مشابه در محل این است که در زمستان سرمای زیادی از کف وجود دارد و شوفاژ هم کمک زیادی نمیکند. من میخواهم در صورت امکان لوله های شوفاژ را به صورت مارپیچ از کف ببرم تا سنگهای کف به مرور گرم شوند. البته قطعا از پکیج قوی تری استفاده خواهم کرد. اگر ممکنه در خصوص نوع لوله و قطر و یا..... راهنمایی فرمایید. من در آسنانه خرید هستم اگر زودتر راهنمایی کنید ممنون میشوم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1399-01-02 17:38
دوست عزیز سلام بهتره که شما از سیستم گرمایش از کف استفاده کنید بهترین راه حل برای مشکل شماست نباز به پکیج فوبتر هم ندارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # تقی زاده 1399-01-11 11:33
با سلام وتبریک سال نو وارزوی سلامتی برای شما: من منزلی دارم که در یک زیرزمین منفی 1.2 وطبقه همکف 1.5 واطاق روی پارکینک 2.5 در بهمن سال گذشته باخرید یکدستگاه پکیج وایلانت 32000 واقدام به لوله کشی برای زیرزمین وهمکف وگذاشتن دولوله اتتظاربرای 2 اطاق روی پارکینک ( دراینده رادیاتور ها وصل شود ) کردم. در حال حاضر متوجه شدم اطاق روی 1.2 خوب گرم نمیشود . سوالم این است ایا موتور پکیج قادر به پمپاژ اب گرم در رادیاتورنیست ( چند مرتبه هواگیری شده است ، اگه نیست چطور لوله کش قول گرم شدن راداتورهای اطاقهای روی پارکینک را داره . ممنون میشم بفرمائید اگه مشکی است قبل از تسویه حساب مشکل مورد را از لوله کش بخواهم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-11 12:26
باسلام کاربرگرامی عید شمام مبارک آخرین رادیاتور کمی دیر گرم خواهد شد پیشنهاد من درخواست متخصص کاربلد که بررسی بشه بعد. دربعضی کارا دیده شده که دربعضی رودیاتورهالوله کشی اشتباه بوده وجای رفت وبرگشت لوله هارو اشتباه میدن دربعضی ها رادیاتور جواب میده ازپایین به بالا گرم میکنه وبعضی ها جواب نمیده.حتما توافق کنید وبا یک لوله کش کاربلد هماهنگ کنید که بررسی شه.سوالی بود درخدمتیم باز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شعبانی 1399-02-10 03:04
سلام
من میخوام پکیج رو از مدار خارج گنم جاش یدونه آبگرمکن دیواری بذارم البته تا شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها رو ببندم و یه آب سرد به آبگرمکن بدم و خروجی رو به آبگرم مصرفی بدم مشکلی نداره
سپاس لز شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-11 12:39
دوست عزیز سلام مشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تورج محمدیاری 1399-02-24 13:40
سلام
من یک خانه ویلایی دارم که دیوار بیرونی آن 40 سانتی و در و پنجره های آن دوجداره است. می خواهم پکیج بکنم خواستم سوال بپرسم رادیاتور مناسب تر هست یا حرارت از کف؟
ممنون از راهنمایی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-30 09:24
سلام دوست عزیز بستگی به منطقه شما داره اگر که سردسیر باشه بهترین کار انجام گرمایش از کف میتونه باشه ولی دز مناطق معتدل هردو رو میتونید انجام بدین.مزیت های گرمایش از کف رو در سایت میتونید مطالعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغر یاوری 1399-03-25 20:19
سلام
خسته نباشید.
بنده یک واحد آپارتمان به تازگی خریدم و در آن ساکن هستم که حدود 10 سال ساخت است و لوله کف برای شوفاژ واحد خوابیده است.
چطور بفهمم که لوله کشی ایراد ندارد تا برای خرید پکیج و رادیاتور اقدام کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-26 10:09
سلام دراین زمینه باید در محل توسط کارشناس ونصاب مجرب بررسی بشه. ولی غالباً برای ۱۰ سال اگر لوله واتصالات خوب بکار گرفته بشه مشکلی ایجاد نخواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شفق 1399-04-18 11:06
سلام مرکز درمانی هستیم سیستم حرارتی ما موتورخانه وشوفاژ میباشد.میخواهیم با نصب پکیج مناسب در هر طبقه موتور خانه را جمع اوری نماییم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-18 12:16
سلام جهت مشاوره وکارشناسی محل باتلفن شرکت تماس بگیرید تا بهترین خدمات رو از تاسیسات ۲۴ ساعته دریافت نمائید.تلفن۰۲۱۹۱۰۱۳۷۶۱
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داوود 1399-05-01 23:02
درود.برای یک ساختمان دوبلکس که یک حمام و سه خواب طبقه بالا و پذیرایی و آشپزخانه و سرویس طبقه پایین هستش، چه پکیج پیشنهاد میدهید؟متراژ کل ساخت ۱۸۰ متر هستش.برای استفاده از شوفاژ چه سیستم لوله کشی را پیشنهاد میدهید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-02 00:53
سلام پکیج ۲۸۰۰۰واگر منطقه سردسیر باشه گرمایش از کف بسیار کارامد هست ولی جهت تهران ومناطق معتدل رادیاتور جوابگو خواهد بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-05-12 18:44
سلام مخواستم بدونم تو لوله کشی برای پکچ کدام لوله برای رادیاتور رفت پاین یا بالا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-12 23:46
سلام رفت رادیاتور لوله بالایی هست وپایین برگشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-05-25 21:40
درود برشما لطفا توضیح دهید لوله رفت باید سایزش بزرکتر از برگشت باشد اگر هردو یک سایز باشد چه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-26 13:04
هردوسایز یکی باشه بهتره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین 1399-05-25 21:45
با سلام لطفا توضیح دهید که برای ۱۰۰پره رادیات ازچه سایز لوله برای رفت وچه سایز لوله برای برگشت باید استفاده کرد با توجه به طول حدود ۱۵متر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-26 13:04
سلام،لوله سایز ۳یایک اینچ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسن 1399-06-03 23:16
سلام لطف کنید نقشه لوله کشی پکیچ با سه رادیاتوررابدون کلکتور با لوله پلیمری ترسیم کنید. بسیار سپاسگزارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-03 23:25
سلام وقتتون بخیر.
از زیر پکیج لوله سایز ۲۵ تا بعد از رادیاتور دوم، پس از رادیاتور دوم لوله سایز ۲۰ تا رادیاتور سوم که رادیاتور انتهایی می باشد.
البته در صورتی که رادیاتورها به صورت خطی و پشت سر هم قرار گرفته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسن 1399-06-04 14:16
سلام رادیاتورها خطی نیستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-05 09:24
در صورتی که رادیاتورها خطی نمی باشند می توانید از دوره اصلی سایز ۲۰۵ استفاده کنید بعد از سه راهی دوم که رادیاتور جدا میشود، تغییر سایز به لوله ۲۰ دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسن 1399-06-04 14:24
اقا اسماعیلی لطفا یه نقشه بفرستید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-05 09:25
لطفاً نحوه قرارگیری رادیاتور ها را در یک نقشه بکشید و ارسال بفرمایید که نحوه لوله کشی مشروح برای شما توضیح داده شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-05 09:28
سلام ،میتونید از طریق انجمن عکس بفرستید تا راهنمایی شوید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-06-16 17:02
باسلام. ایا برای یک واحد ۱۰۰ متر مربعی میتوان لوله کشی پکیج را با لوله سبز وبصورت انشعابی انجام داد. و دراینده مشکلی پیش نمیاد. وبا ۵رادیاتور چه سایز لوله ایی استفاده شود.رفت و برگشت.. تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-18 08:24
سلام،استفاده از لوله سبز مدتی بود که جهت مصرف آبگرم ممنوع بود ولی بابدست آوردن استاندار لازم حدود دو سال هست که مجوز گرفته ومیتونید استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید 1399-06-20 17:21
من تو خونه ۵۰ متری لوله شوفاژ کشیدم اونم به روش انشعابی دولوله مستقیم و لوله پنج لایه قطر۲۵ و انشعابات شوفاژ هم پنج لایه۱۶ استفاده شده شوفاژ آخری از دوسر لوله ۲۵ انشعاب لوله ۱۶ گرفتم میخواستم ببینم‌ ایرادی تو کارم که نیست؟؟؟؟ ممنون جواب بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-24 14:02
سلام،کار تقریباً بدن مشکل هست البته باتوضیح شما ولی آیا در نظر گرفتین که منازل کنتر از ۶۰متر اجازه نصب پکیج ندارند مگر اینکه در محل نصب یک دریچه ورود وخروج هوا بصورت دائم باز داشته باشند طبق مبحث ساختمان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید 1399-06-25 07:21
ممنون از جوابتون. خونه تو روستا هست و سالی شاید ده روز سکونت داشته باشیم ولی به هرحال به این نکته توجه نکردیم چون هنوز در مرحله ساخت هستیم شدنی هست که اینکار رو انجام بدیم.. سپاس از وقت و توجه شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-06-25 08:12
سلام،بله شدنی هست راهشو هم عرض کردم ونصاب بایدتمام موارد مبحث ساختمان رو در نظر بگیره چون این برای جان شما وخاتواده بسیار مهم هست موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن ‌حسن زاده‌ سورش 1399-07-13 11:51
با سلام،برای چهار شوفاژ در ساختمان،لوله کشی تک لوله جواب میده باتوجه به گرانی مصالح،با تشکر فراوان ،حسن زاده از شهرکرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-07-13 13:16
سلام،یعنی فقط لوله رفت باشه ؟!!!!!!ویا اینکه لوله کشی معکوس .دوست عزیز جهت گرمایش وجریان آب گرمایش رادیاتور لوله رفت وبرگشت حتماً باید باشه حالا یا معکوس یا مستقیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهراد صادقی 1399-07-18 23:54
سلام در حال بازسازی هستم و یه زیرزمین۷۵متری دارم که ۳ اتاق خواب و حمام دارد و طبقه همکف ۸۰ متر پذیرایی و اشپزخانه و سرویس بهداشتی دو پکیج مجزا برای هر طبقه گرفتم ،ایا امکان دارد هر دو پکیج را در همکف نصب کنم ایا زیر زمین گرم میشه و مشکلی پیدا نمیکنه؟به خاطره ارتفاع پکیج ازکف زیرزمین دچار سردرگمی شدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-19 08:27
سلام،ابتدا باید محیط نصب دستگاه پکیج شرایط نصب از جمله محل مناسب برای خروج دودکش و ورودی مناسب جهت اکسیژن وارتفاع مناسب ۱/۵متر از کف جهت نصب وفاصله ۳۰ سانت بالای دستگاه تا محل دودکش حتماً رعایت شود نصاب دستگاه قبل از نصب تمام موارد رو بررسی وسپس دستگاه رو نصب میکند جهت بررسی این موضوع از یک کارشناط در محل کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین اسدی 1399-08-01 22:43
سلام ساختمان اداری دو طبقه400 متر مربع زیر بنا +50 متر مربع زیر زمین قراره موتورخانه را جمع کرده سه دستگاه پکیج نصب شود ولوله کشی بصورت روکار داخل داکت برای رادیاتورها وگرم سرد مصرفی اجرا خواهد شد آیا لوله های 5لایه برای این کار ماسب هست در صورت مناسب بودن از چه مارکی استفاده کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-02 21:02
سلام ،بله میتونه گزینه مناسبی باشد برندهای مطرح بازار نیو پایپ وسوپر پایپ میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1399-08-11 16:47
سلام خونه ویلایی درطرقبه مشهد خریدم کف خونه بسیارسرده کارشناس گرمایش ازکف اوردم پیش فاکتور داده تقریبا ۴۰۰متر لوله والباقی مصالح سوال اینه که کف خونه الان سرامیکه ایا اونارو بردارم بهتره یانه ودوم با محیط ۵۰متری اصلا توجیه داره گرمایش ازکف بزنم یا شوفاژ و رادیاتور بزنم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-08-12 01:43
سلام کاربر گرامی اگر میخواهید گرمایش از کف کار کنید میتونید بدون تخریب سرامیک اینکار رو انجام دهید ولی باید در نظر بگیرید که اگر بر روی لوله ها بخواهید مجدد سرامیک کار بگذارید سطح کف خونه بیش از حد بالا نیاد در کل استاندارد اینکار بهتر است سرامیک های موجود برداشته شود و سپس گرمایش از کف کار کنید و راه حل دوم این که برای مساحت 50متر میتونید از رادیاتور هم استفاده کنید و مطمئن باشید در گرم شدن خونه مشکلی نداریید اما برای اینکار هم باید سرامیک ها رو بردارید و مجدد سرامیک کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرزانه 1399-08-20 00:18
سلام خسته نباشید لوله کش پکیج ما جعبه کلکتور رو گذاشته زیر پکیج با فاصله یک متر یعنی دوتا لوله مستقیم کشبده به پایین و لوله هارو از داخل دیوار کار کرده رسونده به رادیاتور من هنوز پکیج نصب نکردم بعدا ک بخوابم نصب کنم به مشکل نمیخورم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-08-20 12:47
سلام.اگر مسیر لوله کشی درست باشد وجود کلکتور در زیر پکیج ممانعتی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-08-21 20:44
سلام،وقت بخیر.لطفا قیمت دستمزد لوله کشی را بفرمایید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-05 13:14
سلام،جهت استعلام قیمت میتونید از طریق تلفن های سایت اقدام نمایید ودر خواست خودتون رو مطرح کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-08-21 19:45
سلام .اگه پکیج دربیرون ازساختمان توی بالکن نصب شود در زمستان مشکل ساز میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-09-05 13:14
سلام،در مناطق سردسیر در صورت خاموش بودن قطعاً دچار یخزدگی وترکیدگی مبدل ویا مدار خواهد شد وباید سیستم یخزدایی دستگاه فعال باشد واین مستلزم این است که دستگاه کارکرد عادی داشته باشد وبرق وگاز دستگاه قطع نباشد فقط کلیددستگاه را خاموش کنیدولی در مناطقی مثل تهران مشکل چندانی بوجود نخواهد آمد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-08-23 22:41
سلام وقت بخیر.ااگر پکیج در بیرون از اشپزخانه توی بالکن نصب بشه در زمستان مشکل ساز می شه؟.
از پاسخ ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-24 10:52
سلام،در صورت نصب ،داخل یک کابین نصب شود مناسبتر میباشد ،در ضمن اگر دستگاه دارای سیستم ضد یخزدگی نباشد در صورت عدم استفاده طولانی حتماً آب مدار باید تخلیه شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-08-24 21:47
سلام.وقت بخیر.اقا فاضلی لطف می‌کنید اگه دستمزد لوله کشی آب سردوگرم وپکیج رابصورت متری و متراژ بنا بفرمایید.بسیار متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-08-25 08:59
سلام لطف نمایید با شماره تلفن داخل همین سایت تماس بگیرید .متخصصان امر پاسخگو خواهند بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-08-27 09:04
سلام بهترین ارتفاع ورودی خروجی لوله رادیات چند میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-27 10:53
سلام،میتونید در مدار از لوله۳۲ یا ۱اینچ در مدار استفاده کنید وبرای نصب رادیاتور از سه راه تبدیل به ۲۰ استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-08-27 21:10
سلام ،خانه ما 120 متره ،حال و پذیرایی کف گرماست و دو اتاق رادیاتور ، در درجه 50 پکیج حال و پذیرایی خوب گرم میشه ولی اتاقها رو رادیاتور که در هر اتاق یدونه هست با دمای 50 رادیات گرم نمیکنه ، نصاب پگیج گفته نباید دمای پکیج بیشتر از 50 باشه ،با این اوصاف برای گرم شدن اتاقها چکار باید بکنیم ؟باتشکر از راهنماییتان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-28 09:27
سلام،دوست عزیز این مشکل بعلت استفاده همزمان رادیاتور وگرمایش از کف میباشد حداکثر گرمایش در کف باید ۶۰ باشد وحداکثر گرمایش راریاتور ۸۰ اگر گرمایش رابالا ببرید کف خیلی گرم میشور واگر پائین بیاورید رادیاتور گرم نمیشود راه کار استفاده از یک نوع گرمایش است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مصطفی اسماعیلی 1399-08-28 09:28
سلام روزتون بخیر
سیستم گرمایش از کف رادیاتور زمانیکه با هم اجرا می‌شود باید از کلکتورهای مخصوص به خود استفاده شود.
به این دلیل که رادیاتور حداقل دمای ۶۰ درجه کار میکندو گرمایش کف در دمای ۳۰ یا ۴۰ یا ۵۰ درجه،
شما اگر دما را بالا ببرید حال و پذیرایی شما بسیار گرمم و غیرقابل تحمل می شود.
می‌توانید شیرهای مدار حال و پذیرایی را کمی ببندید و دما را بالا ببرید و این مورد را تست کنید که آیا پاسخگو است یا خیر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-09-06 08:07
سلام
آیافرقی میکند که لوله ورودی و خروجی رادیاتورها از بالا باشد یا پایین
مثلا ورود آب گرم از پایین و خروج از بالای رادیاتور باشد مشکلی برای پکیج یا رادیاتورها یا میزان گرما پیش میاد
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-09-08 17:38
سلام،حتماً شیر رفت بالا وشیر برگشت پائین باشد چون پمپ پکیج در مدار برگشت کار میکندو گرمایش را دچار مشکل میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خجسته 1399-09-19 19:23
باسلام وتشکرازتوضیحات کامل. لوله کشی پکیج در ساختمان بازساری شده انجام شده چقدرفاصله برای نصب سرامیک یاپارکت لازم است یعنی فاصله لوله هاو پارکت چه میزان باشد و آیا لوله ها باید عایق داشنه باشند یانه درصورت بلی نبود عایق چه مضراتی دارد . باسپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-20 13:41
سلام ،جهت کف ابتدا روی لوله خاک نرم وسپس اقدام به نصب سرامیک ویا سیمان کاری جهت پارکت انجام میشود وصخامت معمولا ۳تا ۵ سانت میباشد ،در ضمن لوله اگر درفضای داخل ساختمان باشد احتیاج به عایق ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1399-10-03 14:28
سلام برای واحد 50متری سایز لوله‌های پکیج چند باید باشد و همچنین کلکتور چه سایزی باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-04 20:23
سلام،میتونید از لوله ۳۲استفاده کنید در ضمن جهت واحد ۵۰ متری نصب پکیج با شرائط خاص امکان پذیر میباشد وباید دریچه دائم جهت ورود هوا در ساختمان ومحل نصب پکیج تعبیه شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-10-18 18:49
سلام خدا قوت.
برای یک واحد ۷۰ متری در لوله کشی پکیج با لوله سفید چه سایزی مناسبه وبه چه روش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 20:45
سلام،پکیج ۲۲۰۰۰ ولوله گرمایش سایز۳۲ ولوله آبگرم با سایز ۱/۲
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-10-18 21:41
سلام ،بهترین مکان برای نصب پکیج کجای ساختمان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 20:45
سلام،بهترین مکان جائی است که امکان نصب دودکش دوجدار جهت پکیج فن دار ودودکش مناسب جهت بدون فن ووجود جریان هوا باشد در ضمن دستگاه بصورتی نصب شود که امکان دسترسی تعمیر کار دستگاه باشد در ضمن وجود لوله گاز نیز از دیگر الزامات نصب دستگاه میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-11-04 19:20
سلام و وقت بخیر و خسته نباشید
اپارتمان مسکونی با 160 متر زیربنا و سه خواب در مجموع سه رادیاتور 120 سانتی در هال و در هر خواب دوازده متری یک رادیاتور 80 سانتی که سیستم پکیج ان با ظرفیت 28 هزار
به روش کولکتوری سایز مناسب لوله ها که به رادیاتور می رن چه اندازه باشه مناسبه؟ ایا سایز 16 میلیمتری لوله پنج لایه مناسب می باشد و همین طور سایز لوله های اب سرویس ها چه سایزی مناسب است ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-11-05 09:59
سلام،گرمایش را ۲۰ در نظر بگیرید ومصرفی۱۶ مناسب میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جابر 1399-12-22 10:29
با سلام . بنده دو سوال داشتم . برای آپارتمان 82 متری پکیج میخوام نصب کنم. پکیج قراره تو بالکن و چسبیده به حمام باشه. سوال اول اینکه چطور لوله های سرد و گرم رو از حمام عبور بدم که آب بندی حمام بهم نخوره و رطوبت از محل عبور لوله ها به اتاق های مجاور درز نکنه؟ سوال دوم اینکه آیا میشه فقط با وصل کردن آب گرم مصرفی به شیر آب گرم حمام ، آب گرم رو به آشپزخانه و سرویس بهداشتی منتقل کرد؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-12-22 18:07
باسلام کاربرگرامی اگر میخوایین آب گرم واز داخل حمام به سایر مکان مثال سرویس بهداشتی وآشپزخانه خود نصب ولوله کشی کنیددرصورتی این کار وانجام دهید که از کدام جهت ومکانی که آسانتر ونزدیک تراست واز آب بدنی دیوار حمام خود مطمعن باشید که این کار وانجام دادین بعد مدت غیر مشخص با دادن نم ورطوبت دیواره واحد شما درمعرض خطر نبوده باشد که بخوایید خانه وواحد خود روتخریب کنید وعلل اصلی نم ورطوبت روبیابید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جابر 1399-12-24 22:53
سلام . سوالم به درستی پاسخ داده نشد . لطفا مجددا پاسخ دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-26 07:58
سلام،دوست عزیز جهت این کار لوله را در ارتفاع ۱/۵ متری که عایق وجود ندارد از دیوار حمام سوراخ کرده وبعد از اتصال لوله دور لوله را عایق نمائید والبته بعد از نصب شیر حمام میتونید در ادامه مسیر به قسمتهای دیگر ساختمان لوله کشی نمائید ،ولی ذکر این نکته ضروری است که ابتدا محل کار باید توسط متخصص کار بازدید وسپس اقدام به کار شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اکبرمولایی 1399-12-26 14:49
به نقل از اردبیلیAlijeddi:
باسلام کاربرگرامی
اگر میخوایین آب گرم واز داخل حمام به سایر مکان مثال سرویس بهداشتی وآشپزخانه خود نصب ولوله کشی کنیددرصورتی این کار وانجام دهید که از کدام جهت ومکانی که آسانتر ونزدیک تراست واز آب بدنی دیوار حمام خود مطمعن باشید که این کار وانجام دادین بعد مدت غیر مشخص با دادن نم ورطوبت دیواره واحد شما درمعرض خطر نبوده باشد
که بخوایید خانه وواحد خود روتخریب کنید وعلل اصلی نم ورطوبت روبیابید

ممنون از راهنمایی شما.آبندی از واجبات تونشتی ونم ورطوبت است.لطف کردین مهندس اردبیلی عزیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-28 18:09
سلام،انشالله که مورد توجه قرار ‌رفته باشد!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسن 1400-02-11 00:19
سلام،وقت بخیر.
یک واحد ۱۰۰متری ،یک خوابه گرمایش از کف با چه سایز لوله وب چه صورت انجام شود .از راهنمایتون ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-02-11 12:31
سلام،به روش کلکتوری ولوله ۵لایه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسن 1400-02-12 22:40
سلام ،لطفا سایز لوله را بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-02-14 00:46
سلام،سایز لوله آبگرم مصرفی معمولاً در مدار ۲/۵ ودر اتصال به پکیج تبدیل به ۲ میشود ودر مدار گرمایش ۳ ودر اتصال به پکیج تبدیل به ۲/۵میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad demad 1400-04-04 00:09
سلام میشه 3راه پرسی نیوپایپ را تو کف ساختمان استفاده کرد . دوامش چقدره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-04-05 10:31
سلام،اگر جهت گرمایش از کف باشد خیر ،در گرمایش از کف کل لوپ باید بدون اتصال باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلیل بابایی 1400-06-20 21:10
با سلام .
منزل ما ویلای ودوبلکس . لوله کش همه مسیر رفت وبرگشت رو از لوله ۲۵ استفاده نموده .
آیا در کیفیت کار اثر منفی دارد ؟
همچنین حداکثر فاصله رادیاتور تا پکیج چقدر باشد تا به پمپ آسیب نزند و اوصولا چند تا زانو می توان در مسیر گرمایشی رقت وبرگشت زد ؟
آیا استفاده از اتصالات پل در لوله کشی رفت وبرگشت اثر نامطلوب برکارپکیج می گذارد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1400-06-21 10:10
سلام،استفاده ازلوله ۲۵ مناسب میباشد البته اگر ۳۲ هم کار کرده بود که خیلی بهتر بود ،استفاده از اتصالات در مدار باید طوری طراحی شود که حداقل باشد وبر حسب مکان قرار ‌گیری رادیاتور ،واستفاده از پل هم مشکل را نیست،ظرفیت پکیج به متراژ ساختمان قابل تغییر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مقدم 1400-06-21 16:22
با عرض سلام و تشکر بابت سایت خوبتون.
جهت یک مغازه دارای طبقات اول و دوم و همکف و زیرزمین با مساحت کلی 140 متر مربع از یک پکیج در اتاق روی خرپشته استفاده میکنیم.لوله کشی رادیاتورها کلکتوری انجام میشه.میخواستم بدونم اگر کلکتور را کنار پکیج در خرپشته قرار بدیم و 4 تا خط رفت و برگشت از کلکتور جهت کلکتورهای 4 طبقه بگیریم،مشکلی برای رادیاتورهای زیرزمین ایجاد نمیشه؟منظورم اینه که مسیر طولانی تره لوله های رادیاتورهای زیرزمین نسبت به رادیاتورهای طبقه دوم در گرمایش رادیاتورها تاثیری دارد. و اگر طرح بهتری برای اجرای لوله کشی کلکتوری جهت این مغازه پیشنهاد کنید ممنون میشم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-06-22 10:28
سلام،با استفاده از کلکتور انتقال گرما به تمام مدار یکنواخت خواهد بود ومطلوبتر از خطی است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مقدم 1400-06-24 11:53
به نقل از حسین فاضلی:
سلام،با استفاده از کلکتور انتقال گرما به تمام مدار یکنواخت خواهد بود ومطلوبتر از خطی است

ممنون از پاسخگوییتون.به نظر شما بهتر است کلکتور گرمایشی و کلکتور آبرسانی در همان طبقه خرپشته و کنار پکیج قرار گیرد یا در طبقه ای دیگر؟
اگر کلکتور گرمایشی در خرپشته قرار گیرد،آب به میزان یکسان در رادیاتورهای طبقات سیرکوله میشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-06-25 16:22
سلام،کلکتور در نزدیکی پکیج مناسب تر است البته در بیشتر مواقع در داخل هر واحد تعبیه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلیل بابایی 1400-06-24 13:30
سلام .
در حالت تابستانه پکیج وقتی آب گرم بهداشتی استفاده می شود علاوه بر مهره شیلنگ خروجی آب گرم ، مهره های شیلنگ رفت وبرگشت در زیر پکبج داغ می باشد . شیرهای رفت وبرگشت در حالت تابستانه بسته است .
آیا این مورد طبیعی می باشد . مدل پکیج پرلا پرو ۲۸۰۰۰
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-06-25 16:22
سلام،این غیر طبیعی میباشد وعلت میتونه از خرابی شیر و موتور سه طرفه یا برد دستگاه باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلیل بابایی 1400-07-04 22:06
با سلام .
ضمن تشکر از اساتید محترم خاصه جناب آقای فاضلی .
یکی از اتاق های منزل ویلایی که تقریبا مسیر طولانی و چندین زانو بکار رفته فقط برای ساعاتی از شبانه روز استفاده می شود وهمچنین خشک کن حمام .
برای صرفه جویی مصرف گاز وهمچنین کاهش استهلاک پمپ پکیج بهتر است شیر ورودی (رفت) رادیات های مذکور را باز وبسته نماییم یا اینکه شیر پایین (برگشت) رادیات های مذکور را نیمه باز بزاریم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-07-05 11:04
سلام، در صورت عدم استفاده میتونید شیر رفت را ببندید ولی توجه داشته باشید اگر که جریان گرمایش در مدار اگر برقرار باشد جهت پمپ مناسبتر میباشد ولو با مسافت طولانی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلیل بابایی 1400-07-12 08:08
با سلام . ممنون از پاسخگویی شما به سوالات فنی .
در منزل ما علاوه بر پکیج که جدیدا نصب کردم ی آبگرمکن هم از قبل برای آب مصرفی دارم . به سفارش نصاب پکیج در تا بستان از پکیج استفاده نکردم واز آبگرمکن استفاده نمودم .
آیا در زمستانه که از پکیج جهت گرمایشی استفاده می کنم باز می توان با بستن شیر ورودی آب سرد پکیج (پس از آبگیری مخزن گرمایشی پکیج) بازهم از آبگرمکن قبلی جهت آب بهداشتی استفاده نمایم تا استهلاک پکیج کاهش یابد یا به سیستم دستگاه پکیج آسیب می زند .
سوال دوم اینکه در حالت گرمایشی در درجه ۶۰ درجه برای منزل دوبلکسی که دو رادیات پنلی ۱۴۰ برای سالن و سه رادیات ۶۰ برای اتاق خواب ها می باشد ، حدود سه دقیقه پکیج روشن وبرای حدود سه دقیقه هم اتومات وخاموش می نماید .
آیا این زمان طبیعی می باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-17 21:44
سلام،البته میتونید مجدد همین رویه رو پیش بگیرید ولی هر از چند گاهی بهتر است که از آب مصرفی پکیج استفاده کنید،تاخیر در زمان روشن شدن مجدد بستگی به مدل دستگاه وتنظیم پارامتر دستگاه دارد دستگاه در ۶۰ خاموش میشود وباید درجه روشن شدن را در نظر بگیرید که معمولاً حداکثر ۱۵ درجه کمتر باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

دعوت به همکاری

اگر تاسیساتی حرفه‌ای هستید، جهت همکاری با ما کلیک کنید.