ارائه دهنده خدمات
تاسیسات مکانیکی ساختمان

images/article/kooler1.jpg

کولر آبی از سیستمهای سرمایشی در فصل تابستان می باشد که از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته است و در تهران جز یکی از واجبات در فصل تابستان برای واحدهای مسکونی می باشد به همین دلیل بهتر است با طریقه نصب آن آشنا باشید.


images/article/kooler-abi-00.jpg

اگر با شروع فصل تابستان نیت به راه اندازی کولر آبی خود دارید، سرویس آن را فراموش نکنید. سرویس کولر آبی که بهتر است سالانه انجام پذیرد در مدت زمان کوتاهی قابل انجام می شود. فقط کافیست موارد زیر را انجام دهید:


images/videos/فیلم-آموزش-سرویس-کولر-آبی.jpg


images/article/kooler4.jpg

به منظور افزایش آگاهی شما کاربران عزیز در مطلب ذیل به طور مختصر از نحوه تعمیر کولر آبی و خرابی ناشی از قطعات اصلی دستگاه سخن خواهیم گفت.


images/راهنمای_طریقه_نصب__کولر_آبی/راهنمای_طریقه_نصب__کولر_آبی.jpg

با ورود به فصل گرم سال همچنان بیشترین کاربرد در وسایل ایجاد سرمایش و تهویه مطبوع را می توان به کولر آبی اختصاص داد. هر چند استفاده از کولر گازی اخیرا بسیار مورد توجه بوده است ولی همچنان در اغلب خانه های جای جای ایران کولر آبی حرف اول را می زند. در این پست قصد داریم در خصوص نصب کولر آبی از ابتدا تا انتها اموزش لازم را ارائه نماییم.


images/نحوه_روغن_کاری_موتور_کولر_آبی/نحوه_روغن_کاری_موتور_کولر_آبی.jpg

بسیاری از ما از زمان های طولانی با کولر های آبی آشنایی داریم و به نحوی با آنها خاطرات زیادی داشته ایم. هر ساله قبل از شروع فصل گرما یکی از کارهایی که انجام می دادیم آماده کردن کولر آبی به منظور بهره بردن از نسیم


images/عیب_یابی_موتور_کولر_آبی/عیب_یابی_موتور_کولر_آبی.jpg

همیشه در ابتدای فصل گرم سال مردم دست به آچار شده و اقدام به سرویس کولر آبی خود می کنند تا بتوانند فصل گرم سال را با هوای مرطوب و دلنشین کولر آبی خود سپری کنند. اما در بسیاری از مواقع وجود  عیب در کولر آبی که بعضا به موتور و یا پمپ آب آن نیز بر می گردد مانع از این می شود که کار به این سادگی ها هم پیش برود و نیاز به تعمیر کولر آبی به وجود می آید.


images/نقشه_برق_موتور_کولر_آبی/نقشه_برق_موتور_کولر_آبی.jpg

نصب و راه اندازی کولر آبی با شناخت نوع موتور و نقشه برق موتور کولر آبی  خیلی راحت تر و ساده تر انجام می وشد.  تعمیر کولر آبی و یا سرویس کولر آبی در زمان های مختلف می طلبد که با بررسی موتور کولر همراه باشد. از این رو ممکن است که به دلایلی نیاز باشد تا مشکلات ناشی از موتور کولر آبی را شناسایی و خودمان بر طرف کنیم.


images/تعمیر_کولر_آبی/تعمیر_کولر_آبی_0000.jpg

کولرهای آبی همچنان یکی از پر مصرف ترین سیستم های تهویه هوا در ایران به شمار می روند. این کولر ها نه تنها اغلب در ایران ساخته می شوند بلکه در ایران نیز طرفداران زیادی دارند و قبل از اینکه کولر گازی رو نمایی شود بیشتر مردم ایران برای خنک کردن محیط خود از کولر آب استفاده می کردند و همین موضوع اهمیت شناخت عیب ها و تعمیر کولر آبی را بیشتر نشان می دهد


images/راهنمای_نحوه_نصب_کلید_کولر_آبی/راهنمای_نحوه_نصب_کلید_کولر_آبی.jpg

برای نصب و راه اندازی کولر آبی یکی از مهم ترین اقداماتی که باید انجام شود وجود یک کانال هوا رسانی و نهایتا سیم کشی مناسب برای اتصال برق کولر آبی از محل کلید کولر تا جایگاه استقرار کولر آبی می باشد. برای نصب کلید کولر آبی بهترین فرد همواره یک کارشناس متخصص برق کشی ساختمان می باشد ولی در هر صورت به منظور آشنایی شما بزرگواران با موضوع نصب کلید کولر آبی در ادامه توضیحاتی ارائه خواهد شد.


images/امکان_تبدیل_موتور__/امکان_تبدیل_موتور_کولر_های_آبی_به_موتور_دو_متغیر__3.jpg

یکی از کاربران سایت ما سئوالی داشتند که ترجیح دادیم این سئوال را همراه با جواب آن بصورت عمومی برای آگاهی سایر مشتریان خود بصورت عمومی انتشار دهیم.


images/نحوه_نصب_و_تنظیم_شناور_کولر_آبی/نحوه_نصب_و_تنظیم_شناور_کولر_آبی.jpg

در هنگام راه اندازی و سرویس کولر آبی یکی از قسمت هایی که همواره باید بازدید شود شناور کولر آبی است. در واقع شناور کولر آبی باید هر ساله باز و به خوبی بازدید شوند و در صورت نیاز عوض شوند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص اینکه اصلا شناور چیست و نحوه نصب و تنظیم شناور کولر آبی با هم صحبت کنیم.


images/آموزش_نحوه_تعویض_پوشال_کولرآبی_و_زمان_آن_/آموزش_نحوه_تعویض_پوشال_کولرآبی_و_زمان_آن_.jpg

یکی از موضوعاتی که باید در بازدید دوره‌ای کولر آبی مد نظر قرار بگیرد کیفیت و تمیزی پوشال کولرآبی است. کولرهای آبی برای اینکه بتوانند بهترین کیفیت خروجی باد را داشته باشند باید از پوشال مرغوبی که به خوبی مرطوب شده باشد برخوردار باشند.


images/دلایل_بوی_بد_کولر_آبی_و_روش_رفع_بوی_نامطبوع_آن/دلایل_بوی_بد_کولر_آبی_و_روش_رفع_بوی_نامطبوع_آن.jpg

با اینکه امروزه کولر‌های گازی و انواع اسپلیت و خنک کننده هوا وارد بازار شده و هر روز در خصوص آن تبلیغات زیادی صورت می‌گیرد ولی باز هم مردم ایران و بسیاری از نقاط جهان همچنان استفاده از کولر آبی را بهترین گزینه تهویه هوا می‌دانند.


images/روش_های_از_بین_بردن_رسوبات_کولر_آبی/روش_های_از_بین_بردن_رسوبات_کولر_آبی.jpg

با شروع فصل گرم سال راه‌اندازی کولرهای آبی سرآغازی است برای اینکه خودمان را از گرما نجات دهیم. اما اصل اولیه راه‌اندازی کولرهای آب سرویس دوره‌ای کولرهای آبی و احتمالا انجام تعمیر کولر آبی برای داشتن یک فصل پر از آرامش هستیم. اما صرف نظر از همه کارها و سرویس‌هایی که برای کولرها انجام می‌شود زدودن رسوب کولرها کاری بسیار دشوار است و کمتر کسی حتی به این موضوع توجه می‌کند.


images/تعویض_پولی_کولر_آبی/تعویض_پولی_کولر_آبی.jpg

>یکی از اجزا مکانیکی کولرآبی که نقش تعیین کننده‌ای در حرکت و کیفیت چرخش پروانه کولرآبی دارد پولی کولر می‌باشد. پولی عموما از اجزائی است که به این راحتی آسیب نمی‌بیند و کمتر شاهد خرابی آن هستیم.


images/نحوه_روغن_کاری_پمپ_آب_کولرآبی/نحوه_روغن_کاری_پمپ_آب_کولرآبی.jpg

قبلا در مقاله تعمیر کولرآبی و همچنین در مقاله سرویس کولرآبیتوضیح دادیم که یکی از موضوعاتی که باید در هنگام بازدید دوره‌ای کولرآبی حتما مورد بررسی قرار بگیرد پمپ آب کولرآبی است.


images/نصب_سایبان_کولر_آبی/نصب_سایبان_کولر_آبی.jpg

با شروع فصل گرم سال نوبت به راه‌اندازی و نصب کولر آبی است تا خود را برای گرمای طاقت فرسای آفتاب تابستانی تجهیز کنیم. کولر آبی در بیش از 95 درصد خانه‌ها در زمان اوج گرمای هوا به خوبی توان خنک کردن خانه را ندارد و دلیل آن هم این است که کولر هم به دلیل قرار گرفتن در زیر نور آفتاب تحت تاثیر گرمای آفتاب قرار گرفته است و به نظر نصب سایبان اهمیت زیادی دارد.


images/علت_سر_و_صدای_کولر_آبی_و_راه_حل_آن/علت_سر_و_صدای_کولر_آبی_و_راه_حل_آن_.jpg

کولرهای آب برخلاف تصور بسیاری از ما نباید زیاد سر و صدا داشته باشند و وجود صدای اضافی در این کولرها حتما به دلیل وجود مشکل و ایرادی در کولر می باشد. سر وصدای زیاد کولر آب بخصوص به دلیل اینکه از طریق کانال هایی هوا را به سمت پایین هدایت می کند به محیط خانه هم سرایت پیدا می کند و اغلب باعث ناراحتی اعضا خانواده می شود و حتی گاها آنقدر صدای این کولرها زیاد است که به آرامش سایر خانه ها نیز آسیب می زند.


images/ابعاد_کولر_آبی/ابعاد_کولر_آبی.jpg

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که همچنان ترجیح می‌دهید برای خانه جدید خود از کولر آبی استفاده کنید و یا بنابر پیش‌بینی‌های خاص خود تمایل دارید که در هر صورت کولر آبی را در منزل پیش‌بینی شود. شاید هم از جمله افرادی هستید که به دلیل محدودیت فضا دوست دارید بر اساس سایز و اندازه کولر آبی تصمیم خود را برای خرید این محصول نهایی کنید.


images/علت_لرزش_کولر_آبی_/علت_لرزش_کولر_آبی_.jpg

قشر زیادی از مردم ایران هنوز هم به منظور استفاده از یک خنک کننده و سیستم تهویه مطبوع خوب به سراغ کولرهای آبی می روند. کولر آبی اگر به درستی نصب شود و شرایط نگهداری و سرویس دوره ای کولر آبی به درستی انجام شود می توان تا سال های سال کار تامین هوای خنک مورد نیاز را در منازل و یا محیط های دیگر در ابعاد مختلف بسته به ابعاد کولر تامین نماید.


images/سرویس_کولر_آبی_شرق_تهران/سرویس_کولر_آبی_شرق_تهران.jpg

با سرویس کولر آبی محیط زندگی یا محل کار، تابستان خود را آسوده خاطر سپری کنید و نشاط و طراوت را در گرمای طاقت فرسا تجربه کنید.


اشتراک گذاری: