مقالات

در این مطلب قصد داریم به عنوان یکی از مهمترین اجزای موتورخانهبه مقایسه دیگ چدنی با فولادی بپردازیم.

مقالات

در تکمیل مطلب دیگ چدنی چیستقصد داریم تا این دفعه انواع دیگ های چدنی را با یکدیگر بررسی کنیم.

مقالات

در ادامه مطالب مرتبط با تعمیر و نگهداری موتورخانهاین بار قصد داریم تا تعمیر و عیب یابی دیگ بخار را مورد بررسی قرار دهیم.

مقالات

اگر به دنبال این هستید که بدانید دیگ چدنی چیست؟ ما در این مطلب در این خصوص داده ایم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

مقالات

در مقاله دیگ فولادی چیست متوجه شدیم که دیگ های فولادی چه کارکردی دارند و اجزای تشکیل دهنده آنها چیست. حال می خواهیم عایق کاری دیگ فولادی را با هم بررسی کنیم.

مقالات

پیشتر در مطلب نصب و راه اندازی دیگ فولادیتا حدی با این نوع دیگ های موتورخانه آشنا شده اید. در این مقاله، به بررسی بیشتر به این پرسش می پردازیم که دیگ فولادی چیست؟

مقالات

چنانچه قصد دارید تا با معایب دیگ چگالشی به عنوان یکی از اجزای موتورخانه ساختمانآشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید.

مقالات

در ادامه مطلب دیگ چدنی چیست قصد داریم تا در مورد نحوه مونتاژ و نصب دیگ چدنی توضیحاتی را بیان کنیم.

مقالات

به منظور تکمیل مطلب دیگ فولادی چیست این بار قصد داریم در خصوص نحوه نصب و راه اندازی دیگ فولادی صحبت کنیم.

تعمیرات موتورخانه

تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه به منظور اطمینان از کارکرد صحیح آن، تولید آب گرم، آسایش ساکنین و همچنین میزان مصرف انرژی اهمیت زیادی دارد.

در این مطلب ضمن آشنایی با انواع ترموستات های مرتبط با دیگ و پمپ موتورخانه، توصیه های اجرایی مفیدی هم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

مقالات

در این نوشته پس از بیان مقدماتی از انواع دیگ های موتورخانه و کارکرد آنها، قصد داریم تا اجزای تشکیل دهنده دیگ بخار را مورد بررسی قرار می دهیم.

مقالات

در ادامه مطلب چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه می خواهیم در مورد چک لیست دیگ بخار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

مقالات

به منظور تکمیل مطلب اجزای موتورخانه ساختمان-بخش اول،این بار با نگاهی عمیق تر اجزای موتورخانه ساختمان-بخش دوم آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

مقالات

در این مقاله، شما دوستداران تاسیسات حرارتی ساختمان را با اجزای مختلف یک موتورخانه آشنا خواهیم ساخت. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تعمیرات موتورخانه

دیگ آب گرم یا بخار، یکی از اجزای اصلی موتورخانه ساختمان است.

دیگ های آب گرم در سیستم حرارت مركزی در داخل یك سیكل فعالیت می كنند و با وارد شدن آب در این سیكل ، توسط مشعل و گرمای آن، آب  گرم شده و سپس از دیگ خارج می گردد و توسط لوله هایی به جاهای مختلفی از ساختمان می رود.

مقالات

دیگ های بخار عموما از نظر جنس به دو دسته فولادی و چدنیتقسیم می شوند.

نکته ای که در محاسبات مربوط به دیگ های بخار بایستی مدنظر قرار گیرد، حرارت اتلافی ساختمان و میزان گرمای مورد نیاز برای افزایش درجه حرارت آب مورد استفاده در آن فضا است. به عبارتی برای هدررفت های حرارتی مانند مخزن انبساطی نصب شده بر روی بام