یکی از مهم ترین تجهیزات بهداشتی مورد استفاده در خانه ها و یا ادارت روشویی ها هستند که نه تنها در حوزه زیبایی و طراحی خانه اهمیت فراوانی دارند بلکه باید بسته به نیاز و کاربری آنها تهیه و مورد استفاده قرار بگیرد. 

در این مقاله در خصوص نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی با هم صحبت خواهیم کرد.

همه آشپرخانه ها بلا استثنا دارای سینک ظرفشویی هستند و این وسیله جزئی لا ینفک از دکوراسیون آشپرخانه است.

هر چند در برخی از آشپزخانه ها دو تا باشد، در یکی راست و در یکی روبه رو بسته شود و ... ولی در هر حال باید در آشپرخانه ای وسیله ای به نام سینک ظرفشویی نصب شده باشد.

نسل جدید شیرآلات که در ساختمان ها و اماکن مسکونی و تجاری استفاده می شود شیرآلات اهرمی است که امروزه به دلایل مختلف جایگزین خوبی برای شیرآلات قدیمی واشری است.

این شیرآلات به دو نوع ایستاده (مورد استفاده در سینک های ظرف شویی و روشویی) و دیواری (قابلیت کاربرد در سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی) تقسیم می شوند که البته استفاده الزامی در این موارد وجود ندارد.

شیرها انواع مختلفی دارند که می توانند به دو دسته ی کلی شیرهای مخلوط و شیرهای اهرمی تقسیم شوند.

هر کدام از این انواع شیرها بسته به نوع و کیفیت شان احتمال دارد که خراب شود و چکه کنند که دلیل آن می تواند پوسیدگی و آسیب مغزی یا واشر شیر باشد.

بنابراین مهم است که فورا برای تعمیر و تعویض مغزی و یا واشر شیر آب اقدام شود.

یکی از عمده ترین سئوالاتی که همواره پرسیده می شود ارتفاع نصب شیرآلات بهداشتی و تجهیزات حمام و توالت و.... می باشد.

این موضوع تا جایی اهمیت دارد که اگر به خوبی استاندارد مورد نیاز رعایت نشود می تواند در آینده مشکلات نصب و همچنین دکوراسیون خانه را به همراه داشته باشد اگر بدبینانه به این موضوع نگاه کنیم می تواند تبعات جسمی هم داشته باشد.

امروز قصد داریم در خصوص نحوه باز و بستن اتاقک دوش حمام به شما آموزش دهیم.

این کار مناسب افرادی است که دوست دارند در صورت نقل مکان به محیطی دیگر اتاقک دوش خود را هم به محیط جدید انتقال دهند و یا دوست دارند سالیانه بصورت اساسی‌تر حمام خود را شستشو دهند.

شیرآلات اهرمی امروزه به دلیل زیباتر بودن و همچنین قابلیت آنها در مصرف کمتر آب و مقاومت آنها در برابر خرابی رواج بیشتری پیدا کرده‌اند.

نصب شیرآلات اهرمی با شیرآلات قدیمی به کلی متفاوت است و به همین دلیل باید به خوبی با شرایط نصب آنها قبل از اینکه بخواهیم اقدام به نصب آنها بکنیم آشنا باشیم.

قبلا در مقاله‌های جداگانه‌ای طریقه نصب شیرآلات بهداشتی و نصب شیر اهرمی ظرفشویی را به خوبی توضیح دادیم.

اما در این مقاله به نوع دیگری از شیرهای اهرمی به نام شیر اهرمی روشویی و یا دستشویی می‌پردازیم تا قدم به قدم طریقه نصب این شیرها را هم با هم مرور کنیم.

استفاده از تجهیزاتی مختلف سرویس بهداشتی وال هنگ که در مقاله وال هنگ چیست به انواع مختلف آن اشاره شد امروزه بدون در نظر گرفتن فضا و بزرگی و کوچکی سرویس های بهداشتی و اغلب با دیدگاه دکوراسیونی و دادن تنوع و ایجاد ساختار زیبا در این محیط ها مورد توجه قرار گرفته است.

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که به دنبال تنوع و استفاده از انواع شیرآلات نوین که بصورت توکار نصب می شوند در خانه خود هستید بهتر است این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

قبلا در مقالات متفاوتی مانند دکوراسیون سرویس بهداشتی در خانه های لوکس به توضیح ارزش استفاده از شیرآلات توکار و تاثیر فوق العاده این شیرآلات در نما و زیبایی ساختمان بحث کردیم و امروز قصد داریم تا با هم طریقه نصب شیرآلات توکار را مرور کنیم.

امروزه نصب دوش توکار حتی در خانه های قدیمی هم به شدت مرسوم شده و تنها با کمی تغییرات می تواند این دوش های حمام را در هر خانه ای بصورت ساده و کاربردی نصب کنید.

کافی است تا در ادامه متن ما را دنبال کنید و به راحتی با نصب یک دوش توکار محیط و فضای حمام خود را فوق العاده جذاب تر و لوکس تر کنید.

همانطور که می دانید بیشتر شیرآلات ساختمانی از نوع اهرمی هستند، ولی متاسفانه با وجود استفاده از مواد اولیه مرغوب، بعد از مدتی استفاده، شیر اهرمی سفت می شود.

از این رو در ادامه مطلب تعویض شیرآلات اهرمی ما قصد داریم تا به بررسی علت سفت شدن شیر اهرمی و راهکار حل این مشکل بپردازیم.

همانطور که می دانید یکی از دلایل تعویض شیرآلات ساختمانی مخصوصا از نوع اهرمی آن تجمع جرم و رسوب در آن ها می باشد.

به همین دلیل ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد نحوه رسوب زدایی شیرآلات اهرمی توضیحاتی را بیان کنیم.

چنانچه با دوش حمام خود دچار مشکل شده اید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید، چرا که قصد داریم این بار در خصوص تعمیر سری دوش حمام نکاتی را بیان کنیم.

در تکمیل مطلب تعمیر سری دوش حمام قصد داریم تا این بار به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه سردوش حمام را باز و تمیز کنیم؟

در تکمیل مطلب استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس این بار قصد داریم نقش شیرآلات در زیباتر شدن طراحی داخلی ساختمان را بررسی کنیم.

به منظور تکمیل مطلب تعویض شیرآلات ساختمان قصد داریم تا این بار در خصوص چک لیست شیرآلات توضیحاتی را بیان کنیم.

پس از مطالعه راهنمای خرید بهترین مارک شیر سینک ظرفشویی می توانید ضمن آشنایی با مشخصات بهترین مارک این وسیله، انتخاب مناسب تری داشته باشید.

چنانچه قصد خرید دوش حمام را دارید، با ما همراه باشید. این بار قصد داریم در مورد راهنمای خرید بهترین سردوش حمام، پرفشار و کم مصرف جامع ترین اطلاعات را با شما در میان بگذاریم.

اشتراک گذاری:

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد