ارائه دهنده خدمات
تاسیسات مکانیکی ساختمان

images/نصب_رادیاتو_و_حوله_خشک_کن/نصب_رادیاتور_و_حوله_خشک_کن.jpg

وسایل گرمایشی مسیر پیشرفت خود را از گرمایش با چوب و کرسی شروع کرده و حال به سیستم های مجهز مثل گرمایش از کف و گرمایش مرکزی رسیده اند.


images/فیلم-آموزش-نحوه-تعویض-رادیاتور.jpg


images/فیلم-آموزش-نصب-رادیاتور-به-دیوار.jpg


images/دانلود_فایل_راهنمای_نصب_رادیاتور_شوفاژ_به_همراه_تصاویر.jpg


images/نحوه_تعویض_پره_رادیاتور/نحوه_تعویض_پره_رادیاتور.jpg

یکی از مرسوم ترین رادیاتورهایی که در خانه های امروزی برای گرمایش خانه استفاده می شود رادیاتور از نوع پره ای است. قبلا در مقاله دانلود فایل راهنمای نصب رادیاتور شوفاژ به همراه تصاویر انواع رادیاتور و نحوه نصب و محاسبه نصب آنها را توضیح دادیم و امروز در این مقاله به طور مفصل در خصوص رادیاتور پره ای و تعویض پره رادیاتور پره ای توضیح خواهیم داد.


images/شیر_پایین_رادیاتور__شوفاژ_چیست/شیر_پایین_رادیاتور__شوفاژ_چیست.jpg

یکی از اصلی ترین سئوالات افرادی که از سیستم پکیج و یا رادیاتور برای گرمایش خانه خود استفاده می کنند این است که شیر پایین رادیاتور شوفاژ برای چیست.


images/چرا_بدنه_رادیاتور_شوفاژ_سرد_می_شود/چرا_بدنه_رادیاتور_شوفاژ_سرد_می_شود.jpg

با آمدن فصل سرما یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شویم رادیاتور هایی هستند که گرم نمی شوند


images/دانلود_نقشه_لوله_کشی_شوفاژ__سری_اول/دانلود_نقشه_لوله_کشی_شوفاژ__سری_اول.jpg


images/دانلود_نقشه_لوله_کشی_شوفاژ__سری_دوم/دانلود_نقشه_لوله_کشی_شوفاژ__سری_دوم.jpg

در مقاله دانلود نقشه لوله کشی شوفاژ – سری اول با نمونه هایی از نقشهلوله کشی شوفاژ آشنا شدیم و نحوه قرائت آنها را فراگرفتیم. در این قسمت، نقشهلوله کشی شوفاژ دیواری و نقشه لوله کشی موتورخانه شوفاژ را بیشتر بررسی خواهیم کرد و با ارائه نمونه نقشه های متعدد، سعی در ارائه اطلاعات کاربردی خواهیم کرد.


images/گرمایش_از_کف_بهتر_است_یا_رادیاتور/گرمایش_از_کف_بهتر_است_یا_رادیاتور.jpg

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های رسیدن به دمای مطلوب در ساختمان همواره در حال تغییر و پیشرفت است که در این مقاله دو تا از شاخص ترین آنها (یعنی اجرای گرمایش از کف و یا اجرای رادیاتور) معرفی و مقایسه خواهند شد.


images/محاسبه_تعداد_پره_های_رادیاتور_شوفاژ/محاسبه-تعداد-پره-های-رادیاتور-شوفاژ-بر-اساس-مساحت.jpg

پره های ردیاتور که اکثرا آلومینیومی هستند وظیفه ی انتقال گرما از لوله های زیرین را به محیط دارند و هر چه تعداد آنها بیشتر شود میزان انتقال گرما افزایش پیدا می کند. حالا به این می پردازیم که چگونه باید تعداد آنها را محاسبه کنیم و آیا نسبت خاصی بین مساحت ساختمان و تعداد و اندازه ی پره ها وجود دارد؟


images/article/فیلم_آموزش_نحوه_نصب_حوله_خشک_کن.jpg


images/سیستم_گرمایش_از_طریق_قرنیز_دیوار/سیستم_گرمایش_از_طریق_قرنیز_دیوار.jpg

سیستم گرمایش قرنیزی یکی از سیستم های گرمایشی بسیار نوین است و تحولی زیاد اخیرا در سیستم گرمایش خانه ها به وجود آورده است. با ورود پکیج به خانه این رادیاتور ها بودند که کار گرم کردن خانه را عهده دار شدند و پس از آن استفاده از گرمایش از کف و داکت اسپلیت ها رایج شد و امروزه نسل جدید آن یعنی گرمایش از طریق قرنیز خانه به وجود آمده است.


images/نصب_و_راه_اندازی_رادیاتور_قرنیزی/نصب_و_راه_اندازی_رادیاتور_قرنیزی.jpg

نصب رادیاتور قرنیزی (قرنیز حرارتی) و راه اندازی آن به عنوان یک سیستم حرارتی نوظهور در صنعت تاسیسات گرمایشی ساختمان در فصول سرد از اهمیت بسیاری برخوردار است. نصب این رادیاتورها که زیبایی قرنیزها را نیز به همراه دارد،


images/نحوه_نصب_رادیاتور_پانلی/نحوه_نصب_رادیاتور_پانلی.jpg

قبل از اینکه رادیاتور مناسب را برای فضای مورد نظر خود تهیه کنید ویژگی های ان را با سیستم گرمایشی دلخواهتان مقایسه کنید، رادیاتورهای پانلی بسیار کارامد و به صرفه هستند اما قبل از خرید یکی از آنها باید بدانید که رادیاتور پانلی چیست؟ و چه کارایی هایی دارد.


images/رادیاتور_پنلی_چیست/رادیاتور_پنلی_چیست.jpg

رادیاتور پانل عمدتا مسطح برای انتقال انرژی مجاور و تابشی به یک فضای داخلی است، رادیاتورها عمدتا به وسیله کنسانتره یک اتاق را گرم می کنند. رادیاتورهای پانل ممکن است یک یا دو پانل داشته باشند، هر چه طول پانل بیشتر باشد، سطح بیشتری برای رادیاتور وجود دارد تا گرما را منتشر کند؛ همچنین نحوه نصب رادیاتور پانلی آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد.


images/رادیاتور_پره_ای_چیست/رادیاتور_پره_ای_چیست.jpg

رادیاتور یک روش کارآمد و ارزان برای گرم کردن یک خانه است، حتی پس از اینکه کوره چرخه خود را به پایان رسانده و اتاق را تا درجه حرارت تحت کنترل حرارت خود قرار داده است، رادیاتور همچنان گرما را منتشر می کند، حتی لوله های تحویل آنها یک منبع گرما هستند، و گرما با دست زدن به پره ها یا پانل قابل لمس است.


images/نحوه_نصب_شیر_ترموستاتیک_/نحوه_نصب_شیر_ترموستاتیک_.jpg

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش نحوه نصب شیر ترموستاتیک رادیاتور را بدهیم که شما علاوه بر نحوه نصب این شیر با مزایا، تفاوت آن با شیر های معمولی، اجزای تشکیل دهنده و نحوه کار کردن به صورت کامل آشنا می شوید.


images/رادیاتور_شیشه_ای_چیست/رادیاتور_شیشه_ای_چیست.jpg

تکنولوژی جدید ساخت وسایل و تجهیزات شیشه ای توانسته است رادیاتورهای شیشه ای گرمایشی را ارائه دهد که می تواند اتاق را به آرامی و بدون داشتن بو گرم نگه دارد.


images/شوفاژخانه_چیست/شوفاژخانه_چیست.jpg

شوفاژ یا حرارت مرکزی، سیستمی است که به منظور تولید گرما، در منازل و ساختمان ها، مورد استفاده قرار می گیرد. در سیستم حرارت مرکزی، گرمای مورد نیاز واحد ساختمانی، در یک محل تولید شده و سپس، از طریق رادیاتورها و لوله ها به سایر نقاط ساختمان، انتقال داده می شود.


images/آموزش_طریقه_نصب_رادیاتور_شوفاژ_و_حوله_خشک_کن/آموزش_طریقه_نصب_رادیاتور_شوفاژ_و_حوله_خشک_کن.jpg

رادیاتورها و لوله خشک کن ها از ابزارهای گرمایشی هستند که در محیط منزل و سرویس های بهداشتی به کار می روند، در این مقاله سعی بر بیان چگونگی نصب آنها شده است تا با رهنمودهای این مقاله خودتان بتوانید اقدام به نصب رادیاتور و حوله خشک کن نمایید اما توجه داشته باشید که این کار تخصصی است و بسیار بهتر است که از تکنسین مجرب کمک بگیرید.


اشتراک گذاری: