چرا استفاده از خدمات ما؟

کیفیت و زیبایی

همکاران ما پس از اتمام کار فضا را تمیز می‌کنند و نیازی به نگرانی در مورد نظافت منزل یا محل کار خود بعد از برطرف شدن مشکل تاسیساتی ندارید.

سرعت عمل بالا

با توجه به استقرار همکاران ما در سراسر تهران در کمترین زمان ممکن در کنار شما هستیم و مشکلتان بر طرف خواهد شد.

دسترسی در 24 ساعت شبانه روز

همکاران ما در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل 24 ساعته در دسترس هستند.

چگونه مشکل شما را حل می‌کنیم؟

مراحل حل کردن مشکلات تاسیساتی شما

تماس و ثبت سفارش

پس از تماس شما و مشاوره رایگان، نزدیکترین مجری با توجه به زمان موردنظر شما انتخاب می‌شود.

انجام پروژه

مشکل تاسیسات در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط همکاران ما بر طرف می‌شود.

پرداخت در محل

شما پس از انجام کار توسط مجری و حل شدن مشکل و کسب رضایت، تسویه حساب می‌کنید.

نظرات برخی از مشتریان

لوله کشی آب ساختمان از اساسی ترین موارد قابل توجه در جریان احداث ساختمان است که راه رسیدن آب شهری از کنتور مجتمع به شیر آب در ساختمان را لوله کشی آب ساختمان می نامند، تعمیر و بازسازی لوله کشی آب ساختمان پس از اتمام کار بسیار سخت است به همین علت حائز اهمیت است

 

که لوله کشی به بهترین نحو صورت گیرد این لوله کشی را می توان به روش ها و راه های مختلف اجرا کرد همچنین لوله کشی با ابزار و آلت های مختلفی انجام می گیرد که در مقاله ابزار لوله کشی ساختمان به آنها اشاره شده است.

حتماً مطالعه کنید: مقاله لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

اصول اجرایی لوله کشی آب ساختمان

در ادامه به بررسی اصول اجرایی لوله کشی آب ساختمان می پردازیم. مواردی از مجموعه اصول اجرایی لوله کشی آب سرد وآب گرم در زیر بررسی می شود. برای مطالعه کامل این اصول توصیه می شود که به نشریه شماره 128-2 سازمان مدیریت و برنامه ریزی تحت عنوان ((مشخصات عمومی تأسیسات مکانیکی ساختمان ها)) مراجعه فرمایید.

شکل 1 لوله کشی آب ساختمان اجرا شده توسط همکاران واحد فنی

 شکل 1 لوله کشی آب ساختمان اجرا شده توسط همکاران واحد فنی

 • نصب کنتور، شیرفلکه، شیر یکطرفه بعد از کنتور و گرفتن انشعاب از لوله اصلی آب شهر به عهده سازمان آب منطقه ای است. نصب کنتور معمولا در داخل ساختمان یا در داخل حیاط بعد از در ورودی انجام می شود تا دسترسی آسانی برای مأمورین سازمان آب فراهم شود.
 •  اجرای اتصال لوله کشی آب بهداشتی داخل ساختمان به کنتور جز وظایف مالک ساختمان است.
 • توصیه می شود یک شیر فلکه و یک شیر یکطرفه و مهره ماسوره با دریچه فرعی نیز در ابتدای مسیر لوله کشی آب ساختمان نصب شود تا در مواقع لزوم از این شیر دریچه فرعی به منظور باز و بسته کردن استفاده شود.
 •  پس از شیرفلکه فرعی، باید نسبت به نصب یک شیر برای تخلیه آب لوله های داخل ساختمان اقدام کرد.
 • فرآیند لوله کشی باید راست، صاف و تا آنجا که مقدور است مستقیم و در خطوط موازی با دیوارها، سقف ها و کف های ساختمان عملیاتی شود. تغییر مسیر لوله کشی باید با زاویه قائمه همراه باشد مگر در مواردی که در نقشه جزئیات آن نشان داده شده باشد.
 •  خطوط لوله در لوله کشی آب ساختمان، در هرگروه لوله، باید با هم موازی و نزدیک هم باشند. فاصله لوله ها از هم و از سطوح ساختمان باید به اندازه ای باشد که دسترسی به شیرها و تعمیر، تعویض و تنظیم آنها، اجرای کامل عایقکاری و همچنین بازرسی و رفع عیب لوله ها به آسانی امکان پذیر باشد.

لوله کشی آب 28ساختمان

شکل 2 لوله کشی مطمئن آب ساختمان می تواند جلوی هزینه های بعدی را بگیرد

 • خطوط لوله نبایستی از کانال هوا، داخل دودکش، چاه آسانسور، اتاق تابلوی برق و اتاق ترانسفورماتور عبور کند.
 •  به هیچ وجه نباید خطوط لوله از پنجره ها، درها و دیگر بازشوهای ساختمان عبور کند. اگر عبور لوله از مقابل این بازشوها جلوی باز و بسته کردن پنجره ها و درها و یا رفت وآمد را بگیرد، باید از این کار پرهیز کرد.
 • قبل از اجرای کار، نقشه ها بایستی مورد بازبینی پیمانکار قرار گیرد و با توجه به آن مناسب ترین مسیرها برای خطوط لوله انتخاب شود و در نهایت به تأیید دستگاه نظارت برسد.
 • پیمانکار موظف است نقشه ها و مشخصات فنی، نقشه های جزئیات و اطلاعات مربوط به محل نصب و چگونگی اتصال لوله به لوازم بهداشتی و دیگر مصرف کننده های آب سرد و آبگرم مصرفی را مورد ارزیابی و کنترل قرار دهد و در نقشه های کارگاهی چگونگی اتصال لوله ها به این لوازم بهداشتی را مشخص کند و در قدم بعدی جهت تأیید دستگاه نظارت بفرستد.

شکل 3 نمایی از اجزای سیستم لوله کشی آب ساختمان

شکل 3 نمایی از اجزای سیستم لوله کشی آب ساختمان

 • پیمانکار باید، قبل از اجرای کار، محل و اندازه سوراخ های مورد نیاز برای عبور لوله ها را در کف، سقف و دیوار، در نقشه های کارگاهی، مشخص کند و سپس برای تأیید دستگاه نظارت بفرستد.
 • قبل از شروع بازرسی، آزمایش و تأیید خطوط لوله کشی، باید از عایق کردن، رنگ کردن، پوشاندن و یا دفن کردن آن پرهیز شود.

شکل 4بخشی از سیستم لوله کشی آب ساختمان که توسط تکنسین های همکار اجرا شده است

شکل 4بخشی از سیستم لوله کشی آب ساختمان که توسط تکنسین های همکار اجرا شده است

 • دهانه های باز لوله های توزیع آب سرد و آب گرم مصرفی، که ادامه فرآیند لوله کشی آنها به اجرا های بعدی موکول می شود و یا اینکه بعدها باید اتصال آنها به لوازم بهداشتی و دیگر مصرف کننده های آب برقرار شود، بایستی بلافاصله با درپوش موقت مسدود گردد.
 • در هنگام وقفه پیش آمده در کار نصب، چه در پایان هر روز کار و چه در آغاز هر تعطیلی موقت کارگاه، باید نسبت به بستن دهانه های باز لوله ها با درپوش موقت اقدام کرد.
 • جنس درپوش موقت ممکن است از فولاد یا مس باشد. توجه شود که استفاده از درپوش های چوبی، کاغذی یا پارچه ای و مواد مشابه تحت عنوان درپوش موقت مجاز نیست.
 • مسوولیت هر آسیبی که بر اثر ورود مواد خارجی، ناشی از به کارگیری درپوش های غیر قابل قبول به داخل لوله ها، به تأسیسات بهداشتی یا ساختمان وارد شود، بر عهده پیمانکار است.

لوله کشی آب ساختمان 29

شکل 5 تکنسین در حال انجام بخشی از فرآیند لوله کشی آب ساختمان

روشهای لوله کشی آب داخل واحد ساختمان به شرح زیر می باشد:

 1. لوله کشی آب به روش انشعابی
 2. لوله کشی آب به روش کلکتوری

اجازه دهید قبل از توضیح در مورد این روشها به لوله کشی پیش از رسیدن به داخل واحدها اشاره کنیم.

لوله کشی آب رایزرها

لوله هایی که مسئولیت انتقال آب از کنتور تا ورودی واحدهارا دارند را رایزر آب می نامند.

رایزرها را نیز می توان با لوله های پلیمری و لوله های 5لایه اجرا کرد ولی عموما اگر لوله کشی واحدها با لوله های پلیمر باشد رایزرها نیز از جنس پلیمر اجرا می شود و اگر از جنس 5لایه باشد رایزرها نیز از جنس 5لایه می شود.

بهترین روش کشیدن لوله رایزر بدین شکل می باشد که یک لوله اصلی با سایزی بزرگتر از سایز ورودی هر واحد بعد از گذاشتن محل انتظار پمپ و منبع به پشت بام برود و از بالا به پایین رایزرهای فرعی برای هر واحد تقسیم شود.

لوله اصلی بعد از رفتن به پشت بام به یک کلکتوری که ساخته شده است وصل می شود و از هر خروجی کلکتور یک لوله با سایز 25 یا 32 میلیمتر بستگی به مساحت هر واحد به داخل واحد سرازیر می شود.

این نوع لوله کشی به دلیل اینکه آب از بالا به سمت پایین سرازیر می شود با کمک فشار جاذبه تمامی واحدها فشار آب خوبی را دارا هستند.

لوله کشی آب ساختمان با توجه به نوع کاربری ساختمان (تجاری، مسکونی و...) می تواند متغیر باشد، همچنین تعداد طبقات ساختمان و واحدهای موجود در آن در لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و حتی لوله کشی فاضلاب آن موثر است و براساس این معیارها نقشه لوله کشی تهیه می شود.

روش انشعابی:

لوله کشی آب به روش انشعابی بدین شکل می باشد که یک لوله اصلی در ساختمان کشیده می شود و مسیر های انحرافی هر کدام از این لوله انشعاب می گیرند. یا بدین معنی می باشد که یک لوله اصلی در ساختمان کشیده می شود و تمامی سرویسها و فضاهایی که به آب نیاز دارند به این لوله وصل می شوند و توسط یک شیر فلکه قطع یا وصل می شود. این روش را می توان با لوله های 5لایه و لوله های پلیمری اجرا کرد.

شکل 6 لوله کشی انشعابی اجرا شده توسط گروه تاسیسات 24 ساعته

شکل 6 لوله کشی انشعابی اجرا شده توسط گروه تاسیسات 24 ساعته

روش کلکتوری:

در لوله کشی آب به روش کلکتوری یک کلکتور که در جعبه کلکتور قرار میگیرد، تعبیه می شود و برای هر فضایی که به آب نیاز دارد، برخلاف لوله کشی انشعابی که یک لوله مشترک کشیده می شود، یک لوله اختصاصی برای هر مصرف کننده کشیده می شود. لوله کشی کلکتوری را فقط با لوله های 5لایه اجرا می کنند.

جهت مطالعه بیشتر به مطلب لوله کشی آب به روش کلکتوری نگاهی بیندازید و فیلم نحوه اتصال لوله پنج لایه به کلکتور را ملاحظه کنید.

شکل 7 لوله کشی به روش کلکتوری

 شکل 7 لوله کشی به روش کلکتوری

مزایا و معایب روش انشعابی در مقایسه با روش کلکتوری

مزایا:

 • قیمت مناسبتر اجرای روش انشعابی
 • سرعت بالاتر در اجرای کار
 • استفاده کمتر از لوله و اتصالات
 • صرف هزینه کمتری برای لوله و اتصالات

معایب روش انشعابی نسبت به روش کلکتوری

 • استفاده از لوله های پلیمر و امکان صحیح کار نکردن مجری و افت فشار به دلیل کم شدن مقطع لوله در اثر جوش دادن نامناسب لوله و اتصالات
 • فشار کمتر آب نسبت به روش کلکتوری
 • عمر و بازدهی کمتر نسبت به روش کلکتوری (به دلیل استفاده لوله های 5لایه در روش کلکتوری)
 • ضعف لوله های پلیمری در مقابل گرمای زیاد آب گرم در صورتی که انشعابی با لوله های پلیمر اجرا شود.

به طور کلی لوله کشی آب به روش کلکتوری که با لوله های 5لایه اجرا می شود دارای مزیتهای بیشتری نسبت به روش انشعابی می باشد. پس این نوع لوله کشی را برای اجرا بیشتر توصیه می کنیم.

 

حتما مطالعه کنید روش لوله کشی ساختمان

قابل ذکر است که علاوه بر لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان که در مطلب فوق توضیح داده شد انجام لوله کشی برای خروج فاضلاب نیز ضروری است به همین جهت مقاله لوله کشی فاضلاب در سایت قرار داده شده است.

نکات لوله کشی آب ساختمان

شکل 8 بخشی از لوله کشی آب ساختمان

 شکل 8 بخشی از لوله کشی آب ساختمان

 • هیچ یک از لوله کشی ها و دیگر اجزای تاسیسات بهداشتی، جز کفشوی یا حوضچه و پمپ کف چاه آسانسور نباید داخل چاه یا اتاق ماشین های آن نصب شود.
 • لوازم بهداشتی و لوله کشی های مربوط به آنها باید طوری استقرار یابند و نصب شوند که مانع باز و بسته شدن عادی در و پنجره ها نشوند.
 • سطوح داخلی کف و دیوار فضایی که در آن توالت نصب می شود، باید صاف، قابل شست شو و غیر قابل نفوذ آب باشد.
 • وارد کردن و ریختن هرگونه خاکستر، مواد نیمه سوخته، مواد پارچه ای، مواد سمی، مواد قابل اشتعال، نفت، چوب، محلول اسیدی و غیر قابل انحلال به لوله کشی فاضلاب بهداشتی ساختمان و شبکه لوله کشی فاضلاب شهری ممنوع است.
 • لوله فتینگ و دیگر اجزای لوله کشی پلاستیکی که در لوله کشی آب مصرفی ساختمان به کار می روند باید استاندارد باشند و دارای گواهی آزمایش باشند.
 • لوله هایی که از زیر یا داخل یا پی یا دیوار باربر ساختمان عبور می کنند باید دربرابر شکسته شدن بر اثر ضربات احتمالی حفاظت شوند.
 • سطح خارجی لوله ها باید دربرابر خوردگی با اندود و روکش های مقاوم در برابر خوردگی حفظ شوند.
 • عبور لوله ها از دیوارها و تیغه ها، سقف و کف باید از داخل غلاف صورت گیرد و فاصله بین سطح خارجی لوله و سطح داخلی غلاف باید با مواد قابل انعطاف پر شود.
 • بریدن، شکافتن یا سوراخ کردن دیوار برای عبور لوله ها مجاز نیست مگر اینکه از قبل در نقشه لوله کشی لحاظ شده باشد.
 • پس از لوله گذاری باید اطراف لوله ها را با خاک نرم به طور یکنواخت و متعادل پر کرد تا لوله درراستای محور خود ساکن نگه داشته شود.

 

یکی از خدمات گروه تأسیسات 24 ساعته اجرای لوله کشی آب به روش های مختلف و متناسب با محل انجام پروژه می باشد. همین حالا با ما تماس بگیرید تا ضمن برخوردی از مشاوره و بازدید رایگان از محل پروژه، کار شما توسط بهترین و سریعترین اکیپ های تاسیساتی مستقر در تمام مناطق شهر تهران و زیر نظر کارشناسان فنی و متخصص اجرا گردد.

 

چرا کارتان را به ما بسپارید؟

 1. بازدید و مشاوره رایگان توسط مجریان با سابقه
 2. نظارت پروژه توسط کارشناس فنی مجموعه ی ما از ابتدا تا اتمام پروژه و پشتیبانی 24ساعته
 3. عدم نگرانی بابت حاضر نشدن اکیپ های اجرایی که چند کار همزمان قبول میکنند و متاسفانه سرموقع تحویل نمی دهند.

 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # حسنی 1395-09-13 23:43
سلام نظرشماکلا اشتباه است بهترین روش روش رایزری می باشد باسایز اضافه مثلا از طبقه اول تا5 ما سایز راکم نمیکنیم تابالالوله40 میریم اثلاسایزکم نمیشه خودش میشه یک کلکتور15 متری نه کلکتوری که شمامیزنی 50سانت بیشترنیست درسیستم من همیشه آب ذخیره درلوله هست درکلکتوری وقتی فشارراازیک کلکتور میگیره طبقه اول که طول لوله های آب ورودی آن
کمتر از پنجم هست هم زمان فشار آب بیشتراست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # پاسخ مدیر سایت 1395-09-15 22:11
با عرض سلام و تشکر بابت بیان دیدگاه شما.
اگر منظور شما درست متوجه شده باشم. یک رایزر با سایز 40 از همکف تا پشت بام داریم و در میانه راه در هر طبقه یک انشعاب گرفته می شود برای هر واحد ساختمان که روش لوله کشی مرسوم در قدیم می باشد. اشکال عمده این روش پخش نشدن برابر فشار آب و میزان آب در واحدها می باشد. به این صورت که واحدهای پایین نسبت به بالایی دارای فشار آب بهتری می باشد و در زمان کمبود آب واحدهای طبقات بالاتر از وجود آب محروم می باشند. در صورت نصب پمپ نیز برای طبقات پایینی باید از شیر کنترل فشار در ورودی هر واحد استفاده شود.
مزیت کلکتور در پشت بام پخش شدن فشار و میزان آب برابر بین تمامی طبقات می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # آشتیانی 1396-01-04 16:05
سلام
یه سوال داشتم از خدمتتان
بعضی جاها وقتی شیر آب را باز میکنیم یه لرزش زیادی توی لوله کشی آب ایجاد میشه و معمولاً تا شیر آب را بیشتر باز نکنیم این لرزش متوقف نمیشه. علتش چه چیزی میتواند باشد؟
سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-01-07 18:23
سلام جناب آشتیانی.
ضربه زدن شیر در مواقع باز کردن شیرآب میتواند به دلایل زیر باشد:
- بالعکس بستن فلکه آب ورودی
- خراب شدن واشر شیر
- و یا اینکه مسیر لوله کشی بطور صحیح محکم نشده و آب در مسیر حرکت خود ضربه وارد می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین خاکسار 1400-04-28 15:13
مغزیهای شیر که از دو بخش تشکیل گردیده مشکل دارد و باعث لرزش آب و لوله کشی میشود همچنین فشار کم و زیاد شدن آب توسط پمپ در صورتی که پمپی باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجیدیان 1396-03-20 09:47
با سلام ساختمان پنج طبقه از روش رایزری آبرسانی میشود همان مشکل را که گفتید دارد طبقات بالا آب ضعیف است هنگام روشن شدن پمپ هم مشکل فشار کاملا حل نمیشود منبع تحت فشار ۲۴ لیتر دارد اگر منبع تحت فشلر ۸۰ لیتری شود چه مشکلی را حل میکند ضمنا آب به منبع دوهزار لیتری وارد بعد به پمپ میرود رایزر یک اینچ ورودی واحدها یک دوم اینچ میباشد ساختمان نوساز است درمنطقه ولیعصر راه آهن مینیمم فشار ۳۴ و ماکسیمم ۶۴ میباشد پمپ بالاتراز منبع ذخیره دوهزار است خواشمند است راهنمایی فرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-03-21 08:19
سلام جناب مجیدیان.
با استفاده از منبع تحت فشار با ظرفیت بالاتر میزان دفعات خاموش و روشن شدن پمپ شما کاهش می یابد.
به چه دلیل پمپ بالاتر از منبع نصب شده است؟
به این علت پمپ پایین تر یا در تراز با منبع نصب می شود که زمانی که سطح آب پایین می آید پمپ خشک کار نکند.

برای حل مسئله طبقات بالایی شما پیشنهاد می کنم فلکه های ورودی طبقات پایین را کمی ببندید که میزان اب بیشتری ب طبقات بالایی برسد یا استفاده از شیرهای فشار شکن در طبقات پایینی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # سعید گل محمدی 1396-04-19 10:29
باسلام،ما در یک ساختمان چهارطبقه ۱۶ واحدی ساکن هستیم و به علت مخالفت همسایه های طبقه همکف با نصب پمپ و منبع بخاطر صدای پمپ تصمیم گرفته شد اگر امکان پذیر باشد لوله کشی روکار شود به پشت بام و آب از بالا به پائین بیاید .آیا شدنی است و ایا شما قبول زحمت میکنید؟نوع لوله کشی ساختمان را نمیدانیم ویا اگر راه دیگری مد نظر دارید ممنوم میشوم اگر راهنمائی بفرمائید.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-19 16:01
سلام جناب گل محمدی
فشار آب شهری ساختمان شما باید چک شود که آیا آب مستقیما از کنتور به پشت بام در طول روز می رسد یا خیر.
همکاران ما می توانند بصورت حضوری در ساختمان شما حاضر شده و تمامی موارد را بررسی کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرش 1396-04-30 17:02
سلام لوله کشی پولیکا از بالا به پایین می باشد یا از پایین به بالا یابستگی به این دارد که ساختمان چند طبقه است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-14 05:44
سلام لوله کشی پلیکا رو باید کسی که قبلا کار کرده انجام دهد وروی تجربه انجام میشه اکثرا اول رایزر رامیکشند و بعد انشعابها را و در آخرهم خطها را یا توی چاه ویا به اگو شهری وصل میکنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1396-08-25 08:28
سلام چند سوال
1 آیا برای لوله کشی پکیج از لوله سفید میشود استفاده کرد و اگر جواب مثبت است سیستم رفت و برگشت میتوان اجرا کرد (کلا چهار رادیاتور نیاز است)
2برای یک واحد مسکونی 24 واحدی پمپ گذاشتیم ایا تانکر را میتوان در سطح بالاتری قرار داد
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-08-27 10:46
سلام وقت شما بخیر
1. لوله برای شوفاژ پنج لایه یا لوله سفید به همراه اتصالات خوب استفاده شود.
2. اگر برای ورود آب به پمپ مشکل ایجاد نکند هیچ مشکلی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شاهين 1397-08-09 03:21
با عرض سلام
منزل ما يك طبقه مي باشد و لوله هاي خانه 1/2 اینچ . و يك. پمپ هم هست.با باز كردن يك شير فشار اب خوب است اما با باز كردن 2 يا بيشتر اب ضعيف ميشود. خانه هم نو و هيج رسوبي در لوله نميباشد . با تشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-11 19:58
سلام وقت شما بخیر
به احتمال زیاد پمپ ضعیف است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یوسفی 1397-09-10 23:17
با سلام
بنده یک دستگاه آپارتمان پیش خرید نمودم که احتمال میدهم لوله کشی آب و فاضلاب غیر استاندارد می باشد و سازنده از برخی استانداردها چشم پوشی نموده است .
نیازمند بازدید و در صورت نیاز اصلاحات هستیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-09-11 10:54
سلام وقتتون بخیر
همکاران ما در اسرع وقت باهاتون تماس میگیرند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نادرنادر 1398-06-15 17:16
باسلام. آپارتمان 6 طبقه است . یکی از واحدهای طبقه ششم فشار آب کم و زیاد میشود ولی بقیه واحدها حتی واحد دیگر طبقه ششم مشکلی ندارند . کلکتوری میباشد. علت چیست ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مقصود 1398-06-17 00:57
سلام وقت بخیر
دوست عزیز احتمالا مشکل از خازن میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-09-07 17:39
اندازه فاطله شیر های لباس شویی از کف
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-11 21:17
سلام وقت بخیر
حدود 40سانت از کف تمام شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابوالفضل 1399-05-23 23:29
سلام
من یه ساختمان هشت طبقه تک واحدی ساکن طبقه پنجم هستم سیستم لوله کشی به این صورت است که یه منبع و پمپ داخل پارکینگ نصب شده است و یک لوله ۳۲ از پمپ مستقیم رفته روی پشت بام و از پشت بام یک لوله برگشت آمده و در ورودی هر واحد یک فلکه دارد مشکل ساختمان ما این است که در بیشتر مواقع پمپ آب روشن نمیشود باید حتما شیر آب داخل پارکینگ را باز کنیم تا یه مقدار آب بیاید تا پمپ روشن شود آب به طبقات بالا برسد ممنون میشوم جواب بدهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-24 16:59
سلام،مشکل از تنظیم نامناسب اتومات میباشد وباید مقدار باراستارت پمپ رو بالاتر بیارین.اگر دیجیتال هست با چرخاندن پیچ تنظیم پشت قاب بسمت مثبت ودر صورت داشتن کنترل مکانیکی با باز کردن پیچ کوچک
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد عبداللهي 1399-07-04 16:23
يك مخزن ١٠٠ ليتري پشت بام يك ساختمان طبقه همكف قرار دارد از اين مخزون لوله يك به داخل ساختمان هدايت شده و به لوله آب داخل ساختمان با ساير نيم وصل : ١- با اين وضع فشار افزايش مي يابد يا خير؟
٢- اگر با همان لوله سايز نيم مستقيم به مخزن وصل شود فشار كم مي شود يا زياد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-05 10:47
سلام،اگر سایز ۱ منظورتون ۱ اینچ باشه برای خروج میتونه مناسب باشه واتصال به لوله ساختمان ۱/۲باید باشه .منظور شما از نیم رو متوجه نشدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمدی 1399-08-09 10:31
سلام
اگر برای لوله کشی ساختمان ۵ طبقه که ۲ واحده است یک پمپ و منبع استفاده شده و لوله کشی با لوله ۲۵ برای هر واحد از همان اول قرار بدیم و کل ساختمان هم یک کنتور داره به مشکل می خوریم
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-09 17:15
سلام،مشکلی نیست فقط باید منبع ذخیره مناسب همراه با پمپ با دبی وهد مناسب ۵ طبقه نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بابک 1399-08-10 15:25
سلام
آب ورودی به ساختمان که امکان تعویض هم نداره لوله ۱.۲ میباشد،
آیا میتوان لوله کشی مسیرهای اصلی را به ۳.۴ ادامه داد؟
آیا دچارافت فشار آب سرد و گرم نمیشه؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-11 16:35
سلام .بله معمولا لوله های مدار رو 3/4 استفاده میکنند وقبل از زانو و یا سه راهی تبدیل به 1/2 استفاده میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغر جزایری 1399-09-07 21:24
سلام
برای یک ساختمان ۶ طبقه ۱۲واحدی سایز لوله آب ورودی ساختمان از شبکه اصلی آب چند اینچ باید باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-08 17:38
سلام،معمولاً یک اینچ میباشدودر ادامه به ۱/۲تبدیل میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمود 1399-09-27 23:49
با سلام
ساختمان من ۳ واحده است ،لوله انشعابی که اداره اب داده ۳/۴ اینچ هست ،میخوام ب برای هر طبقه انشعاب بگیرم از لوله پنج لایه سایز ۲۵ استفاده کنم یا ۲۰؟؟ ضمنا در هر واحد به روش کلکتوری اجرا کردم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-09-28 13:07
سلام،از ۲۰ استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمود 1399-09-29 18:25
انشعاب اصلی از هر کنتورآب برای هر واحد ۱/۲ هست که همیجا اصلاح میکنم، لطفا راهنمایی فرمایید
ممنون تو همین سایت هم نوشتن لوله آب سرد ورودی به کلکتور کمتر از ۲۵ نگیریم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-10-01 12:12
سلام،میتونید از ۲۵ در مدار استفاده کنید ودر اتصال به شیر آلات تبدیل استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیل خدایاری 1399-11-09 19:36
سلام خسته نباشید.
ما یک ساختمان ۴طبقه تک واحدی داریم.
که هر کدوم کنتور آب جدا گانه دارن.
یک پمپ و منبع آب هم داریم.
چجوری باید یک پمپ و منبع را نصب کنیم که آب منبع بعد از پمپ بیاد و با عبور از کنتور هر واحد،وارد همون واحد بشه؟
ینی کنتور از انشعابات شرکت آب باز بشه،آب انشعابات بیاد توی منبع، برگرده به کنتور و بره تو واحدها؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-10 10:28
سلام،این کار را میتوانید با اجازه از سازمان آب انشعاب قبل ازکلکتور کنتور جمعی واتصال به منبع ونصب پمپ به کلکتور قبل ازکنتور ها انجام دهید،(این کار را من در جایی که کنتور ها روی کلکتور نصب هستند انجام داده ام)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

دعوت به همکاری

اگر تاسیساتی حرفه‌ای هستید، جهت همکاری با ما کلیک کنید.