ارائه دهنده خدمات
تاسیسات مکانیکی ساختمان

images/article/pomp8.jpg

یکی از نکاتی که در انتخاب پمپ آب خانگی مورد استفاده در فضای داخل واحدهای آپارتمانی مهم است، کم صدا یا بی صدا بودن این پمپ ها و عدم ایجاد مزاحمت برای ساکنین می باشد.
در این مطلب می خواهیم تجربه استفاده از پمپ آب پر سر و صدا در داخل واحد آپارتمانی که توسط یکی از کاربران سایت تجربه شده است را همراه با رفع مشکل آن برای شما بازگو کنیم:


images/article/pomp11.jpg

در این مطلب می خواهیم تجربه استفاده از پمپ آب پر فشار (بیشتر از استاندارد ) و پرصدا در داخل واحد آپارتمانی که توسط یکی از کاربران سایت تجربه شده است را همراه با رفع مشکل آن برای شما بازگو کنیم: 


images/article/hed-pomp.jpg

با افزایش روز افزون استفاده از پمپ های خانگی واجب دانستیم که در مورد یکی از خصوصیات پمپ که به آن هد پمپ می گویند و نحوه محاسبه آن توضیحاتی همراه با مثال برای کمک به انتخاب پمپ بهینه شرح دهیم.


images/article/pomp18.jpg

شاید شما هم از آن دسته عزیزانی باشید که از سر و صدای پمپ آب خانگی خود به ستوه آمده اید و احتمالا راه حل های متدوالی از جمله : قرار دادن آن داخل محفظه های چوبی سربسته ،


images/article/water_pomp-intro1.jpg

امروزه در بیشتر خانه های مسکونی از منبع آب استفاده می شود، اما آیا می دانید که چرا نیاز به نصب منبع پمپ آب خانگی دارید؟


images/رفع_مشکل_فشار_پمپ_آب/1_-_Copy.jpg

گاهی به دلایل مختلفی مشکلاتی برای پمپ ها پیش می آید که اگر به سرعت پیگیری شود از صدمات بعدی جلوگیری می کند. در این مقاله به رفع مشکل فشار پمپ آب خانگی یکی از کاربران سایت که مشکلشان را با ما در میان گذاشته بودند خواهیم پرداخت تا شما نیز در موارد مشابه برای رفع مشکل خود، اقدام کنید.


images/article/سرویس_و_تعمیر_پمپ_های_موتورخانه/سرویس_و_تعمیر_پمپ_های_موتورخانه.jpg

موتورخانه ی ساختمان شما مهم ترین بخش تاسیسات مکانیکی ساختمان است که اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات ساختمانی را در خود جای داده است. از جمله تاسیساتی که در موتور خانه قرار میگیرد می توان به مخازن تحت فشار آب، پمپ ها، دیگ مشعل، منابع کویلی و... اشاره کرد.


images/نحوه_هواگیری_پمپ_آب_خانگی/نحوه_هواگیری_پمپ_آب_خانگی.jpg

پمپ آب خانگی بخصوص در این روزهایی که بحران آب در همه کشور بیداد می کند به عنوان قلب فعالیت آب خانه به حساب می‌ اید. هوا گرفتن پمپ آب خانگی باعث می شود که پمپ نتواند به فعالیت خود ادامه بدهد و بصورت یکسره کار بکند


images/طرز_کار_پمپ_آب/طرز_کار_پمپ_آب.jpg

پمپ دستگاهی است که باعث تقویت انرژی سیال و انتقال آن از نقطه ای به نقطه دیگر می شود. به همین منظور برای کمبود فشار آب در ساختمان های مختلف از پمپ آب خانگی استفاده می شود. برای اینکه بتوان یک پمپ مناسب برای ساختمان خود تهیه کنید لازم است ابتدا با انواع پمپ و طرز کار آنها آشنا شوید.


images/راه_های_کاهش_صدای_پمپ_آب_خانگی/راه_های_کاهش_صدای_پمپ_آب_خانگی.jpg

احتمالا اگر شما هم از آن دست افرادی باشید که در خانه خود مجبور به استفاده از پمپ آب خانگی شده اید و یا به هر دلیل یکی از این پمپ ها را در خانه خود نصب کرده اید بعضا از صدای نا به هنجار این پمپ شاکی شده اید. صدای زیاد پمپ های آب خانگی


images/علت_قطع_و_وصل_شدن_پمپ_آب_خانگی/علت_قطع_و_وصل_شدن_پمپ_آب_خانگی.jpg

در این پست قصد داریم تجربه یکی از بازدید کنندگان سایت را که با مشکل قطع و وصل شدن پمپ آب خانگی در ساختمان خودشان درگیر بوده اند را با شما در میان بگذاریم و دلیل ایجاد این مشکل و راه تعمیر آن را با هم بررسی کنیم.


images/استخدام_نصاب_و_تعمیرکار_پمپ_آب_خانگی.jpg

گروه تاسیسات 24 ساعته در راستای تکمیل نیروی انسانی متخصص  و حرفه ای خود  نیاز به افرادی با توانایی های زیر به منظور تصدی پست نصاب و تعمیرکار پمپ آب خانگی دارد:


images/علت_یکسره_شدن_پمپ_آب_خانگی_به_علت_خرابی_شیر_یکطرفه_/علت_یکسره_شدن_پمپ_آب_خانگی_به_علت_خرابی_شیر_یکطرفه_.jpg

یکی از مشکلاتی که عموما در پمپ‌های آب بخصوص آن دسته از پمپ آب‌های خانگی که به ست کنترل مجهز هستند زیاد دیده می‌شود کار کردن یکسره پمپ و تولید صدای زیاد می‌باشد.


images/علت_خاموش_روشن_شدن_مکرر_پمپ_آب_خانگی/علت_خاموش_روشن_شدن_مکرر_پمپ_آب_خانگی.jpg

نصب پمپ آب خانگی و استفاده از آن امروزه در اغلب خانه ها در شهرهای بزرگ دیده می شود و وجود این پمپ ها در کنار نصب منابع آب خانگی توانسته عمده مشکلات کم آبی و افت فشار آب را برای عموم مردم بر طرف کند.


images/علت_روشن_نشدن_پمپ_آب_در_طبقات_بالا_و_راه_حل/علت_روشن_نشدن_پمپ_آب_در_طبقات_بالا_و_راه_حل.jpg

روشن نشدن پمپ آب بر اثر عدم نصب صحیح پمپ آب خانگی مشکلات زیادی را می تواند برای ساکنین طبقات بالای ساختمان ایجاد کند. این موضوع در کنار استفاده از ست کنترل می تواند تامین آب لازم برای واحدها و ساختمان هایی با بیش از دو طبقه را با چالش هایی جدی مواجه سازد.توجه داشته باشید که نصب پمپ آب خانگی شامل مراحلی است که بایستی توسط افراد متخصص انجام شود.


images/علت_گیریپاژ_کردن_پمپ_آب_خانگی_و_تعمیر_آن/علت_گیریپاژ_کردن_پمپ_آب_خانگی_و_تعمیر_آن_.jpg

یکی از کاربران سایت با مشکل گیرپاژ کردن پمپ آب خانگی در هنگام راه اندازی آن مواجه شدند و سوال خود را با ما در میان گذاشتند که در ادامه به آن می پردازیم. خرابی منبع و پمپ آب خانگی، یکی از مشکلات شایعی است که آرامش ساکنین ساختمان را مختل می کند.


images/دلیل_کار_نکردن_پمپ_آب_با_وجود_برق_دار_بودن_/دلیل_کار_نکردن_پمپ_آب_با_وجود_برق_دار_بودن_.jpg

یکی از مشکلاتی که ساکنین واحدها با آن مواجه هستند، کار نکردن پمپ آب است؛ در حالیکه مشکلی در اتصال پمپ به برق وجود ندارد. این مشکل، علل مختلفی می تواند داشته باشد که در ادامه به بررسی چند عامل اصلی می پردازیم.


images/سرویس_و_تعمیر_پمپ_آب_خانگی/سرویس-و-تعمیر-پمپ-آب-خانگی0.jpg

هر کاری می کنید، پمپ آب منزل تان را نمی توانید خاموش کنید؟ بدون اینکه شیری را باز کنید، پمپ به صورت باز کار می کند؟ لرزش و سر و صدای زیادی پمپ، آزارتان می دهد؟ همه این سوال ها نشان می دهد که پمپ آب خانگی شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد. در ادامه دانش و تجربه ای که در پروژه های مختلف عیب یابی و نگهداری تاسیسات کسب کرده ایم را با شما به اشتراک می گذاریم.


images/تعمیر_پمپ_آب_خانگی_در_شرق_تهران/تعمیر_پمپ_آب_خانگی_در_شرق_تهران.jpg

ما در گروه تاسیسات 24 ساعته برای شما امکان تعمیر طیف گسترده ای از پمپ آب های خانگی موجود در بازار را به ویژه در مناطق شهر تهران فراهم کرده ایم.


images/تعمیر_پمپ_آب_خانگی_در_محل/تعمیر_پمپ_آب_خانگی_در_محل.jpg

نیاز به آب در ساختمان امری ضروری است و اهمیت وجود آن زمانی مشخص می شود که حتی برای مدت زمان اندکی از این نعمت خداوندی محروم شویم. در حال حاضر بسیاری از ساختمان ها آب مصرفی خود را با کمک پمپ آب دریافت می کنند.


images/تعمیر_پمپ_آب_خانگی_در_غرب_تهران/تعمیر_پمپ_آب_خانگی_در_غرب_تهران.jpg

تهرانی های عزیز ساکن در غرب تهران برای تعمیر پمپ آب خانگی می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و هرگونه سوال و یا درخواست اعزام تکنسین برای رفع این مشکل و تعمیرات پمپ را از ما بخواهید.


images/article/pomp3.jpg

برای رفع مشکل کمبود فشار آب، ساکنین ساختمان ها به نصب پمپ آب رو آورده اند. این پمپ ها با کمک گرفتن از یک منبع تحت فشار آب یا سنسورهای فشار که به پمپ متصل می شوند آب را با فشارهای قابل تنظیم به داخل لوله کشی ساختمان انتقال می دهند و کمبود فشار آب را جبران می کنند. انتخاب نوع و ظرفیت پمپ به موارد استفاده، تعداد واحدهای ساختمان، طول مسیر لوله کشی و تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد.


images/videos/فیلم-آموزش-نصب-پمپ-آب-خانگی.jpg


images/article/pomp15.jpg

نقشه نصب پمپ آب خانگی

 یکی از کاربران سایت پس از مطالعه مطلب آموزش نصب پمپ آب خانگی و توجه به اینکه با مسئله کم آبی روبرو هستند سوالی را مطرح کرده اند که سوال ایشان همراه با توضیحات کامل در ادامه آمده است:


images/article/pomp.jpg

به منظور تأمین نیاز جریان آب در ساختمان ها و همچنین کاهش مصرف برق و خرابی پمپ آب ساختمان، از مخزن تحت فشار پمپ آب استفاده می شود. مخزن تحت فشار از سه قسمت (پوسته ، تیوب و فلنچ) می باشد.


images/article/radio--npsh.jpg


images/book/booster_pomp.jpg


images/بهترین_پمپ_آب_خانگی_بی_صدا/بهترین_پمپ_آب_خانگی_بی_صدا.jpg

یکی از موضوعاتی که همواره مشتریان پمپ آب خانگی را آزار می داده صدای نهندان مطلوب آن بوده که گاها حتی در دل شب به دلیل صدای زیاد باعث ناراحتی اعصاب و بی خوابی می شود. از این رو بسیاری از مردم به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا هستند.


images/معرفی_و_دانلود_رایگان_کتاب_راهنمای_جامع_پمپ.jpg


images/راهنمای_خرید_پمپ_آب_خانگی/راهنمای_خرید_پمپ_آب_خانگی.jpg

امروزه از پمپ های آب در تمام خانه های آپارتمانی و ویلایی می توان نشانی دید. اما انتخاب یک پمپ آب نامناسب یا به طور مثال بزرگتر از حد نیاز شما، هزینه های نگهداری و بهای انرژی تان را افزایش می دهد. ممکن است بسیاری از این پمپ ها به خوبی پاسخگوی نیاز سیستم ها باشند ولی لزوما بهینه ترین پمپ برای منزل شما نباشند!


images/تنظیم_اتوماتیک_پمپ_آب_خانگی/تنظیم_اتوماتیک_پمپ_آب_خانگی.jpg

استفاده از پمپ آب خانگی یکی از بارز ترین نیاز های خانواده های شهری برای تامین فشار آب مورد نیاز در خانه ها می باشد. پمپ اگر قرار اگر قرار باشد بصورت یکسره وارد مدار شده و کار کند چندین مشکل حیاطی خواهد


images/مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب_خانگی/مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب_خانگی.jpg

آیا تا به حال به مخزنی که روی پمپ آب قرار دارد توجه کرده اید؟ شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که کارکرد و فایده این منابع چیست؟ در این متن به توضیح نکاتی در مورد مخزن تحت فشار پمپ های آب خانگی خواهیم پرداخت.


images/موتور_پمپ_آب_خانگی.jpg

یکی از مهم ترین اجزای پمپ های آب، الکتروموتور است که قسمت الکتریکی پمپ را در بر می گیرد.

الکتروموتور ها از نوع آسنکرون (قفس سنجابی) هستند.


images/اجزا_تشکیل_دهنده_پمپ_آب_خانگی/اجزا_تشکیل_دهنده_پمپ_آب_خانگی.jpg

پمپ به دستگاهی مکانیکی گفته می شود که با استفاده از نیروی برق یا الکترونیک  سیالی که از درون آن حرکت می کند  را با انرژی زیاد عبور می دهد. اجزای تشکیل دهنده پمپ آب خانگی یک سلسله قوانین مکانیکی را دنبال می کنند تا سیال با شتاب از خروجی پمپ خارج شود.  این پمپ در واقع انرژی را به سیال انتقال می دهد و فشار آن را افزایش می دهد .


images/تنظیم_میزان_باد_مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب/تنظیم_میزان_باد_مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب.jpg

این روز ها استفاده از پمپ آب دیجیتال برای تنظیم فشار آب در خانه ها و آپارتمان ها جایگاه خاصی پیدا کرده است. اما متدوال ترین این پمپ ها که با مخازن تحت فشار کار می کنند اغلب با مشکلاتی مواجه می شوند که دلیل آن نیاز به تنظیم باد مخزن تحت فشار پمپ آب می باشد.


images/نحوه_تنظیم_فشار_پمپ_آب_خانگی/نحوه_تنظیم_فشار_پمپ_آب_خانگی.jpg

یکی از عمده دلایلی که پمپ های بصورت متوالی خاموش و روشن می شوند تنطیم نبودن کلید دیجیتالی یا ست کنترل و یا کلید تنظیم فشار پمپ می باشد. در ادامه به نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی با نصب کلید اتومات در هنگام نصب پمپ آب خانگی خواهیم پرداخت.


images/کار_مخزن_تحت_فشار_چیست/کار_مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب_چیست.jpg

مخزن پر فشار به مخزنی فلزی یا فایبرگلاس می گویند که در ظرفیت های ۲ لیتر تا ۵۰۰ لیتر در بازار موجود می باشد.

مخازن تحت فشار بر روی پمپ ها یا کنار آنها تعبیه می شوند


images/نحوه_لوله_کشی_پمپ_آب_خانگی/نحوه-لوله-کشی-پمپ-آب-خانگی.jpg

سال ها است که نبود فشار لازم برای تامین آب مورد نیاز در مناطق بخصوص طبقات بالاتر به یک مشکل اساسی مبدل شده و استفاده از پمپ آب در خانه ها به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. در اکثر خانه های شهری بخصوص اگر در مرکز شهر واقع شده باشند نبود پمپ آب یعنی کمبود


images/دلیل_گرم_شدن_منبع_و_پمپ_آب_خانگی_/دلیل_گرم_شدن_منبع_و_پمپ_آب_خانگی_.jpg

پمپ و منبع آب خانگی می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر کارکرد زیاد، نصب غیر اصولی و عدم رعایت نکات اجرایی، دچار مشکلاتی از قبیل لرزش، داغ شدن، کار نکردن و ... شود که در این مطلب، گرم، داغ شدن و سوختن این تجهیزات را واکاوی می کنیم.


images/پمپ_آب_جتی_چیست/پمپ_آب_جتی_چیست.jpg

تامین آب و فشار مورد نیاز برای مصارف خانگی، خصوصا در ساختمان های چند طبقه امری ضروری است. تامین آب و فشار آب کافی موجب رفاه حال و آسایش ساکنین خواهد شد. اما با فشار معمول آب شهری این امر امکان پذیر نیست و برای حل این مشکل شما می توانید از پمپ آب جتی استفاده کنید.


images/اطلاعات_مفیدی_در_مورد_پمپ_آب_بشقابی/اطلاعات_مفیدی_در_مورد_پمپ_آب_بشقابی.jpg

اگر فشار آب ساختمان شما جوابگوی نیاز شما نیست و یا بخش های مختلفی از خانه شما نیازمند آب رسانی هستند اما جریان آب به میزان کافی به همه جا توزیع نمی شود، می توانید از پمپ آب بشقابی برای افزایش فشار جریان آب استفاده نمایید.


images/تفاوت_پمپ_آب_جتی_و_پمپ_آب_بشقابی/تفاوت_پمپ_آب_جتی_و_پمپ_آب_بشقابی.jpg

تامین آب یکی از موارد اصلی و با اهمیت در هر ساختمان و خانه ای است. مشکل افت فشار در ساختمان های چند طبقه معمولا برای طبقات بالاتر وجود دارد و اغلب این ساختمان ها برای رفع مشکل کاهش فشار آب از پمپ استفاده می کنند. انواع مختلفی از پمپ های آب در بازار وجود دارد که پمپ آب جتی و پمپ آب بشقابی دو نوع اصلی آنها می باشند.


images/نصب_پمپ_آب_خانگی_در_پشت_بام/نصب_پمپ_آب_خانگی_در_پشت_بام.jpg

با توجه به کمبود فشار آب در منازل بخصوص در ساختمان های مرتفع، بهره گیری از پمپ آب خانگی برای جبران کمبود آب در داخل ساختمان غیر قابل اجتناب است. به همین منظور ما قصد داریم در ادامه مقاله نصب پمپ آب خانگی و منبع این بار در مورد نصب پمپ آب خانگی در پشت بام توضیحاتی را ارئه دهیم.


images/نصب_مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب_خانگی_5/نصب_مخزن_تحت_فشار_پمپ_آب_خانگی.jpg

استفاده از پمپ آب خانگی بدون مخزن تحت فشار آب باعث خرابی پمپ آب در دراز مدت می شود. از این رو قصد داریم تا در ادامه مقاله کار مخزن تحت فشار چیست این بار این موضوع را بررسی کنیم که نصب مخزن تحت فشار پمپ آب خانگیچگونه صورت می گیرد.


images/نصب_پمپ_آب_خانگی_در_غرب_تهران/نصب_پمپ_آب_خانگی_در_غرب_تهران.jpg

 با توجه به کاهش روزافزون فشار آب در ساختمان ها استفاده از پمپ آب خانگی به عنوان راه حلی برای این مشکل مورد توجه عموم قرار گرفته است. از آنجا که خدمات ما در محدوده غرب تهران نیز صورت می گیرد، قصد داریم در این مطلب در مورد نصب پمپ آب خانگی در غرب تهران اطلاعاتی را به اشتراک بگذاریم.


images/آموزش_نصب_پمپ_آب_خانگی_/آموزش_نصب_پمپ_آب_خانگی.jpg

یکی از موضوعات روز جامعه ما در حال حاضر به دلیل کمبود منابع آب و افت فشار آب در ساختمان ها و بخصوص ساختمان هایی که از سه طبقه به بالاتر هستند موضوع نصب پمپ آب خانگی می باشد.


images/نقشه_مدار_فرمان_بوستر_پمپ_آب/نقشه_مدار_فرمان_بوستر_پمپ_آب.jpg

بوستر پمپ آب در اصل نوعی پمپ تقویت کننده فشار آب و یا هر نوع سیال دیگر می باشد . هر گاه نیاز به تامین فشار آب در یک سیستم آب رسانی و پمپاژ مشهور باشد از یک سیستم بوستر پمپ استفاده می شود. در این مقاله در خصوص مدار فرمان بوستر پمپ آب توضیحاتی برای آشنایی بیشتر ارائه خواهیم کرد.


images/مزایا_و_معایب_طبقه_آخر_آپارتمان/مزایا_و_معایب_طبقه_آخر_ساختمان.jpg

در صده های اخیر با رشد روز افزون انبوه سازی و ساخت و ساز آپارتمان های چند طبقه و برج ها، چیزی که دغدغه ی بیشتر مردم شده این است که کدام طبقه برای سکونت بهتر است؟ آیا هر چه در طبقات بالاتر باشیم از مزایای بیشتری بهره می بریم یا طبقات پایین تر بهتر هستند؟ مزایا و معایب طبقه آخر چیست؟


images/منبع_انبساط_بسته_چیست/منبع_انبساط_بسته_چیست.png

در خصوص منبع انبساط بسته که در بسیاری از سایت ها و یا تبلیغات به آن اشاره شده و همچنین مورد سئوال برخی از کاربران و مشتریان عزیز ما نیز می باشد و خواهان توضیح درباره تفاوت منبع انبساط بسته با مخزن تحت فشار هستند توضیحاتی در این مقاله ارائه خواهد شد.


images/نصب_پمپ_آب_خانگی_در_شرق_تهران_/نصب_پمپ_آب_خانگی_در_شرق_تهران_.jpg

امروزه به دلیل کاهش میزان آب، بیشتر ساختمان ها بلاخص مجتمع ها و آپارتمان ها برای تامین آب مصرفی خود از انواع پمپ آب استفاده می کنند. . قصد داریم در این مطلب در مورد نصب پمپ آب خانگی در شرق تهران با شما مطالبی را در میان بگذاریم.


images/نصب_پمپ_آب_مخصوص_فشار_آب_آبگرمکن_دیواری/نصب_پمپ_آب_مخصوص_فشار_آب_آبگرمکن_دیواری.jpg

اگر شما هم با مشکل روشن نشدن آبگرمکن به دلیل کمبود فشار آب در ساختمان مواجه هستید این مقاله می تواند برای شما مفید باشد چرا که ما قصد داریم تا در ادامه مقاله آموزش نصب پمپ آب خانگی در مورد نصب پمپ آب مخصوص فشار آب گرمکن دیواری مطالبی را بیان کنیم.


اشتراک گذاری: