ارائه دهنده خدمات
تاسیسات مکانیکی ساختمان

images/service/fazelab/havakesh-1.jpg


images/لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان/لوله_مشی_فاضلاب_ساختمان.png

یکی از سیستم های مکانیکی اجرا شده در واحدهای مسکونی و صنعتی برای خارج کردن فاضلاب از ساختمان به چاه یا فاضلاب شهری لوله کشی فاضلاب است. در صورتی که لوله کشی فاضلاب ساختمان به درستی انجام نشود، می تواند باعث زیان های غیر قابل جبرانی شود و آلودگی های محیطی بسیاری را به بار آورد.


images/service/fazelab/tamir-loole-fazelab2.jpg


images/تعویض_لوله_کشی_فاضلاب_چدنی.jpg

در زمان های قدیم برای اجرای تأسیسات فاضلاب لوله های چدنی مورد استفاده قرار می گرفت. این لوله ها علیرغم محکم بودن و عدم شکنندگی دارای مشکلات اجرایی زیادی بوده و انتقادات زیادی را بهمراه داشته است. امروزه تعمیرات لوله های چدنی و اتصالات آنها با مشکلاتی از قبیل کمبود اجناس لوله های چدنی در بازار، دشواری اجرای لوله کشی و تعمیرات آنها و دشواری جداکردن لوله و اتصالات معیوب مواجه می باشد.


images/بازسازی_لوله_کشی_فاضلاب.jpg


images/رفع_نم_شکستگی_یا_فرسودگی_لوله_های_قدیمی/رفع_نم_شکستگی_یا_فرسودگی_لوله_های_قدیمی.jpg


images/article/Tamir_lolekeshI.jpg


عکس های خدمات گروه تاسیسات 24 ساعته شامل لوله کشی ساختمان از طراحی تا اجرا، نصب شیرآلات ، بازسازی و تعمیر لوله کشی قدیم ساختمان، محاسبه پمپ بهینه و منبع ذخیره آب جهت رفع مشکل فشار آب، پمپ های داخل آپارتمانی، لوله کشی روکار، گرمایش از  کف در سایت موجود می باشد.


images/article/FelashTank2.jpg

فلاش تانک یکی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی است که در سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فلاش تانک ها به طور معمول، در توالت‌های فرنگی استفاده ‌می‌شد، اما امروزه با توجه به بهداشتی تر بودن استفاده از این وسیله،


images/article/fazelab.jpg

پلاستیک ها مواد ترکیبی هستند که هرکدام خواص خود را دارند. در نتیجه اگر یک روش کار یا ماده ای برای اتصال به یک پلاستیک مناسب باشد ممکن است برای پلاستیک دیگر مناسب نباشد. برای ساخت مفاصل ضد آب، ضروری است به دستورالعمل کارخانه سازنده دقت کنید و استفاده از حلال های خاص و روان کننده ها توصیه می شود. شکل زیر روش های معمول برای اتصال لوله های پلاستیکی و مفاصل را نشان می دهد. 

 


images/article/plumbing.jpg

لوله کشی از ساختارهای بسیار اصلی ساختمان می باشد. لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و فاضلاب قلب ساختمان می باشند و بعد از زمان اتمام نمی توان به راحتی تغییراتی در آنها را به وجود آورد و هرگونه تعمیرات تخصصی نیازمند حضور لوله کش با تجربه است.


images/book/جمع_آوری_فاضلاب_ساختمان.png


images/videos/انتخاب-قطر-لوله-فاضلاب.jpg


images/videos/فیلم-نحوه-بستن-لوله-های-سینک-ظرفشویی-دوقلو.jpg


images/article/fazelab-1.jpg

آب مصرف شده ای که به مواد زائد آلوده گردیده و دیگر قابل استفاده نیست فاضلاب نام دارد، فاضلاب ها به سه دسته خانگی، صنعتی و سطحی تقسیم می شوند که در این مقاله قصد شده است که از اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان که همان فاضلاب خانگی و تولید شده توسط انسان است صحبت شود.


images/فاضلاب_ساختمان_مسکونی.jpg


images/article-Intro-2.jpg

در این مقاله از سایت، سعی بر معرفی ابزار لوله کشی ساختمان شده است برای مشاهده مقالات بیشتر از لوله کشی ساختمان می توانید این واژه را در قسمت جست و جوی همین سایت وارد کنید.

برای لوله کشی ساختمان که به دو نوع لوله کشی فاضلابو لوله کشی آب سرد و گرم تقسیم می شود،


images/article/loolekeshi-ab5.jpg

 پیش تر، در مقالات لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب ساختمان به بیان اصولی از لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان پرداختیم. در این قسمت، مبنای نرخ این فعالیت های لوله کشی مورد بررسی قرار می گیرد. نرخ لوله کشی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که این موارد باعث تفاوت در قیمت لوله کشی می شوند،


images/نحوه_اجرای_ونت_فاضلاب.jpg

ونت فاضلاب همان لوله های هواکش است که به سه منظور اصلی متعادل نگه داشتن فشار هوا در لوله های فاضلاب، آسانی تخلیه فاضلاب و جلوگیری از تخلیه آب موجود در سیفون به کار برده می شود.


images/article/intro.jpg

برای لوله کشی آب ساختمان و جدا کردن لوله کشی آب سرد و گرم باید بر شیوه ای صحیح کار لوله کشی را به انجام رساند، این لوله کشی باید طبق اصول انجام گیرد تا آب در ساختمان به گونه ای مناسب منتقل شود و دچار نشتی یا ایرادات دیگر نشود.


images/راه_های_باز_کردن_فاضلاب/راه_های_باز_کردن_لوله_فاضلاب.jpg

اگر می خواهید روش های جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلابمنزل را بدانید، اگر مکرراً با این مشکل مواجه هستید، اگر به دنبال راه آسان برای باز کردن مسیر لوله ها هستید، خواندن مقاله زیر که راه و روش های چگونگی باز کردن لوله های فاضلاب را شامل می شود توصیه می شود، با خواندن این متن در انتها می توانید با کمترین هزینه خودتان اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب نمایید.


images/روش_تست_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان/روش_تست_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان1.jpg

پیش از اتمام لوله کشی فاضلاب ساختمان و نهایی کردن آن برای اطمینان از انجام کار به شیوه صحیح باید این لوله کشی را تست یا آزمایش کرد که در این مقاله به طور کامل روش تست لوله کشی فاضلاب ساختمان را شرح خواهیم داد.


images/رفع_نشتی_لوله_پلیکا/رفع_نشتی_لوله_پلیکا.jpg

لوله های پلیکا یکی از اصلی ترین محصولات در صنعت آب و فاضلاب در جهان می باشند. این لوله ها هزینه ساخت پایینی دارند و رقابت ویژه ای با لوله های پلیمری، فلزی و چدنی در بازار دارند.


images/اصول_و_اجرای_لوله_کشی_آب_باران/اصول_و_اجرای_لوله_کشی_آب_باران.jpg

برای جمع آوری و هدایت آب باران، نیاز به اجرای لوله کشی مختص آن است. در این نوشته، بعد از بیان مقدماتی از لوله کشی آب باران، به بیان اصول کلی اجرای آن می پردازیم.


images/5_دلیلی_که_نباید_از_لوله_کشی_ارزان_استفاده_کرد/5_دلیلی_که_نباید_از_لوله_کشی_ارزان_استفاده_کرد.jpg

یکی از بیشترین ابهامات موجود در تاسیسات مکانیکی ساختمان ها برای مالکین بخصوص تفاوت قیمت های عجیب لوله کشی  که گاها تا دو برابر کمتر هم توسط برخی از مجریان اعلام می شود. اما هیچ گاه یک مهندس تاسیسات و یا مهندس ناظر با وجدان اجازه استفاده از لوله کشی ارزان قیمت را نمی دهد.


images/شیب_استاندارد_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان__/شیب_استاندارد_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان.jpg

سیستم فاضلاب خانگی یکی از مهمترین ارکان اصلی در ساختمان می باشد و در زیر دسته ی تاسیسات خانگی قرار می گیرد که قبل از اجرا باید بصورت استاندارد و صحیح طراحی شود. طراحی لوله کشی فاضلاب ساختمانلوله کشی فاضلاب را هم شامل بشود.


images/دانلود_نقشه_تاسیسات_فاضلاب_ساختمان/دانلود_نقشه_تاسیسات_فاضلاب_ساختمان.jpg


images/قطر_لوله_فاضلاب_توالت_فرنگی/قطر_لوله_فاضلاب_توالت_فرنگی.jpg

انتخاب و استفاده از توالت فرنگی در خانه های امروزی به رسم خانه های اروپایی بسیار معمول شده است. در نقشه کشی تاسیسات ساختمان یک مهندس تاسیسات حتی اگر خود شما هم نخواهید در سیستم نقشه کشی خود جایی برای تعبیه توالت فرنگی در نظر می گیرد و این به دلیل اهمیت استفاده از توالت فرنگی در شرایط خاص برای افراد مسن و یا آسیب دیده می باشد. اما قطر لوله توالت فرنگی باید همواره ثابت در نظر گرفته شود.


images/رفع_نشتی_لوله_فاضلاب/رفع_نشتی_لوله_فاضلاب.jpg

رفع نشتی لوله توکار

نشتی و رفع آن در سیستم های تاسیساتی ساختمان اهمیت بسیار دارد. لوله های فاضلاب به عنوان بخشی از سیستم لوله کشی ساختمان، دچار نشتی می شوند که در صورتی که اقدامات مناسب برای آب بندی انجام نشود، آرامش ساکنین مختل می شود.


images/اجرای_لوله_کشی_توکار_کولرگازی/اجرای_لولهکشی_توکار_کولرگازی.jpg

یکی از رویکردهای تازه در موضوع تاسیسات ساختمان در هنگام لوله‌کشی و اجرای امور تاسیساتی اجرای لوله‌کشی توکار کولرگازی می‌باشد. بی تردید هر روز بر محبوبیت کولرهای‌گازی افزوده می‌شود و طبیعی است که خانه‌هایی که اخیرا در ایران ساخته می‌شوند هم لوله‌کشی توکار کولرگازی را مدنظر قرار بدهند تا در آینده بتوانند از این سیستم برای تهویه مطبوع خانه استفاده کنند.


images/اجرای_لوله_کشی_فاضلاب_زیر_سقفی/اجرای-لوله-کشی-فاضلاب-زیر-سقفی.jpg

اصول طراحی تاسیسات و اجرای لوله کشی آب و فاضلاب در خانه های امروزی با گذشته نه چندان دور تفاوت مهمی داشته است. بسیاری از مجریان تاسیساتی و همچنین مهندسین تاسیسات در تلاش برای هر چه سبک‌تر شدن سقف خانه‌ها و البته ایجاد راهکارهای بهبود شرایط تعمیرات تاسیسات خانه‌ها و حتی ادارات با انتقال روش لوله کشی ها از زیر کار به زیر سقف گام بلندی در این راه برداشته‌اند.


images/مزایا_و_معایب_لوله_کشی_زیر_سقفی/مزایا_و_معایب_لوله_کشی_زیر_سقفی.jpg

در این خصوص بسیاری از همکاران و مشتریان ما سئوالات زیادی مطرح می کنند که لوله کشی زیر سقفی چه مزایا و معایبی دارد. در این مقاله قصد داریم نگاهی کلی به این موضوع داشته باشیم. پس اگر شما هم قصد دارید خانه خود را لوله کشی کنید و یا برای محل کار خود به دنبال انتخاب بهترین روش لوله کشی هستید در ادامه با ما همراه باشید.

{loadmodule mod_articles_recentlyhit,Recently Hit}


images/طریقه_لوله_کشی_ماشین_لباسشویی/طریقه_لوله_کشی_ماشین_لباسشویی.jpg

امروزه با جمع و جور شدن زندگی‌ها به داخل یک آپارتمان کوچک و با پیشرفت تکنولوژی ساخت ماشین‌های لباسشویی این وسیله به عنوان یکی از وسایل آشپرخانه تلقی می‌شود و در بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها باید در زمان لوله‌کشی ساختمان فضایی برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته شود. البته این در همه جا صادق نیست و در برخی از خانه‌ها بزرگتر فضایی مختص ماشین لباسشویی طراحی می‌شود و ماشین لباسشویی در این فضا تعبیه می‌شود.


images/طریقه_لوله_کشی_ماشین_ظرفشویی/طریقه_لوله_کشی_ماشین_ظرفشویی.jpg

قبلا در مقاله طریقه لوله‌کشی ماشین لباسشویی به صورت مفصل درباره نحوه لوله‌کشی و اتصال لوله‌ها به ماشین لباسشویی توضیحاتی ارائه شد. امروز قصد داریم طریقه لوله‌کشی ماشین ظرفشویی را کمی توضیح دهیم.


images/نحوه_لوله_کشی_وان_و_جکوزی_آپارتمانی/نحوه_لوله_کشی_وان_و_جکوزی_آپارتمانی.jpg

برای اینکه بتوانیم در خانه و یا آپارتمان شخصی خودمان وان و یا جکوزی کار کنیم باید ابتدا یک لوله‌کشی مناسب انجام داده باشیم. البته این بدین مفهوم نیست که در خانه‌هایی که لوله‌کشی ندارند امکان نصب وان و جکوزی نیست. در ادامه به نحوه لوله‌کشی وان و جکوزی خانگی می‌پردازیم.


images/فاصله_لوله_فاضلاب_توالت_ایرانی_از_دیوار/فاصله_لوله_فاضلاب_توالت_ایرانی_از_دیوار.jpg

اگر به یاد داشته باشید در مقاله لوله‌کشی فاضلاب در خصوص اهمیت در نظر گرفتن فواصل و شیب لوله‌های فاضلاب توضیحاتی ارائه کردیم اما از آنجا که برخی از دوستان مکررا از ما سوال می‌پرسند که فاصله توالت ایرانی از دیوار باید چقدر در نظر گرفته شود قصد کردیم در این باره مطلبی را ارائه نماییم.


images/نحوه_اتصال_لوله_چدنی_به_پلیکا/نحوه_اتصال_لوله_چدنی_به_پلیکا.jpg

امروزه لوله کشی فاضلاب ساختمان با استفاده از لوله های پوش فیت و یا لوله های پلیکا انجام می شود و این لوله ها در قطرهای مختلف و استانداردهای مشخص ساخته می شوند. اما در گذشته لوله های فاضلاب ساختمان از نوع چدنی بودند. لوله های چدنی نه تنها وزن زیادی داشتند و تحمل وزن آنها بخصوص برای ساختمان های بلند تر نیازمند طراحی محاسبات دقیق تری بود بلکه کیفیت و تنوع لوله های پلیکا را هم نداشتند.


images/روش_آب_بندی_لوله_های_فاضلاب/روش_آب_بندی_لوله_های_فاضلاب.jpg

گاهی بعد از لوله کشی فاضلاب وجود یک نشتی در لوله فاضلاب خیلی نگران کننده نیست زیرا هنوز در مرحله لوله کشی فاضلاب هستید و به راحتی می توانید با استفاده از ابزارآلات مختلف اقدام به تعمیر لوله ای که نشتی دارد بکنید.


images/ونت_خشک_چیست/ونت_خشک_چیست.jpg

ونت در لاتین به معنی هواکش است و مطابق با الزامات نظام مهندسی باید برای طراحی شبکه فاضلاب خانگی حتما از ونت یا هواکش مطابق با روش‌های مهندسی باید بهره گرفته شود. قبلا در مقاله نحوه اجرای ونت فاضلاب در این خصوص توضیحات زیادی ارائه شد.


images/عوامل_موثر_بر_قیمت_لوله_کشی_آب_سرد_و_گرم/عوامل_موثر_بر_قیمت_لوله_کشی_آب_سرد_و_گرم.jpg

لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان های مختلف دارای هزینه های مختلفی خواهد بود. هزینه لوله کشی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود که کیفیت و حجم کاری از این عوامل محسوب می شوند.


images/توصیه_کاربردی_برای_اینکه_بتوانید_مشکلات_لوله_کشی/توصیه_کاربردی_برای_اینکه_بتوانید_مشکلات_لوله_کشی_.jpg

آیا آمادگی تبدیل شدن به یک کارشناس لوله کشی، یا حداقل کسی که می تواند مسائل مربوط به لوله کشی جزئی را برطرف کند دارید؟ اگر بتوانید از پس کارهای لوله کشی ابتدایی منزلتان بر بیایید می توانید در هزینه مورد نیاز برای این موارد صرفه جویی کنید و مشکلات لوله کشی خود را نیز حل نمایید.


images/لوله_پوش_فیت_چیست/لوله_پوش_فیت_چیست.jpg

لوله و اتصالات فشاری، ارتجاعی یا لوله پوش فیت نوعی لوله می باشند که به راحتی برداشته شده یا قابلیت اتصال سریعی دارند که این امکان را فراهم می کنند که لوله های آب به صورت ذاتی و بدون استفاده از ابزار لوله کشی دیگری (معمولا ابزارهایی برای برش لوله به طول مورد نظر و حذف بخش های غیر ضروری، مورد نیاز است) قابل استفاده می باشند.


images/اجرای_لوله_کشی_فاضلاب_پوش_فیت/اجرای_لوله_کشی_فاضلاب_پوش_فیت.jpg

لوله های پوش فیت لوله هایی هستند که برای لوله کشی فاضلاب آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شوند. این نوع لوله ها در رنگ های مختلف و جنس های مختلفی در بازار عرضه شده و وجود دارند، که می توانید از آنها برای تاسیسات و لوله کشی ساختمان و فاضلاب استفاده کنید.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_پاسداران/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_پاسداران.jpg

امروزه دسترسی به آب پاک و سالم و همچنین برخورداری از سیستم فاضلاب اصولی بسیار حائز اهمیت است. به دلیل اینکه یکی از خدمات ما در گروه، انجام لوله کشی آب و فاضلاب در محدوده پاسداران است، قصد داریم در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در پاسداران بیشتر صحبت کنیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_فرمانیه/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_فرمانیه.jpg

نیاز به دسترسی به آب سالم و بهداشتی و همچنین یک سیستم فاضلاب مطبوع، امری واجب و غیر قابل انکار است. از آنجا که یکی از خدمات ما شامل لوله کشی آب و فاضلاب در فرمانیه می شود، ما قصد داریم تا در ادامه درباره این مطلب بیشتر توضیح دهیم. پس لطفا با ما همراه باشید.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_سعادت_آباد/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_سعادت_آباد.jpg

از آنجا که دسترسی به آب به عنوان مایع حیاتی، امری ضروری برای افراد است، تجهیز کردن ساختمان به لوله کشی آب و فاضلاب بسیار مهم است و چون یکی از محدوده های خدماتی ما شامل محله سعادت آباد می باشد، ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در سعادت آباد توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه بدهیم.


images/خدمات_لوله_کشی_تهران/خدمات_لوله_کشی_تهران.jpg

اگر ساکن تهران هستید و قصد اجرای و یا حتی بازسازی لوله کشی ساختمان خود را دارید، به شما توصیه می کنیم که تا انتهای با ما همراه باشید. چرا که ما قصد داریم در مورد خدمات لوله کشی تهران در این مطلب بیشتر توضیح دهیم.


images/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پوش_فیت/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پوش_فیت.jpg

با توجه به منسوخ شدن استفاده از لوله های قدیمی در سیستم فاضلاب مانند لوله های فلزی و سیمانی و ترغیب ساختمان سازان در استفاده از لوله های جدید مانند پلیکا و جدیدتر از آن، لوله های پوش فیت، ما قصد داریم تا در این مقاله بررسی کنیم که لوله کشی فاضلاب پلیکا بهتر است یا پوش فیت؟


images/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پلی_اتیلن/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پلی_اتیلن.jpg

یک عامل بسیار مهم در سنجش کیفیت لوله کشی فاضلاب، لوله به کار رفته شده در آن است از این رو در این مقاله قصد داریم تا با مقایسه لوله های پلیکا و پلی اتیلن، این موضوع را بررسی کنیم که لوله کشی فاضلاب پلیکا بهتر است یا پلی اتیلن تا بتوانیم با یک نتیجه گیری بی طرفانه لوله مناسب تر را راحت تر انتخاب کنیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_ظفر/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_ظفر.jpg

اهمیت وجود لوله کشی آب و فاضلاب اصولی زمانی معلوم می شود که به دلیل سهل انگاری در انجام آن، با مشکلات زیادی از جمله خسارات مالی مواجه شوید. از آنجا که یکی از خدمات مجموعه ما در محدوده ظفر تهران می باشد، ما سعی کردیم در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در ظفر توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_زعفرانیه/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_زعفرانیه.jpg

در واقع لوله کشی آب و فاضلاب در کنار تاسیسات دیگر از قبیل سیم کشی برق ساختمان، فاکتور بسیار مهم در امر ساختمان سازی به شمار می رود. از این رو ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در زعفرانیه به عنوان یکی از خدماتمان در این گروه تاسیساتی توضیحاتی را برای شما شهروندان تهرانی ارائه دهیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_نیاوران/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_نیاوران.jpg

اگر قصد انجام لوله کشی آب و فاضلاب و یا تعمییر و بازسازی لوله کشی ساختمان خود را دارید، با ما همراه باشید. از آنجا که یکی از مناطق تحت پوشش گروه ما در منطقه نیاوران است، ما قصد داریم تا در ادامه در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در نیاوران بیشتر توضیح دهیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_شهرک_غرب/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_شهرک_غرب.jpg

دسترسی به آب بهداشتی ودفع صحیح فاضلاب ایجاد شده در ساختمان، به عنوان نیازی اساسی در هر ساختمان، غیر قابل انکار است. از آنجایی که یکی از خدمات ما در محدوده شهرک غرب انجام می شود، ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در شهرک غرب در خدمت شما باشیم.


اشتراک گذاری: